Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Globoka mizerija globoke države

Strani: 1

FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2733869] 15.09.18 10:01
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: FIN-379669 15.09.2018 10:02
Malo tu, malo tam. Počakajmo, pa bomo videli, kaj se bo iz vsega, o čemer piše avtor, izcimilo.

Vendar najbolj udarna novica, ki sem jo danes prebral - sicer nič novega za poznavalce - je tale... in vredna je posebne presoje Avblja v naslednji kolumni - želel bi njegovo polit-ustav-pravn-socio-prognoz mnenje o tem fenomenu "utišanja" načel pravnosti:

www.24ur.com/novice/...luzbe.html

Resda je tema že zguljena, ampak ponuja en kup izhodišč za razpravo - kje smo mi in kje EU.
vrac sporočil: 11.068
[#2733874] 15.09.18 10:26
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: vrac 15.09.2018 10:27
Za Avblja je pač JJ dober politik in gospod, Šarec pač navaden cirkusant. Kot član SDS zganja propagando in daje v nič novo Vlado, kot da pomeni nesrečo, ki jo doslej po letu 90 nismo doživeli. Če daje kot referenco Pezdirja je jasno, da njegove izjave niso najbolj relevantne. Seveda se strinjam z njegovo oceno debilnosti ovadbe za tajnika škofovse konference, ne strinjam se pa v celoti, da sovražnega govora v Sloveniji ni. Seveda ga je polno, resnici na ljubo največ iz desne, čeprav so tudi levosučni lahko v svojih izjavah in tvitih dokaj krvoločni. Podpiram pa prakso, da se procesuira zgolj ekstremne primere. Šiško je to mejo po moje kar nekajrat prekoračil in se bojim, da se bo morala pravna država z njim in njemu podobnimi pozabavati. Ne nujno z drakonskimi kaznimi, potrebno pa bo postaviti meje in sodno prakso, do kje lahko nekdo provocira in kje vrag vzame šalo.
slovenecnb1 sporočil: 5.590
[#2733878] 15.09.18 11:55
Odgovori   +    21
Politika Slovenije ne reši ker smo premajhni da bi se šli velik sistem rešijo nas lahko samo gospodarstveniki ki pa seveda niso pogodu javnemu sktorju ker potem je treba delat in frej vikend odpade in popoldansko rekreiranje tudi pa plače verjetno po učinku tudi marsikomu ne dišijo. Ni nam pomoči kot selit firme v tujino in plačevati nujno zlo itak zdravstvo si vsi v gospodarstvu sami plačujemo ker ne moremo viseti na bolniški ali z bolečinam na delovnem meatu pa smo spet pri javnem sektorju kjer je 80 procent bolniške javni sektor
najobj sporočil: 31.869
[#2733898] 15.09.18 13:23
Odgovori   +    4
... Histerija, povezana s tem pojavom, je v zadnjih tednih prebila prav vse okvire sprejemljivega. ...

... eh, seveda nagravžno kozlanje twitter.com/lucijaus...ci-6563533 njegove strankarske kolegice ni sovražni govor, ker je za Avblja sovražni govor samo tisto, s čemer se gospod profesor ne strinja ...
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2733924] 15.09.18 16:33 · odgovor na: najobj (#2733898)
Odgovori   +    9
[najobj]
... Histerija, povezana s tem pojavom, je v zadnjih tednih prebila prav vse okvire sprejemljivega. ...

... eh, seveda nagravžno kozlanje twitter.com/lucijaus...ci-6563533 njegove strankarske kolegice ni sovražni govor, ker je za Avblja sovražni govor samo tisto, s čemer se gospod profesor ne strinja ...
Evo, ko si danes ravno dopisujeva in v obraz mečeva. Verjamem ti, da je Matej Avbelj član SDS, samo daj mi kaj v dokaz, ker to prvič slišim in sem presenečen. Upam, da zopet ne manipuliraš in serješ tja v tri dni, čeprav upam tudi za Avblja, da nikoli ni bil v kaki stranki.
depersin sporočil: 10.224
[#2733929] 15.09.18 17:12 · odgovor na: vrac (#2733874)
Odgovori   +    20
[vrac]
ne strinjam se pa v celoti, da sovražnega govora v Sloveniji ni.
Sovražni govor je, prihaja pa največ z leve.
Seveda ga je polno, resnici na ljubo največ iz desne,
Seveda je to laž. Največ je tega iz leve, le, da ti tega morda ne opaziš, ker se ti zdi to sprejemljivo.
0430ABAKU sporočil: 1.757
[#2733981] 16.09.18 10:52 · odgovor na: depersin (#2733929)
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 16.09.2018 10:53
[depersin]
> [vrac]
> ne strinjam se pa v celoti, da sovražnega govora v Sloveniji ni.

Sovražni govor je, prihaja pa največ z leve.

> Seveda ga je polno, resnici na ljubo največ iz desne,

Seveda je to laž. Največ je tega iz leve, le, da ti tega morda ne opaziš, ker se ti zdi to sprejemljivo.
Mene je strah zato, ker se zdi sprejemljivo marsikomu.
Pred dnevom ali dvema, sem v dnevniku poslušal JJ in je spustil ene par tako levih, da se jih ne bi sramoval niti Luka Mesec. V bistvi smo lahko skoraj iste izjave pred časom slišali od Bratuškove.

Strah me je pa zato, ker očitno pri nas alternative sploh ni. Kot vse kaže, so kar vsi levi. Tako nazorsko kot tudi po pameti.
depersin sporočil: 10.224
[#2733992] 16.09.18 12:27 · odgovor na: 0430ABAKU (#2733981)
Odgovori   +    9
[0430ABAKU]
Strah me je pa zato, ker očitno pri nas alternative sploh ni. Kot vse kaže, so kar vsi levi. Tako nazorsko kot tudi po pameti.
Žal je tako, da po ekonomski v Sloveniji ni veliko desničarjev in se vse stranke temu prilagajajo, nihče pa si ne upa ( morda nsi ) v dajši projekt poučevanja o ekonomski svobodi.

Saj v Franciji je podobno. Macron bi uvedel reforme v smeri Danske, ljudstvo pa temu nasprotuje. Pri nas je isto.

Še najbolje je napisal Rado Pezdir v zadnjem Reporteju. V glavnem so podjetniki tiho in potem je peščica libertarcev, ki so glasni precej osamljenih.

Tako, da je to ena taka šok terapija za podjetnike.
depersin sporočil: 10.224
[#2733993] 16.09.18 12:29 · odgovor na: (#2733931)
Odgovori   +    8
[rename]
In iz leve prihajajo tudi povsem direktni pozivi po medijski cenzuri.
Prihaja do obojega. Po eni strani cenzura drugače mislečih in bruhanje sovraštva po njih - z izjavami fašist, rasist itd., pa skušajo to sovrašvo narediti legitimno.
wesko sporočil: 143
[#2734054] 17.09.18 09:38
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: wesko 17.09.2018 09:41
Ta zmazek od članka je navaden politični pamflet brez vsake uporabne vrednosti.

Kaj dela v mediju, ki se ima za verodostojen finančni dnevnik, bi želel slišati od urednikov.

Ja pa očitno Avbljevo nakladanje zmeraj dobrodošlo za vzajemno komentatorsko pumpanje ega klerikalcev na tem forumu.
najobj sporočil: 31.869
[#2734081] 17.09.18 12:02 · odgovor na: mimoidoci (#2733924)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: najobj 17.09.2018 12:05
[mimoidoci]
> [najobj]
> ... Histerija, povezana s tem pojavom, je v zadnjih tednih prebila prav vse okvire sprejemljivega. ...
>
> ... eh, seveda nagravžno kozlanje twitter.com/lucijaus...ci-6563533 njegove strankarske kolegice ni sovražni govor, ker je za Avblja sovražni govor samo tisto, s čemer se gospod profesor ne strinja ...
Evo, ko si danes ravno dopisujeva in v obraz mečeva. Verjamem ti, da je Matej Avbelj član SDS, samo daj mi kaj v dokaz, ker to prvič slišim in sem presenečen. Upam, da zopet ne manipuliraš in serješ tja v tri dni, čeprav upam tudi za Avblja, da nikoli ni bil v kaki stranki.
... OK, mogoče sem nagravžno kozlanje twitter.com/lucijaus...ci-6563533 ljubljanske odvetnice Lucije Šikovec Ušaj, ki je kandidirala na listi SDS na zadnjih državnozborskih volitvah in morebitne županske kandidatke SDS-a v Ljubljani res premalo poudaril, da bi tudi ti dojel, kaj je bistvo mojega zgornjega komentarja ...

P.S.: Avbelj bo - yeah, sure - sam povedal, če je član stranke SDS, ampak če v vseh teh letih v nobeni od svojih kolumen na Financah ne napiše slabe besede o stranki SDS, za vse ostale pa ne najde dobre, potem njegovo (ne)članstvo v SDS niti ni pomembno, ker "if it looks like a duck, walks like a duck and quacks like a duck, then it probably is a duck" in zato ne rabim videt njegove članske izkaznice ...
kzupanc sporočil: 10.517
[#2734087] 17.09.18 12:26 · odgovor na: depersin (#2733929)
Odgovori   +    1
[depersin]
> [vrac]
> ne strinjam se pa v celoti, da sovražnega govora v Sloveniji ni.

Sovražni govor je, prihaja pa največ z leve.
Odličilno je, če Šiška in Jelinčiča štejemo na desno ali levo. Zame sta levičarja.

> Seveda ga je polno, resnici na ljubo največ iz desne,

Seveda je to laž. Največ je tega iz leve, le, da ti tega morda ne opaziš, ker se ti zdi to sprejemljivo.
depersin sporočil: 10.224
[#2734092] 17.09.18 12:36 · odgovor na: kzupanc (#2734087)
Odgovori   +    2
[kzupanc]
Odličilno je, če Šiška in Jelinčiča štejemo na desno ali levo. Zame sta levičarja.
Zadnje dejansko zganjanje sovraštva od Jelinčiča je bilo uperjeno proti desničarjem, ko je rekel da smo golazen, ki bi jo morali pobiti že leta 1945.

Od Šiška nisem zasledil kakšnega resnega zganjanja sovraštva.
najobj sporočil: 31.869
[#2734129] 17.09.18 15:08 · odgovor na: mimoidoci (#2733924)
Odgovori   +    0
[mimoidoci]
> [najobj]
> ... Histerija, povezana s tem pojavom, je v zadnjih tednih prebila prav vse okvire sprejemljivega. ...
>
> ... eh, seveda nagravžno kozlanje twitter.com/lucijaus...ci-6563533 njegove strankarske kolegice ni sovražni govor, ker je za Avblja sovražni govor samo tisto, s čemer se gospod profesor ne strinja ...
Evo, ko si danes ravno dopisujeva in v obraz mečeva. Verjamem ti, da je Matej Avbelj član SDS, samo daj mi kaj v dokaz, ker to prvič slišim in sem presenečen. Upam, da zopet ne manipuliraš in serješ tja v tri dni, čeprav upam tudi za Avblja, da nikoli ni bil v kaki stranki.
... čuj, mimoidoči ... evo, ko si danes ravno dopisujeva, me zanima, kaj boš rekel na pokvarjeno SDS-ovo lažnivko Patricijo Šulin, ki na tviterju objavlja retuširane fotografije www.vecer.com/evropo...la-6569278 da bi srala po proslavi ob 71. obletnici priključitve Primorske k matični domovini, ki so jo pripravile primorske borčevske in veteranske organizacije v sodelovanju z občinami ... khmm, in se pokvarjenemu gnoju babjemu ne zdi vredno opravičiti za dokazano manipulacijo ...

P.S.: občasno kliknem na Večer, ker me pač zanima, kaj se novega dogaja v mojem mestu, pa namesto tega izvem, da tebi ljuba stranka SDS vedno znova premika meje vzdržljivosti mojega želodca ...
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2734144] 17.09.18 16:29 · odgovor na: najobj (#2734129)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: mimoidoci 17.09.2018 16:32
[najobj]
> [mimoidoci]
> > [najobj]
> > ... Histerija, povezana s tem pojavom, je v zadnjih tednih prebila prav vse okvire sprejemljivega. ...
> >
> > ... eh, seveda nagravžno kozlanje twitter.com/lucijaus...ci-6563533 njegove strankarske kolegice ni sovražni govor, ker je za Avblja sovražni govor samo tisto, s čemer se gospod profesor ne strinja ...

> Evo, ko si danes ravno dopisujeva in v obraz mečeva. Verjamem ti, da je Matej Avbelj član SDS, samo daj mi kaj v dokaz, ker to prvič slišim in sem presenečen. Upam, da zopet ne manipuliraš in serješ tja v tri dni, čeprav upam tudi za Avblja, da nikoli ni bil v kaki stranki.

... čuj, mimoidoči ... evo, ko si danes ravno dopisujeva, me zanima, kaj boš rekel na pokvarjeno SDS-ovo lažnivko Patricijo Šulin, ki na tviterju objavlja retuširane fotografije www.vecer.com/evropo...la-6569278 da bi srala po proslavi ob 71. obletnici priključitve Primorske k matični domovini, ki so jo pripravile primorske borčevske in veteranske organizacije v sodelovanju z občinami ... khmm, in se pokvarjenemu gnoju babjemu ne zdi vredno opravičiti za dokazano manipulacijo ...

P.S.: občasno kliknem na Večer, ker me pač zanima, kaj se novega dogaja v mojem mestu, pa namesto tega izvem, da tebi ljuba stranka SDS vedno znova premika meje vzdržljivosti mojega želodca ...

čuj, če ostaneva v kontekstu tega foruma, ker na Večer jaz pazim, da tudi linka ne prožim. Alzo, ka ne opaziš, da si ti isti kot ona Patricija? In če je ona lažnivka, si ti nekaj kar se s lažnivko pari. Ali pa, kako imenovati tebe, če je zate Lucija Ušaj ena lažniva kuzla ... čuj ka mate lažnive kuzleke tudi - gori na Štajerskem?

Da te spomnim. Avblja si lažno postavil v SDS z utemeljitvijo, da je ziher noter, ker on SDS v svojih prispevkih še nikoli ni pošinfal. Pa čuj, ka si ti te čisto nor, pa se samo tu delaš malo glupega, ali je obratno.... ?
najobj sporočil: 31.869
[#2734161] 17.09.18 17:41 · odgovor na: mimoidoci (#2734144)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 17.09.2018 17:43
[mimoidoci]
> [najobj]
> > [mimoidoci]
> > > [najobj]
> > > ... Histerija, povezana s tem pojavom, je v zadnjih tednih prebila prav vse okvire sprejemljivega. ...
> > >
> > > ... eh, seveda nagravžno kozlanje twitter.com/lucijaus...ci-6563533 njegove strankarske kolegice ni sovražni govor, ker je za Avblja sovražni govor samo tisto, s čemer se gospod profesor ne strinja ...
>
> > Evo, ko si danes ravno dopisujeva in v obraz mečeva. Verjamem ti, da je Matej Avbelj član SDS, samo daj mi kaj v dokaz, ker to prvič slišim in sem presenečen. Upam, da zopet ne manipuliraš in serješ tja v tri dni, čeprav upam tudi za Avblja, da nikoli ni bil v kaki stranki.
> ... čuj, mimoidoči ... evo, ko si danes ravno dopisujeva, me zanima, kaj boš rekel na pokvarjeno SDS-ovo lažnivko Patricijo Šulin, ki na tviterju objavlja retuširane fotografije www.vecer.com/evropo...la-6569278 da bi srala po proslavi ob 71. obletnici priključitve Primorske k matični domovini, ki so jo pripravile primorske borčevske in veteranske organizacije v sodelovanju z občinami ... khmm, in se pokvarjenemu gnoju babjemu ne zdi vredno opravičiti za dokazano manipulacijo ...
>
> P.S.: občasno kliknem na Večer, ker me pač zanima, kaj se novega dogaja v mojem mestu, pa namesto tega izvem, da tebi ljuba stranka SDS vedno znova premika meje vzdržljivosti mojega želodca ...
čuj, če ostaneva v kontekstu tega foruma, ker na Večer jaz pazim, da tudi linka ne prožim. Alzo, ka ne opaziš, da si ti isti kot ona Patricija? In če je ona lažnivka, si ti nekaj kar se s lažnivko pari. Ali pa, kako imenovati tebe, če je zate Lucija Ušaj ena lažniva kuzla ... čuj ka mate lažnive kuzleke tudi - gori na Štajerskem?

Da te spomnim. Avblja si lažno postavil v SDS z utemeljitvijo, da je ziher noter, ker on SDS v svojih prispevkih še nikoli ni pošinfal. Pa čuj, ka si ti te čisto nor, pa se samo tu delaš malo glupega, ali je obratno.... ?
... evo, če ostaneva v kontekstu totega foruma, sem se spomnil na onega shamana in na tisto finto s črnim za nohtom in Luno, ko je kdo podobno kot zdaj ti glumil bolesnog majmuna ...

P.S.: če smo natančni - nič še ni povedal - se za Avblja ne ve, za ono Ušajko pa se sicer strinjam s tabo, čeprav kuzle sam nisem omenil, ampak sem njen nagravžen rasizem imenoval kozlanje ...

Strani: 1