Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[bc123a]
> [sopranos]
> Lepo je vzel javni sektor za sistem, ki ne potrebuje nekih sprememb. In potem iz tega stresa predloge kakšno davčno politiko voditi. Tako gladko izjavi, da se podjetnikom ne sme zaupati upravljanje lastnega denarja. Da mora biti država tista, ki bo nameto podjetnikov usmerjala denar v inovacije in dvig dodane vrednosti.

Pri tem pa pozabi, da razlogi zakaj se ne proizvaja proizvodov in storitev z visjo dodano vrednostjo niso samo to da podjetniki "ne bi hoteli".

Kot sem ze prej omenil, delovna sila je absolutno problem. Lahko gorenje postane high-tech firma in zaposli 500 dodatnih inzenirjev in odpusti 2000 delavcev na liniji. Samo teh 500 inzenirjev ni od kje vzeti, razen ce poplenijo cisto vse usposobljene razvojne inzenirje v sloveniji. In seveda povzroci politicno katastrofo s tem da odpusti 2000 "pridnih rok" iz linije in fizicno proizvodnjo (tako kot veliko konkurentov) preseli v turcijo.

Skratka, podjetniki se obnasajo tocno tako, kot je za druzbeno, ekonomsko in regulativno okolje v sloveniji najbolj smiselno. Druzbeno nekorektno je odpustiti manualno delovno silo, zato se pac trudis zaposliti ljudi ki imajo "samo dvoje pridnih rok" in poskusis preziveti s tem.
Saj potem pa spet pridemo tudi do tega, da pri nas s tako davčno lestvico kot jih imamo, prav prosimo najboljši kader, da se izseli. In logično, če naši ne želijo ostati, potem je še toliko manj verjetno, da bodo tudi sem drli.

Je pa zagotovo tudi nekaj na tem, da smo v Sloveniji bolj mahnjeni na fizično. Intelektualno delo bistveno manj cenimo. No, saj počasi se zadeve spreminjajo, a to je proces, ki traja. In mi se tudi aktivno trudimo, da bi čim dlje trajal.

Prav tako jaz v Sloveniji pogrešam pragmatičnosti. Preveč je zadev na silo, pa enega ideološkega nabijanja. In to, da smo bolj papeški od papeža.