Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Zadnja sprememba: anon-317028 11.09.2018 03:03
[1011Arist]
> [Domen89]
> Država se je v zadnje leto ukvarjala bolj ali manj sama s seboj. Stranski učinek je seveda boljša klima, ki jo niso pokvarili nesposobni ministri in medsebojni ravsi znotraj vladajoče leve elite.
> Bolj kot vse skupaj me boli dejstvo, da je kljub rasti izvoza, industrijske proizvodnje in ostalih kazalnikov, država naredila MINIMALEN plus in da so se strukturne reforme pometle pod preprogo. Beri: gre nam predobro, da bi pojedli grenko zdravilo. To je podobno kot da bi imel nekdo z klinično dokazano boleznijo kak teden ali dva izboljšano stanje, potem pa bi na vrat na nos zavil v gostilno na šnopc in v trafiko po šteko čikov, češ sedaj sem bolje, nič mi ne more do živega...

Ne to ni tako, kot si ti zapisal!
Država funkcionira bolje kot večina v EU, ztao si lahko strukturne reforme nekam zapišeš.
A si se kdaj sploh vprašal, kaj so pomenijo te visoko zveneče besede stukturne reforme.
Reforma pomeni preoblikovanje. Država ima neko strukturo in ti žđeliš njeno preoblikovanje.
Kdaj si že videl, da bi zdrav človek jemal grenka zdravila, ker bi nekdo rad nekaj dokazal!

Država ima presežek, plače rastejo, brezposelnost upada na naravno, dobički so najvišji v zgodovini, konkurenčnost je ugodna, ker izvoz in industrijska proizvodnja rasteta, kupili smo največ avtomobilov v zgodovini, neto mednarodna zadolženost je najnižja v zadnjih desetih letih. Ti pa bi pri vsem tem nekaj zdravil z grenkimi zdravili.
Včasih je treba le ugotoviti, da stvari take kot so delujejo in jih enostavno pustiti pri miru.
"popravljati" stvari, da bodo delovale po tvoje ni vedno umestno.
STrukturne reforme pomenijo prerazdeljevanje in prepir izgubo fokusa. Nikoli ne veš, kje bo novo ravnotežje, zato ker so to med seboj povezani povratnozančni sistemi, ki nikakor niso linearno odvisni.
ZAto je treba biti pri tuljenju o reforma zelo previden, da ne pokvariš vrhunsko delujočega stroja.
Strukturna reforma je tudi nova razdelitev denarja, po domače nova napovedana delitev BDP. Torej, pustimo to ravnovesje pri delitvi BDP takšno kot se je vzpostavilo in ne zvišujmo davkov, ne uvajajmo novih davkov, ne zvišujmo prispevkov in ne zvišujmo maso za plače v javnem sektorju, ker kot sam pišeš, ne kvarimo vzpostavljeno ravnovesje in vrhunsko delujočega stroja.