Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Pri Tesli 'eksplozije brez konca'

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-186196 sporočil: 2.052
[Avto] Tema: Pri Tesli 'eksplozije brez konca'
[#2733136] 10.09.18 18:39
Odgovori   +    2
se ena drobtinica.

v zadnjih tednih sem precej gruntal kako se igrati s $tsla delnicami (ne obveznicami). empiricni vzorec je majhen, od zacetka avgusta. izplavala je naslednja strategija, ki je na prvi uc povsem skregana z ucbeniskimi osnovami, ampak na podlagi prvih testov drzi vodo.

ogromno akcije je premarket, z drasticnimi premiki med zaprtjem in odprtjem. otvoritveni momentum traja max pol ure.

strategija: pozicijo se odpre tik pred koncem trgovanja. ni vazno ali je short ali long, itak je vse skupaj gemblanje. kljucen je zelo konservativen stop-loss. pozicijo se zapre takoj po odprtju, torej v max pol ure. ce se ob odprtju izkaze, da si na pravi strani stave: optimalni izhod zahteva cisto takticno sledenje price-akciji, nemogoce ga je vnaprej napovedovati.

glede na to, da je vse skupaj flip of a coin, se zgodi naslednje:
- 50% stav izgubi z minimalnim minusom,
- 50% stav zmaga z luskanim povprecnim plusom.

ps. ce bo kdo sam chartiral: izhode sem testiral z williamsovim aligatorjem in razlicno nastelanimi vstopi, vse na 1min sveckah, in na papirju dela.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2733136

Strani: 1

anon-186196 sporočil: 2.052
[Avto] Tema: Pri Tesli 'eksplozije brez konca'
[#2733305] 11.09.18 18:30 · odgovor na: anon-186196 (#2733136)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-186196 11.09.2018 18:35
[mrkolice]
se ena drobtinica.

v zadnjih tednih sem precej gruntal kako se igrati s $tsla delnicami (ne obveznicami). empiricni vzorec je majhen, od zacetka avgusta. izplavala je naslednja strategija, ki je na prvi uc povsem skregana z ucbeniskimi osnovami, ampak na podlagi prvih testov drzi vodo.

ogromno akcije je premarket, z drasticnimi premiki med zaprtjem in odprtjem. otvoritveni momentum traja max pol ure.

strategija: pozicijo se odpre tik pred koncem trgovanja. ni vazno ali je short ali long, itak je vse skupaj gemblanje. kljucen je zelo konservativen stop-loss. pozicijo se zapre takoj po odprtju, torej v max pol ure. ce se ob odprtju izkaze, da si na pravi strani stave: optimalni izhod zahteva cisto takticno sledenje price-akciji, nemogoce ga je vnaprej napovedovati.

glede na to, da je vse skupaj flip of a coin, se zgodi naslednje:
- 50% stav izgubi z minimalnim minusom,
- 50% stav zmaga z luskanim povprecnim plusom.

ps. ce bo kdo sam chartiral: izhode sem testiral z williamsovim aligatorjem in razlicno nastelanimi vstopi, vse na 1min sveckah, in na papirju dela.
evo, spet se ponovil opisani vzorec. v prvih 20 min cca minus 3%.

nisem pa zgruntal nacina za optimalni izhod, ko se za overnight bet izkaze, da je prav zajahan. sprobaval sem svasta razlicnih indikatorjev in se najboljs se je obnesla (na 1-min sveckah) kombinacija williamsovega aligatorja s privzetimi nastavitvami in agresivno nastavljenimi volatility stopi. tezko je taksno sick price-akcijo ubesedit oz. kvantificirat, to je bolnica kar s teslo dogaja, enostavno je treba it na filing in intuitivni pattern-recognition. v vecini primerov pa je treba zapret v max pol ure.

cin cin iz bolgarije, uzivajte dokler traja :p

Strani: 1