Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Pri Tesli 'eksplozije brez konca'

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[#2732955] 09.09.18 21:00
Odgovori   +    5
Teslini cheerleaderji ponavljajo, da ne kajenje trave ne alkohol nista ilegalna. Ne pomislijo pa, kaksen psiholoski vpliv ima taksno obnasanje CEOja na visji management, ki tudi nosi glavo na pladnju.

Sicer pa padec delnic ni posledica jointa in viskija, bolj hkratne novice o tem, da se odtok pomembnih zaposlenih (v samem vrhu managementa) ne ustavlja, ampak ocitno se pospesuje. Ce ti glavni financar zapusti firmo po enem mesecu, pa to bi moralo sproziti vse alarme med delnicarji.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2732957] 09.09.18 21:49 · odgovor na: bc123a (#2732955)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: FIN-379669 09.09.2018 21:51
Too big ali too important to fail. Hkrati almost the only and biggest hope of USA car industry today.

Tesla bo trpela, kot je vsa USA avtoindustrija do sedaj (razen Harličev npr.). Chevrolet in Jeep sta doživela manjšo renesanso pod Fiatom. Ford še brca, želi iti v e-avte... morda čaka, da vidi, kaj bo s Teslo in potem jo pol cenejšo začne kupovati in obvladovati ter vskrati njena znanja ter kapacitete.

Kaj pa jim še ostane Amerigosom, njihovega domačega? Tesla je veliki up, da Amerika še kaj šteje v tej branži.
Bodo pa Teslini lastniki scali kri, preden bodo kaj zaslužili. Oz. se bodo res načakali...

Kdo pa pravi, da bo Musk čez 5 let imel še kaj besede v Tesli?
0513ANITO sporočil: 10.796
[#2732958] 09.09.18 21:57 · odgovor na: FIN-379669 (#2732957)
Odgovori   +    3
Chavrolet je GM in ni od Fiata.
FIN-379669 sporočil: 7.929
[#2732965] 10.09.18 01:11 · odgovor na: 0513ANITO (#2732958)
Odgovori   +    0
OK, Chrysler, pardon.
gora sporočil: 558
[#2732975] 10.09.18 08:17
Odgovori   +    5
Temu vi pravite novinarstvo?

Od 2,5h pogovora ste samo to v obnovi zapisali?
www.youtube.com/watc...cPr5-27vSI
V OŠ je to sedi 1.

Kaj pa rezultati, kjer Tesla tolče vse rekorde? (Q3=2xQ2)
Mogoče, da je porazil vso kankurenco v ZDA?
Mogoče, da ima po prihodku M3 na vrhu?
Mogoče, da mesta 1-3 v EV držjo vsi trije Teslini modeli in ima preko 50% trga?
Mogoče kadrovska napredovanja v podjetju, kjer se Elon razbremenjuje (mail)?
....
gora sporočil: 558
[#2732976] 10.09.18 08:26 · odgovor na: bc123a (#2732955)
Odgovori   +    6
Glavni finančnik je odšel po 3 tednih. Njegova specializacija je privatizacija. Ker ta načrt ne bo realiziran, je odhod logičen. Poglej njegovo izjavo.
bc123a sporočil: 48.253
[#2732989] 10.09.18 10:08 · odgovor na: gora (#2732975)
Odgovori   +    3
[gora]
Temu vi pravite novinarstvo?

Od 2,5h pogovora ste samo to v obnovi zapisali?
www.youtube.com/watc...cPr5-27vSI
V OŠ je to sedi 1.

Kaj pa rezultati, kjer Tesla tolče vse rekorde? (Q3=2xQ2)
Mogoče, da je porazil vso kankurenco v ZDA?
Mogoče, da ima po prihodku M3 na vrhu?
Mogoče, da mesta 1-3 v EV držjo vsi trije Teslini modeli in ima preko 50% trga?
Mogoče kadrovska napredovanja v podjetju, kjer se Elon razbremenjuje (mail)?
....
revolving door za management v tesli niso novost in to postavlja pod vprasaj Muskovo sposobnost vodenja taksne firme. To, da je spal na kavcu v firmi da so dosegli tisto famozno kvoto 5000 avtov na teden ni znak dobrega, ampak katastrofalnega vodje. On je edina stalnica, management pa se menjava. Ker se management menjava, nima nihce situacije dobro pod nadzorom, zato se CEO smesi s tem, da hodi po fabriki kot kim-jong-un in daje nasvete levo in desno. Namesto da bi to delo opravljal za to ustrezno sposoben management, ki ima z proizvodnjo avtov izkusnje.

Ni dvakrat za reci, da si je Musk popolnoma sam kriv za svoje razsulo, ker so mu sposobni ljudje verjetno razlozili, da popolna robotizacija ne bo sla. Verjetno je zmagal musk, oni so sli, potem pa imas ceoja ki spi v spalni vreci v proizvodni hali.

poleg tega, Tesla je v skarjah obljub o avtu za 35.000 USD, dejstva, da teh avtov ne more delati, ker ne bo profitabilen, ter siroko raztrobljene cifre o 400.000 prednarocilih - od katerih jih je bilo veliko za model za 35.000 USD, ki ga tesla ne more profitabilno proizvajati in tudi ni se nobenega proizvedla.

Plus, veliko ljudi je racunalo na to, da bodo dobili tax credit za 7500 USD, in bodo avto za 35.000 USD dejansko potem placali 27.500 USD. Tax crediti se bodo razpolovili, se preden bo prvi 35K model prisel iz linije, in morda celo cisto izginili.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2733016] 10.09.18 11:15
Odgovori   +    0
Jasno, da si ne more 1 človek hkrati izmišljati skoraj norih idej, hkrati skrbeti za njihovo sprejemanje v poslovanje, za tehnično realizacijo in še za delovanje velike firme. To je neizvedljivo. Celo Musku se počasi trga.
bc123a sporočil: 48.253
[#2733025] 10.09.18 11:26 · odgovor na: kzupanc (#2733016)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: bc123a 10.09.2018 11:28
[kzupanc]
Jasno, da si ne more 1 človek hkrati izmišljati skoraj norih idej, hkrati skrbeti za njihovo sprejemanje v poslovanje, za tehnično realizacijo in še za delovanje velike firme. To je neizvedljivo. Celo Musku se počasi trga.
Pa ne gre za eno firmo, firm ima koliko, ene pet?

Problem je tudi v tem, da gre realnost masovne proizvodnje proti njegovim velikim idejam, in je prakticno ogrozil Teslo zaradi tega, ker je rinil svoje ideje, namesto da bi poslusal tiste, ki se na to spoznajo bolje od njega.

Ni nic narobe ce v doloceni stopnji founderja board nabrca v rit.
bc123a sporočil: 48.253
[#2733071] 10.09.18 14:25 · odgovor na: (#2733034)
Odgovori   +    3
[rename]
Tko kot je Apple nabrcal Jobsa.... da jih je potem prišel čez par let in postavil na #1? ;-)
Ja, na to sem seveda pomislil, ko sem zapisal zgornje.

Jobs je imel Steva Wozniaka, ko je zacel z Applom. In je imel za sabo Tima Cooka, ko je peljal Apple v rast (od 1997 naprej). Koga ima Musk? Nobenega, ker njegov ego ne tolerira nobenega.

Woz je bil tehnoloski grenij oziroma inzenir, Jobs je bil vizionar. Brez Woza ne bi bilo appla, ker nekdo mora nasanjano tudi narediti.

Skratka, pokazi mi, kdo v Tesli igra vlogo Wozniaka ali Cooka, pa si me preprical :)

In ce beremo wikipedijo, Sculleyevo mesto CEOja ni bilo tako napacno:

Others say that the "two clashed over management styles and priorities, Jobs focusing on future innovation and Sculley more on current product lines and profitability

JBG, brez profitability in povecanja prometa za 10x se tudi Jobs ne bi imel kam vrniti:

When Sculley left in May 1993, Apple had $2 billion in cash and $200 million in debt.
bc123a sporočil: 48.253
[#2733077] 10.09.18 14:52 · odgovor na: (#2733075)
Odgovori   +    0
[rename]
Vem, sem tudi jaz na strani Wozniaka, ko se delijo "zasluge za narod"... ampak dejstvo je, da tudi Woz ne bi preokrenil smeri, kamor je peljal Applov voz, dokler ni prišel nazaj Jobs in prevzel job ;-)

Kdo je Woz pri Tesli? Ne vem. Morda pa je to kar Musk, saj je inženir in ne zgolj kaligraf :-P
In kalibri kot je Musk težko prenašajo nekoga nad njim... Jobs je rabil Wozniaka, Musk pa očitno meni, da (Jobsa) ne potrebuje...
Jobs je tudi dejansko pripeljal Tima Cooka v Apple. Torej lahko zakljucimo da sta Musk in Jobs dokaj razlicna karakterja.
bc123a sporočil: 48.253
[#2733105] 10.09.18 16:20 · odgovor na: (#2733080)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: bc123a 10.09.2018 16:21
[rename]
Jobs je pravočasno pripeljal naslednika, Musku tega (še) ni bilo potrebno.
Če podeljujeva ponderje (o pomeni za človeštvo), pa je Musk daleč, daleč pred Jobsom.
SpaceX pač ne moreš primerjati s "fruit company", kot bi rekel Forrest.
Ocitno zal ne ves, kaj vse je Apple doprinesel k clovestvu (in produktivnosti).

A ves recimo, da je koncept preglednice (sedaj jo poznamo v obliki excela) dejansko nastal za Apple?

en.wikipedia.org/wiki/VisiCalc

It is often considered the application that turned the microcomputer from a hobby for computer enthusiasts into a serious business tool, prompting IBM to introduce the IBM PC two years later

SpaceX se lahko zaenkrat pred tem skrije.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2733131] 10.09.18 18:09 · odgovor na: (#2733124)
Odgovori   +    1
z danasnjega vidika se zdi se najvecja revolucija trotl graficni vmesnik z misko. aka gui. xerox parc, zgodnja 70-a. tudi interneta ne bi ziv krist uporabljal, ce bi bilo treba se vedno vse preko tipkovnice. spacex? zakaj naj bi bil taksna revolucija? ce sem prav razumel muska, ga vodi predvsem ideja kako optimizirati stroske za vec sodobnejsih satelitov v orbito dostavit, kar samo po sebi ni glih neka tehnoloska revolucija.

btw,danes tsla v nekaj urah plus 6,5%, povsem mozno ravno zaradi spacexa.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2733136] 10.09.18 18:39
Odgovori   +    2
se ena drobtinica.

v zadnjih tednih sem precej gruntal kako se igrati s $tsla delnicami (ne obveznicami). empiricni vzorec je majhen, od zacetka avgusta. izplavala je naslednja strategija, ki je na prvi uc povsem skregana z ucbeniskimi osnovami, ampak na podlagi prvih testov drzi vodo.

ogromno akcije je premarket, z drasticnimi premiki med zaprtjem in odprtjem. otvoritveni momentum traja max pol ure.

strategija: pozicijo se odpre tik pred koncem trgovanja. ni vazno ali je short ali long, itak je vse skupaj gemblanje. kljucen je zelo konservativen stop-loss. pozicijo se zapre takoj po odprtju, torej v max pol ure. ce se ob odprtju izkaze, da si na pravi strani stave: optimalni izhod zahteva cisto takticno sledenje price-akciji, nemogoce ga je vnaprej napovedovati.

glede na to, da je vse skupaj flip of a coin, se zgodi naslednje:
- 50% stav izgubi z minimalnim minusom,
- 50% stav zmaga z luskanim povprecnim plusom.

ps. ce bo kdo sam chartiral: izhode sem testiral z williamsovim aligatorjem in razlicno nastelanimi vstopi, vse na 1min sveckah, in na papirju dela.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2733141] 10.09.18 19:06 · odgovor na: (#2733138)
Odgovori   +    0
saj sem tudi sam fan od sf romanticne poezije... moj vtis je, da bi projekt lahko drzal vodo natanko do orbite, kot neke sorte nizkocenovni shipping satelitov, orbitalna inacica fedexa ali ryanaira. si pa niti priblizno ne predstavljam kako deluje ta trg na strani povprasevanja.
anon-186196 sporočil: 2.052
[#2733305] 11.09.18 18:30 · odgovor na: anon-186196 (#2733136)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-186196 11.09.2018 18:35
[mrkolice]
se ena drobtinica.

v zadnjih tednih sem precej gruntal kako se igrati s $tsla delnicami (ne obveznicami). empiricni vzorec je majhen, od zacetka avgusta. izplavala je naslednja strategija, ki je na prvi uc povsem skregana z ucbeniskimi osnovami, ampak na podlagi prvih testov drzi vodo.

ogromno akcije je premarket, z drasticnimi premiki med zaprtjem in odprtjem. otvoritveni momentum traja max pol ure.

strategija: pozicijo se odpre tik pred koncem trgovanja. ni vazno ali je short ali long, itak je vse skupaj gemblanje. kljucen je zelo konservativen stop-loss. pozicijo se zapre takoj po odprtju, torej v max pol ure. ce se ob odprtju izkaze, da si na pravi strani stave: optimalni izhod zahteva cisto takticno sledenje price-akciji, nemogoce ga je vnaprej napovedovati.

glede na to, da je vse skupaj flip of a coin, se zgodi naslednje:
- 50% stav izgubi z minimalnim minusom,
- 50% stav zmaga z luskanim povprecnim plusom.

ps. ce bo kdo sam chartiral: izhode sem testiral z williamsovim aligatorjem in razlicno nastelanimi vstopi, vse na 1min sveckah, in na papirju dela.
evo, spet se ponovil opisani vzorec. v prvih 20 min cca minus 3%.

nisem pa zgruntal nacina za optimalni izhod, ko se za overnight bet izkaze, da je prav zajahan. sprobaval sem svasta razlicnih indikatorjev in se najboljs se je obnesla (na 1-min sveckah) kombinacija williamsovega aligatorja s privzetimi nastavitvami in agresivno nastavljenimi volatility stopi. tezko je taksno sick price-akcijo ubesedit oz. kvantificirat, to je bolnica kar s teslo dogaja, enostavno je treba it na filing in intuitivni pattern-recognition. v vecini primerov pa je treba zapret v max pol ure.

cin cin iz bolgarije, uzivajte dokler traja :p

Strani: 1