Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj sta napovedala Bratuškova in Leben

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[Glavni forum] Tema: Kaj sta napovedala Bratuškova in Leben
[#2732848] 08.09.18 16:31 · odgovor na: anon-178149 (#2732842)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
> [FIN-311684]
> > [MarijanMacek]
> > > [MarijanMacek]
> > > > [FIN-311684]
> > > > > [MarijanMacek]
>
> Zato mislim, da Portugalska raste na zdravih temeljih, Slovenija pa na javnosektorsko majavih. Ene države imajo "zdrav" dolg za investicije in razvoj, druge, med njimi je tudi Slovenija imajo "bolan" dolg, ki je kot mlinski kamen okoli vratu.
>
> Slovenski javni dolg ni nič drugega kot medgeneracijska kraja.

In če se ne motim si bil strašno proti temu da bi država z razvojnimi krediti razvijala našo tako rekoč edini geostrateško prednost, Luko KP in njeno nujno povezavo z zaledjem. A se slučajno motim?
Mogoče sem kaj prezrl? V Sloveniji ni nikoli bilo besede o tem, da bi država prodala obveznice in financirala drugi tir. Zakaj je bilo toliko povedanega okoli drugega tira? Enkrat je tudi Damijan na svojem blogu povzel nekaj tvojih komentarjev pa tudi mojega s predlogom prodaje državnih obveznic za izgradnjo drugega tira: »Cerar ni vodja in se ne zna odločati. Ljudje od njega pričakujemo odločitve on pa mečka. V podjetju sem se navadil odločati, ker odločitve preprosto moraš sprejemati…seveda, narediš kakšno napako in se trudiš, da drugič ne boš, da bo dobrih odločitev več kot napačnih, ki v bistvu niso napake ampak so le priložnost za učenje, seveda če se želiš učiti…Kaj bi se zgodilo, če bi Cerar prodal za milijardo drugotirskih obveznic in začel z gradnjo drugega tira? Za začetek, tir bi se gradil mi pa bi modrovali o ceni, korupciji, stricih…, marsikateri bi rekel, da je proga do Trsta cenejša…prav, naj bo, tir pa bi se vendar gradil. V državi pogrešamo državnika, Cerar to zagotovo ni«