Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

vrac sporočil: 11.068
Zadnja sprememba: vrac 07.09.2018 22:59
[orbita]
> [vrac]
> >Omenja še poznejši izstop s trga dela. Demografski trendi so skrb zbujajoči.
> Tip bluzi na polno. Demografski trendi v Sloveniji so v povprečju EU, število prebivalcev se pa v Sloveniji povečuje. Takšni bizgeci, ki ne pogledajo statistike preden lapajo v javnosti, so povzročili, da sedaj od nas zahtevajo podaljšanje delovne dobe za upokojevanje, pa to seveda sploh ni nujno. V glavnem, če je Bertoncelj oborožen tudi na drugih področjih z napačnimi podatki kot pri temu vprašanju bo še veselo. Tip bo s tako pomanjkljivim znanjem dajal napačne odločitve. Pa kje jih jemljejo?
> live.finance.si/8936...ot-Hrvaska

:)))))))))))))))))

Sem čakal, kje bo trik/obrat, da se bom nasmejal, pa sem se nasmejal le tvoji nevednosti oz. samovšečnosti. Po več kazalcih (npr. srednjeročna S1 in S2) je Slovenija demografska bomba, ki opazno odstopa od ostalih EU držav. Eksodus, ki ga imajo določene države je druga zgodba (ki še lahko čaka Slovenijo, če se trendi ne bodo popravili). Da pa ne razbereš šaljivost v Kotnikovem zapisu (ki mimogrede ni niti blizu strokovnjaka za demografijo) in s takim tekstom opletaš kot argument, da si mnogo pametnejši od kandiata za ministra je pa že skoraj funkciolna nepismenost... Ampak mene si nasmejal. Dokler bodo taki argumenti za nesposobnost vlade (kot jih ti podajaš), nam bodo vladali Erjavec, Križanič in drugi populistični bleferji...

s
Prijatelj, daj se umiri. Seveda demografska gibanja niso bleščeča, niso pa nobena bomba. Vse te katastrofične demografske napovedi so se izkazale kot napačne,število prebivalcev v Sloveniji raste, po projekcijah bi pa moralo to rapidno padati. problem teh napačnih predpostavk je, da se politika naslanja nanje kot živo resnico in sprejema odločitve, ki so napačne. Preberi si tole mnenje Arista o tej temi, da se ne boš smejal samo meni. Za razliko od tebe on upošteva dejstva ne pa nekih vedeževanj katastrofičarjev.

forum.finance.si/?m=...428&single

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2732788

Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
Še to, se pa strinjam, da je bil stil mojega pisanja neprimeren. Se opravičujem. Verjetno je kandidat za ministra pameten človek.

Strani: 1