Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[0513ANITO]
> [robi2107]
> > [kekez]
> > Pri nas v družini imamo dva vegana in lahko potrdim, da je njuna hrana res precej draga.
>
> Res je draga, ampak draga je tudi vsa ekološko pridelana hrana (če je res ekološka in ne gre samo za blef), pa naj bo ta veganska, vegetarijanska ali omnivorska. Ne more biti npr. kila kadavra v trgovini po 4 evre pa pol. Sem pogledal v zadnjem mečkatorjevem katalogu, ker sam mesa že 25 let ne jem, koliko to košta, pa je tam reklama za kilo prašička po 4,39 eur. Pa je znano, da mečkator ni najcenejši. Koliko to potem stane šele v kakšnih lidlnih in hoferjih. Pa jebemumater, najcenejši sir je dražji od tega, ali pa kila fig. Ne morejo se kadavri prodajat po takih cenah, če niso pridobljeni z intenzivno živinorejo. Zato je vse tisto flancanje o pašnikih navaden larifari. Te živali se futra s svakojako svinjarijo in ta svinjarija, skupaj z raznimi antibiotiki in rastnimi hormoni, v končni fazi konča v jedcih teh živali. Pa dober tek.
>
> > Mene pri vsem skupaj sploh ne moti toliko cena. Bolj me skrbi, ker je tale veganska hrana z vseh vetrov. Nekaj iz Amerike, drugo iz Azije, npr. veliko vrst oreščkov s Kitajske... Znano je, da sodi Kitajska med bolj onesnažene predele našega planeta, zato se pogosto sprašujem, kaj je res notri, v tej hrani.
>
> Močno dvomim, da se mikrohranil, ki jih ti exotični oreški in semena vsebujejo, ne da najti v lokalno pridelani hrani. Bolj kot ne nam po mojem mnenju za drag denar prodajajo exotiko in pri tem debelo služijo. Konec koncev pa bodo starci vedeli povedati, da so včasih meso jedli zgolj na vsake kvatre, pa jim ni čisto nič manjkalo. Bili so bolj zdravi, kot so današnje predebele generacije, ki jih pobirajo sodobne civilizacijske bolezni. Saj ne, da si ne bi želeli rukniti en sočen šnicelj, ampak je to bil enostavno prevelik luksus, da bi si lahko privoščili. Namesto tega je bil en dan krompir z zeljem, naslednji dan pa zelje s krompirjem, pa so vseeno preživeli.

Ti kar jez zelje in krompir. Ostalim pa prepusti svobodo.
Kje v citatu mojega posta si pa našel, da komu kaj prepovedujem oz. jemljem svobodo? Zaradi mene lahko ješ tudi lastni drek, boli mene k***c.