Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[krimsport]
Navedeno velja tudi za nevegansko prehrano...tudi ta je lahko nevaren in drag šport, z visokim holesterolom, povečano nevarnostjo raka (rdeče meso, procesirana prehrana), povečano telesno težo... Povprečna letna poraba mesa na prebivalca je 100 kg letno, kar je po mojem mnenju količina, ki daleč presega potrebe človeka, še posebej ob dejstvu, da je fizičnega dela malo in so zato potrebe po kalorični hrani nizke.
Lepo si pokazal da o dietetiki nimas pojma. Bejz nazaj v osnovno solo.

Kaj ima meso z kaloricno porabo??? Kalorije pridejo iz ogljikovih hidratov in mascob, pri cemer so dokazano tiste iz mascob manj skodljive, dokler so v zmernih kolicinah, saj je a) presnova mascob pocasnejsa in bolj v skladu z cloveskimi energetskimi potrebami b) je zgodovinsko clovek energijo dobival iz mascob, ne toliko iz ogljikovih hidratov.

A ti res mislis, da si mesojedci na zrezek dajo zlico sladkorja ali kaj?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2732458

Strani: 1

anon-333107 sporočil: 8.271
[bc123a]
> [krimsport]
> Navedeno velja tudi za nevegansko prehrano...tudi ta je lahko nevaren in drag šport, z visokim holesterolom, povečano nevarnostjo raka (rdeče meso, procesirana prehrana), povečano telesno težo... Povprečna letna poraba mesa na prebivalca je 100 kg letno, kar je po mojem mnenju količina, ki daleč presega potrebe človeka, še posebej ob dejstvu, da je fizičnega dela malo in so zato potrebe po kalorični hrani nizke.
Lepo si pokazal da o dietetiki nimas pojma. Bejz nazaj v osnovno solo.

Kaj ima meso z kaloricno porabo??? Kalorije pridejo iz ogljikovih hidratov in mascob, pri cemer so dokazano tiste iz mascob manj skodljive, dokler so v zmernih kolicinah, saj je a) presnova mascob pocasnejsa in bolj v skladu z cloveskimi energetskimi potrebami b) je zgodovinsko clovek energijo dobival iz mascob, ne toliko iz ogljikovih hidratov.

A ti res mislis, da si mesojedci na zrezek dajo zlico sladkorja ali kaj?
100kg mesa na prebivalca!?

Kje dobijo te podatke!??? Koliko to pride na dan!????

100kg na leto pojeva mesa jaz in moj pes skupaj!

Koliko kg potem to pride name!???

To je približno tako, kot tisti podatki, o zavrženi hrani in ustvarjenih smeteh na prebivalca!??

Jaz hrane ne zavržem niti približno blizu 10% povprečja, smeti in odpadkov tudi tako nekako!

Kje pa se potem pojavlja vsa ta zavržena hrana!??

Ali jo zavržejo drugi (ljudje) precej več!?? ali pa je v to zavrženo hrano všeta tudi vsa zavržena hrana iz restavracij, trgovin, javnih menz, vključno s šolkimi,... ect.ect....

Strani: 1