Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
Žal je tako, da je tudi pri nas čedalje več nategovanja na celi črti. Zato sem še vedno 100% prepričan le za hrano, ki pride z domačega vrta ali od poznanih ljudi, ki se gredo kmetijstvo in za katere vemo, da svoje hrane ne polivajo s svinjarijo. Vse ostalo pa je že vprašljivo. Sicer kupujemo hrano, ki naj bi bila eko, vendar sam bog ve, koliko je pri tem natega. Samo upam lahko, da ne gre za vsesplošno zavajanje, kot npr. pri omarah iz Ikee, ki se reklamira kot okolju prijazno in družbeno odgovorno podjetje, potem pa se izkaže, da so surovine za njihove iverke pridobljene z goloseki po celem svetu. Skaratka, nateg na celi fronti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2732456

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
[robi2107]
Žal je tako, da je tudi pri nas čedalje več nategovanja na celi črti. Zato sem še vedno 100% prepričan le za hrano, ki pride z domačega vrta ali od poznanih ljudi, ki se gredo kmetijstvo in za katere vemo, da svoje hrane ne polivajo s svinjarijo.
Neumnosti. S svinjarijo lahko poliva sosed, pa bos dobil bistveno vec strupov, kot ce pojes hrano iz lidla, ki je proizvedena pod razumnimi (a ne ekstremnimi) standardi.

ja, imam izkusnje.
anon-180464 sporočil: 4.080
Zadnja sprememba: anon-180464 06.09.2018 12:14
Tudi lastni vrt ni povsem nedolžen, razen morda pri staroselcih, ki na istem kotičku zemlje prebivajo že stoletja.

Moja pravi, da na zgornji strani parcele že ne bo zelenjavnega vrta, ker ima sosed škarpo narejeno iz železniških švelerjev, ki so prepojeni z bohvečim vse.

Poleg tega smo tudi na drugi strani dali urediti okolico (imamo pač novogradnjo). Zemljo so pripeljali z vseh vetrov (poreklo ni znano). Ko sem nekaj sadil in šaril po tisti prsti, me je potem zelo srbela koža, pa nimam znanih alergij. Me kar skrbi, kaj in iz česa je tista prst. Pa tudi drugače so onesnaževalci v neki srednji bližini.

Po drugi strani pa tudi "zanimivo", ker se otroka prehranjujeta z vegansko hrano, ki je pogosto predpripavljena (v šoli, trgovini, ...) in imata občasne probleme z zajedalci. Pa doma higiena ni problematična.

Strani: 1