Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kriptoopekline

Strani: 1

Gustl sporočil: 13.625
[#2732161] 05.09.18 06:49
Odgovori   +    7
"In tu moramo biti pošteni: leta 2017 so na hiter zaslužek računali skoraj vsi."

Jaz ne, kupil sem bitcoina za 50 EUR, ker me je firbec matral, kaksen je postopek nakupa, prenosa v wallet itd. Nobenega pohlepa.

"Kdor pravi, da je kupil kriptožeton v ICO kot dolgoročno naložbo, vam zelo verjetno laže."

Ker sem investiral v razumevanje trga, torej znanje, je to dolgorocna nalozba.

Se vec, ker niti ne vem vec, kje imam gesla in kode, je to verjetno nalozba, ki bo sla iz roda v rod :)

Mi pa se deluje app, ki mi pravi, da imam 78 EUR na računu. Yeeee :)
0126Bacis sporočil: 3.010
[#2732172] 05.09.18 08:08
Odgovori   +    1
Med največje zaposlovalce sodijo Iconomi, Cofound.it in Viberate.
Sem pogooglal ICONOMI, pa ne najdem ne naslova, ne firme, ne davčne številke.
Očitno čisti "waporware" ???
KDSKLADI02 sporočil: 124
[#2732215] 05.09.18 10:50
Odgovori   +    4
V 4. odstavku je tale stavek..."Mnogi so propadli, še preden so sploh začeli delati, in tudi ti so kupcem pošteno vračali denar."

Kolikor je meni znano, ni nihče DEJANSKO (kaj več kot zgolj obljuba) vrnil denarja vlagateljem... če pa ima avtor ali ostali spisek pa naj ga prosim prilima v odgovor.
azrael sporočil: 325
[#2732231] 05.09.18 11:37 · odgovor na: KDSKLADI02 (#2732215)
Odgovori   +    0
[]
V 4. odstavku je tale stavek..."Mnogi so propadli, še preden so sploh začeli delati, in tudi ti so kupcem pošteno vračali denar."

Kolikor je meni znano, ni nihče DEJANSKO (kaj več kot zgolj obljuba) vrnil denarja vlagateljem... če pa ima avtor ali ostali spisek pa naj ga prosim prilima v odgovor.
Gre za ICO-je, ki niso uspeli zbrati minimuma in so kupcem vrnili denar - torej enako kot Xaurum Gamma. Nimam seznama, je pa to precej standardno početje. Eden takih je denimo Cherrio.
grgl1976 sporočil: 271
[#2732262] 05.09.18 13:51
Odgovori   +    6
Kriptožetone so vsi kupovali z namenom špekulacije, kakšen pa naj bi bil drug namen, če s tem žetonom nimaš kaj početi? In pisati, da je nekomu "uspelo" in da zaposluje veliko število ljudi, v drugem odstavku pa piše, da ne ustvarjajo prihodkov, je nelogično in kontradiktorno.

O uspehih boste lahko pisali, ko bo en od teh projektov dejansko ustvarjal ob vseh omenjenih izplačilih plač, dobiček - in to iz osnovne dejavnosti. Do takrat pa gre za izplačila na osnovi zbranega kapitala prvih prodaj kriptožetonov - in to ni uspeh. Prej kot slej bo denarja zmanjkalo in zgodba bo zaključena. Nekaj posameznkiov pa bogatejših za kakšen milijonček ali več na osnovi naivnih posameznikov. Zakaj to še ni nezakonito početje, pa ne vem.
Gustl sporočil: 13.625
[#2732268] 05.09.18 14:23 · odgovor na: grgl1976 (#2732262)
Odgovori   +    7
Zadnja sprememba: Gustl 05.09.2018 14:24
Ni razloga, da bi bilo protizakonito.

Je pac nacin zbiranja kapitala. Kot IPO ali VC ali, se najblizje, Kickstarter.

Slovenija je zagotovo neto zmagovalka te evforije. Kar nekaj kapitala se je zlilo sem in to vecinoma ni od Janezov, ampak od raznih Japoncev itd...

Ta denar sicer malo naziga cene določenih nepremičnin, ampak nekdo bo dobil to kupnino in tako bo slo naprej... (kot prevzem Merkurja, samo da denarja vecinoma ne dajo nase banke).

Skratka, ni se preveč za razburjat nad tem.
Za opozorit ljudi, večkrat, ce je treba, od tu naprej pa se ovca sama odloci, kdo jo bo strigel...
KDSKLADI02 sporočil: 124
[#2732274] 05.09.18 14:57 · odgovor na: azrael (#2732231)
Odgovori   +    4
Gre za ICO-je, ki niso uspeli zbrati minimuma in so kupcem vrnili denar - torej enako kot Xaurum Gamma. Nimam seznama, je pa to precej standardno početje. Eden takih je denimo Cherrio.
Xaurum Gamma sicer denarja ni izbral, vrnil pa ni še nič. Dal je obljubo (berem le iz medijev), da bo nekoč nekaj vrnil, pa ne ve točno kaj. Še vedno bi si želel spisek, kdo je DEJANSKO vrnil.
najobj sporočil: 31.869
[#2732276] 05.09.18 15:02 · odgovor na: azrael (#2732231)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 05.09.2018 15:02
[azrael]
> []
> V 4. odstavku je tale stavek..."Mnogi so propadli, še preden so sploh začeli delati, in tudi ti so kupcem pošteno vračali denar."
>
> Kolikor je meni znano, ni nihče DEJANSKO (kaj več kot zgolj obljuba) vrnil denarja vlagateljem... če pa ima avtor ali ostali spisek pa naj ga prosim prilima v odgovor.
Gre za ICO-je, ki niso uspeli zbrati minimuma in so kupcem vrnili denar - torej enako kot Xaurum Gamma. Nimam seznama, je pa to precej standardno početje. Eden takih je denimo Cherrio.
... OK, tudi če verjamem tebi in ne KDSKLADI02, tako preprosto glih ni, ker se v ICO-je vlagajo kriptovalute, ki so malo bolj volatilne kot prave valute, pa celo pri pravih valutah nastanejo tečajne razlike, ki znajo povzročiti hude težave ...
KDSKLADI02 sporočil: 124
[#2732278] 05.09.18 15:05 · odgovor na: Gustl (#2732268)
Odgovori   +    7
[Gustl]
Ni razloga, da bi bilo protizakonito.

Je pac nacin zbiranja kapitala. Kot IPO ali VC ali, se najblizje, Kickstarter.
zakaj ni protizakonito? Xaurum gamma je po vseh indicih (zopet iz medijev) navaden IPO, z besedo kriptožetoni pa so zamaskirali, da jim ni bilo treba narediti prospekta in upoštevati zakonodaje. IPO ali VC imajo svoja pravila, ki se jih mora spoštovat. Drugače te obiščejo vse sorte uradni organi. Le izdajalci kriptožetonov mislijo, da so izumili način, kako se temu izogniti.

Drži pa, da "naši" čakajo, kaj se bo odločili SEC, FSA in Bafin in potem udarili...


"If it looks like a duck, if it swimms like a duck and if it quacks like a duck, then it must be ... a duck!"
azrael sporočil: 325
[#2732282] 05.09.18 15:16 · odgovor na: najobj (#2732276)
Odgovori   +    3
[najobj]
> [azrael]
> > []
> > V 4. odstavku je tale stavek..."Mnogi so propadli, še preden so sploh začeli delati, in tudi ti so kupcem pošteno vračali denar."
> >
> > Kolikor je meni znano, ni nihče DEJANSKO (kaj več kot zgolj obljuba) vrnil denarja vlagateljem... če pa ima avtor ali ostali spisek pa naj ga prosim prilima v odgovor.

> Gre za ICO-je, ki niso uspeli zbrati minimuma in so kupcem vrnili denar - torej enako kot Xaurum Gamma. Nimam seznama, je pa to precej standardno početje. Eden takih je denimo Cherrio.

... OK, tudi če verjamem tebi in ne KDSKLADI02, tako preprosto glih ni, ker se v ICO-je vlagajo kriptovalute, ki so malo bolj volatilne kot prave valute, pa celo pri pravih valutah nastanejo tečajne razlike, ki znajo povzročiti hude težave ...
Drži, če vplačaš ETH, dobiš nazaj ETH. Ko si vplačal, je bil ETH morda 300€, ko ga dobiš nazaj, je morda le še 150€, kar je zelo velika razlika, ampak kupci v to vstopijo, vsaj upam, z razumevanjem, da če dajo 1 ETH, ne bodo dobili nazaj 300€, ampak 1 ETH.
azrael sporočil: 325
[#2732284] 05.09.18 15:21 · odgovor na: KDSKLADI02 (#2732274)
Odgovori   +    1
[]
> Gre za ICO-je, ki niso uspeli zbrati minimuma in so kupcem vrnili denar - torej enako kot Xaurum Gamma. Nimam seznama, je pa to precej standardno početje. Eden takih je denimo Cherrio.

Xaurum Gamma sicer denarja ni izbral, vrnil pa ni še nič. Dal je obljubo (berem le iz medijev), da bo nekoč nekaj vrnil, pa ne ve točno kaj. Še vedno bi si želel spisek, kdo je DEJANSKO vrnil.
Drži, obljubil je, da bo vrnil do konca leta. Bomo videli, ali bodo obljubo držali, zdaj pač ne moremo napisati "Xaurum Gamma laže", 1.1.2019 bomo morda lahko.
KDSKLADI02 sporočil: 124
[#2732286] 05.09.18 15:31 · odgovor na: azrael (#2732284)
Odgovori   +    3

Drži, obljubil je, da bo vrnil do konca leta. Bomo videli, ali bodo obljubo držali, zdaj pač ne moremo napisati "Xaurum Gamma laže", 1.1.2019 bomo morda lahko.

Nisem rekel, da xaurum gamma laže. Zanima me spisek tistih, ki so dejansko vrnili denar, ker v članku pišete v mnozini, da so denar vrnili.
azrael sporočil: 325
[#2732292] 05.09.18 15:48 · odgovor na: KDSKLADI02 (#2732286)
Odgovori   +    1
[]
>
> Drži, obljubil je, da bo vrnil do konca leta. Bomo videli, ali bodo obljubo držali, zdaj pač ne moremo napisati "Xaurum Gamma laže", 1.1.2019 bomo morda lahko.


Nisem rekel, da xaurum gamma laže. Zanima me spisek tistih, ki so dejansko vrnili denar, ker v članku pišete v mnozini, da so denar vrnili.
V množini pišem, ker je v termsih pri ICO, da če ni dosežen softcap, se sredstva vrne. Ampak OK, evo tri: cherrio, swapy in watertech.

A ti veš za kakšne, ki niso dosegli softcapa in sredstev niso vrnili? Jaz jih namreč ne poznam, seveda pa ne morem poznati vsega.
Gustl sporočil: 13.625
[#2732296] 05.09.18 15:56 · odgovor na: KDSKLADI02 (#2732278)
Odgovori   +    2
[]
> [Gustl]
> Ni razloga, da bi bilo protizakonito.
>
> Je pac nacin zbiranja kapitala. Kot IPO ali VC ali, se najblizje, Kickstarter.

zakaj ni protizakonito? Xaurum gamma je po vseh indicih (zopet iz medijev) navaden IPO, z besedo kriptožetoni pa so zamaskirali, da jim ni bilo treba narediti prospekta in upoštevati zakonodaje. IPO ali VC imajo svoja pravila, ki se jih mora spoštovat. Drugače te obiščejo vse sorte uradni organi. Le izdajalci kriptožetonov mislijo, da so izumili način, kako se temu izogniti.

Drži pa, da "naši" čakajo, kaj se bo odločili SEC, FSA in Bafin in potem udarili...


"If it looks like a duck, if it swimms like a duck and if it quacks like a duck, then it must be ... a duck!"
No, potem jih naj pa kdo toži in/ali kazensko ovadi. Ce je vse tako jasno, potem ne bo problemov dobit tozbo.
najobj sporočil: 31.869
[#2732322] 05.09.18 17:36 · odgovor na: azrael (#2732282)
Odgovori   +    3
Zadnja sprememba: najobj 05.09.2018 17:37
[azrael]
> [najobj]
> > [azrael]
> > > []
> > > V 4. odstavku je tale stavek..."Mnogi so propadli, še preden so sploh začeli delati, in tudi ti so kupcem pošteno vračali denar."
> > >
> > > Kolikor je meni znano, ni nihče DEJANSKO (kaj več kot zgolj obljuba) vrnil denarja vlagateljem... če pa ima avtor ali ostali spisek pa naj ga prosim prilima v odgovor.
> > Gre za ICO-je, ki niso uspeli zbrati minimuma in so kupcem vrnili denar - torej enako kot Xaurum Gamma. Nimam seznama, je pa to precej standardno početje. Eden takih je denimo Cherrio.
> ... OK, tudi če verjamem tebi in ne KDSKLADI02, tako preprosto glih ni, ker se v ICO-je vlagajo kriptovalute, ki so malo bolj volatilne kot prave valute, pa celo pri pravih valutah nastanejo tečajne razlike, ki znajo povzročiti hude težave ...
Drži, če vplačaš ETH, dobiš nazaj ETH. Ko si vplačal, je bil ETH morda 300€, ko ga dobiš nazaj, je morda le še 150€, kar je zelo velika razlika, ampak kupci v to vstopijo, vsaj upam, z razumevanjem, da če dajo 1 ETH, ne bodo dobili nazaj 300€, ampak 1 ETH.
... eh, če pomislim na tiste švicarje, jaz ne bi preveč upal, ker ko ljudje izgubijo denar, običajno izgubijo tudi spomin ...
KDSKLADI02 sporočil: 124
[#2732361] 05.09.18 22:23 · odgovor na: Gustl (#2732296)
Odgovori   +    3

No, potem jih naj pa kdo toži in/ali kazensko ovadi. Ce je vse tako jasno, potem ne bo problemov dobit tozbo.
To naj počnejo policaji in tožilci oz. drugi uradni organi, ki se ukvarjajo s tem poslom. Za to so plačani. Nekateri zelo dobro. Ali pa vlagatelji. Jaz nisem ne eno ne drugo.

Me pa še vedno zabava vse to sprenevedanje okoli kriptomanije. Kot sem rekel že v prejšnjem postu... Slovenci rabimo navodila. Naj bo to Bruselj, Beograd, Dunaj, ... Rim. Navadili smo se, da počakamo na navodila in potem haramo. Tudi tokrat bo tako, kot se bodo zmenili SEC, FSA, Bafin, itd.
grgl1976 sporočil: 271
[#2732366] 05.09.18 23:47 · odgovor na: Gustl (#2732268)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Ni razloga, da bi bilo protizakonito.

Je pac nacin zbiranja kapitala. Kot IPO ali VC ali, se najblizje, Kickstarter.

Slovenija je zagotovo neto zmagovalka te evforije. Kar nekaj kapitala se je zlilo sem in to vecinoma ni od Janezov, ampak od raznih Japoncev itd...

Ta denar sicer malo naziga cene določenih nepremičnin, ampak nekdo bo dobil to kupnino in tako bo slo naprej... (kot prevzem Merkurja, samo da denarja vecinoma ne dajo nase banke).

Skratka, ni se preveč za razburjat nad tem.
Za opozorit ljudi, večkrat, ce je treba, od tu naprej pa se ovca sama odloci, kdo jo bo strigel...
Ni razloga, da bi to bilo protizakonito? Kakšni pa so standardi pri izdaji ICO? Kdo določa pravila? Kakšno je varstvo vlagateljev? A tebi se zdi to, da nekdo financira nekakšno "revolucionarno" idejo izključno s tujim kapitalom (in del tega celo zadrži za nagrado) normalno? Kakšen je nadzor nad izvedbo ICO?

A se ti ne zdi, da so ti bullshit žetoni magnet za prevarante? Ovce kot imenuješ vlagatelje, pa je pred volkovi potrebno varovati. To je naloga regulatorjev. Ljudi je enostavno nategniti, ampak povsod, razen pri kriptožetonih, je to kaznivo dejanje. In zato je tudi tukaj potrebno narediti red. Cela ta kripto scena pa itak že gravitira vse bolj proti ničli.

Strani: 1