Strani: 1

vrac sporočil: 11.068
[#2732128] 04.09.18 19:06
Odgovori   +    9
Zadnja sprememba: vrac 04.09.2018 19:12
Saj ni moglo biti drugače! Ko začne stvari urejati politika ni več nobene prave rešitve. Še dobro, da je umrl samo en otrok, lahko bi jih več. Če pustumo ob strani tisti milijon in sedemstotisoč EUR-ov, ki so jih pokurili pogoltni velemojstri, smo jo še poceni odnesli. Upam, da se bodo poslanci iz tega primera naučili ne nasedati na vsako leporečenje šalratanov, da imajo v rokavu hitre rešitve in ne bodo kot marionete potrjevali vsake svinjarije, ki že od daleč smrdi kot gnila jajca, oni pa vsi kot eden dvigajo roke v luft. Jih je kaj sram? Mene bi bilo, če bi bil tako zabit.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2732134] 04.09.18 19:53
Odgovori   +    14
V sobotnem Dnevnikovem objektivu sta dva intervjuja, prvi, z direktorjem UKCL Šabederjem, ki ima željo nekaj spremeniti, drugi, z zdravnikom Fortuno, ki je napisal, da je bolje, da ničesar ne spreminjamo, saj zdravstvo v bistvu dobro deluje, potrebuje le mir; zdravstvene reforme pravzaprav sploh ne potrebujemo...seveda, potrebno je več denarja in še več denarja, dvoživkarstvo je nujno, netransparentnost tudi...Fortuna, zraven je tudi Šabeder, na: www.dnevnik.si/10428...i-potrebna
Dodamo še Pfeiferjevo na: www.zdravstveniporta...-kirurgija
simona2 sporočil: 2.201
[#2732136] 04.09.18 19:56
Odgovori   +    7
Rada bi opozorila: zajca na foto je res izdelala AR. Ne samo fotografirala, izdelala.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2732162] 05.09.18 07:01 · odgovor na: (#2732147)
Odgovori   +    14
Problem je, da drzavo vodijo ljudje, ki so prepricani, da DENAR NI PROBLEM. Denar ni problem, kadar z njim upravljajo razumni ljudje. Kadar pa imajo otroci denar, imajo kramarji semenj. Brez poslovnega in kadrovskega nacrta, mimo utecene zakonodaje in pravil valijo OGROMNE DENARJE za nepreverjene tujce, potem, ko smo domace razgnali. In zdaj bi s prerazporejanjem medicinskega osebja naredili iz finfarja drobiz.
bc123a sporočil: 48.253
[#2732167] 05.09.18 07:46 · odgovor na: (#2732147)
Odgovori   +    17
[rename]
Pogumen clanek, cestitke!
Po skypu lahko operira samo dr.House, ampak v real life to pa ne gre.
Bolj, kot sedaj kritizirati dr.Gregorica pa bi bilo potrebno razgaliti in obelodaniti tiste, ki so dejansko ‘razturili’ otrosko srcno kirurgijo.
Gregorica so potegnili v balkansko luknjo. Njegovo porocilo je hvalevredno, ampak primerov, ko je nekdo potem kot resitev predlagal "naredimo tako, kot je to v ZDA, kjer dobro funkcionira" in vse skupaj zavozil je v sloveniji nic koliko, pa ne samo v zdravstvu.

Slovenija pac ni ZDA. Je nekako zbalkanizirana Nemcija. Ze kadrovska podhranjenost bi lahko dala misliti (tudi Gregoricu) da ne mores kar zaceti z "jaz bi rabil pa 40 sester, pa smo pripravljeni", ce jih je vse skupaj 96 za vse oddelke.

Ce je Fortuna mislil na to (nisem bral, ker se mi ne da) je do neke mere smiselno tudi reci "v pm, dajte nam malo miru", pa ne zato, da bi mir pomagal resiti probleme, ampak da mir omogoci da vsaj zdravstvo samo pokrpa tisto, kar so politiki in njihovi podrepniki popolnoma razturili zadnje leto. Samo Vesel je na Twitterju izjavil da so dejansko problem resili v sodelovanju z Motulom, potem je pa naenkrat maja prisla direktiva, da se motulu ne placa nic, ampak se njihove zdravnike vabi prek individualnih podjemnih pogodb.

Tako kot so pac slovenski mutibarici vajeni, dobesedno pod mizo. (spominja me na primer s tistim izraelcem ki ga je sel oni nevrokirurg na svojo roko operirat). Meni je noro, da se kdo spomni kaj taksnega, tuji instituciji kadre napeljevati da delajo mimo institucije, po tem ko si imel prej pogodbo z institucijo. Slovenski zdravniki so popenili ker je to pomenilo, da ni bilo vec stalne prisotnosti ceskih zdravnikov (ki jo je prej zagotavljala pogodba z Motul), ampak samo se obcasna, in nobene odgovornosti.

Ce koga zanima, lahko povprasa tudi, kako je ena od ljubljanskih fakultet dobila idejo "bomo organizirali delo kot je v ZDA", naredila rastur med delovno silo, sedaj se pa ze nekaj let novo vodstvo trudi da bi zadeve zakrpalo nazaj - na razpise za delovna mesta pa ni kandidatov. Ker niso neumni.
simona2 sporočil: 2.201
[#2732205] 05.09.18 09:56 · odgovor na: (#2732147)
Odgovori   +    0
5G bo omogočal operiranje po skypu oz še po čem drugem...
robi2107 sporočil: 4.272
[#2732209] 05.09.18 10:12
Odgovori   +    7
Jaka muda, pa tak inštitut. Za 20-kratno ceno domačega kirurga od ne-vem-kje in od vsepovsod po malo najemajo tuje kirurge, ki potem svojo dejavnost (operacije) opravljajo v prostorih UKC s kadri (sestrami, anesteziologi in kar je še tega) UKC in z opremo UKC. Še pisarno ima tam. Kaj je potem funkcija tega inštituta, razen tega, da za drag denar najema tuje kirurge? Da ima mizo, fikus in direktorja?? Ki vleče krasno pljačko za kaj že?? A so oni resni??? Bom še jaz odprl en tak inštitut, recimo za istraživanje rude i gubljenje vremena. Če se komu zdita 2 dejavnosti premalo, lahko zraven vtaknem še narodno spravo. Pa mi ne rabijo dat 1,7 mega, se bom zadovoljil z milijončkom.
vrac sporočil: 11.068
[#2732227] 05.09.18 11:33 · odgovor na: bc123a (#2732167)
Odgovori   +    3
[bc123a]
> [rename]
> Pogumen clanek, cestitke!
> Po skypu lahko operira samo dr.House, ampak v real life to pa ne gre.
> Bolj, kot sedaj kritizirati dr.Gregorica pa bi bilo potrebno razgaliti in obelodaniti tiste, ki so dejansko ‘razturili’ otrosko srcno kirurgijo.

Gregorica so potegnili v balkansko luknjo. Njegovo porocilo je hvalevredno, ampak primerov, ko je nekdo potem kot resitev predlagal "naredimo tako, kot je to v ZDA, kjer dobro funkcionira" in vse skupaj zavozil je v sloveniji nic koliko, pa ne samo v zdravstvu.
No ja, tip ni tako nedolžen kot se dela. Ima pač svoje interese, ki jih skriva za "altruizmom" in neizmerno željo po ureditvi otroške srčne kirurgije LOL, dejansko je pa povzročil par milijonov škode, vsaj eno smrt otroka in naredil dolgoročne probleme na tem področju v UKCL, ki jih ne bi bilo, če se ne bi vsilil z dajanjem nemogočih obljub. Problem je v tem, da so sedaj slovenski kirurgi, že itak prepolni ega, dobili kot božji dar dinamit za dokončno razsutje slovenskega zdravstva, ker so se začeli primerjati z ameriškimi šarlatani in bi tudi oni grabili do konca in naprej. Slovenija pa seveda za te samooklican bogove v belem nima denarja, da bi zadovoljila njihove neskončne apetite.
Slovenija pac ni ZDA. Je nekako zbalkanizirana Nemcija. Ze kadrovska podhranjenost bi lahko dala misliti (tudi Gregoricu) da ne mores kar zaceti z "jaz bi rabil pa 40 sester, pa smo pripravljeni", ce jih je vse skupaj 96 za vse oddelke.
Mi ameriškega sistema zdavstva ne potrebujemo, ker je za nas popolnoma neprimerno. V ZDA pol ljudi ne pride do ustrezne zdravstvne oskrbe in kljub nekajkrat višjemu BDP-ju umirajo prej kot Slovenci.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2732259] 05.09.18 13:40 · odgovor na: vrac (#2732227)
Odgovori   +    0
[vrac]
> [bc123a]
> > [rename]
> > Pogumen clanek, cestitke!
> > Po skypu lahko operira samo dr.House, ampak v real life to pa ne gre.
> > Bolj, kot sedaj kritizirati dr.Gregorica pa bi bilo potrebno razgaliti in obelodaniti tiste, ki so dejansko ‘razturili’ otrosko srcno kirurgijo.
>
> Gregorica so potegnili v balkansko luknjo. Njegovo porocilo je hvalevredno, ampak primerov, ko je nekdo potem kot resitev predlagal "naredimo tako, kot je to v ZDA, kjer dobro funkcionira" in vse skupaj zavozil je v sloveniji nic koliko, pa ne samo v zdravstvu.

No ja, tip ni tako nedolžen kot se dela. Ima pač svoje interese, ki jih skriva za "altruizmom" in neizmerno željo po ureditvi otroške srčne kirurgije LOL, dejansko je pa povzročil par milijonov škode, vsaj eno smrt otroka in naredil dolgoročne probleme na tem področju v UKCL, ki jih ne bi bilo, če se ne bi vsilil z dajanjem nemogočih obljub. Problem je v tem, da so sedaj slovenski kirurgi, že itak prepolni ega, dobili kot božji dar dinamit za dokončno razsutje slovenskega zdravstva, ker so se začeli primerjati z ameriškimi šarlatani in bi tudi oni grabili do konca in naprej. Slovenija pa seveda za te samooklican bogove v belem nima denarja, da bi zadovoljila njihove neskončne apetite.
Takle mamo.
> Slovenija pac ni ZDA. Je nekako zbalkanizirana Nemcija. Ze kadrovska podhranjenost bi lahko dala misliti (tudi Gregoricu) da ne mores kar zaceti z "jaz bi rabil pa 40 sester, pa smo pripravljeni", ce jih je vse skupaj 96 za vse oddelke.

Mi ameriškega sistema zdavstva ne potrebujemo, ker je za nas popolnoma neprimerno. V ZDA pol ljudi ne pride do ustrezne zdravstvne oskrbe in kljub nekajkrat višjemu BDP-ju umirajo prej kot Slovenci.
Verjetno bomo kmalu tam.

Nič bat.... :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2732263] 05.09.18 13:51 · odgovor na: bc123a (#2732167)
Odgovori   +    0
2.žetonček,sep2018
[bc123a]
> [rename]
> Pogumen clanek, cestitke!
> Po skypu lahko operira samo dr.House, ampak v real life to pa ne gre.
> Bolj, kot sedaj kritizirati dr.Gregorica pa bi bilo potrebno razgaliti in obelodaniti tiste, ki so dejansko ‘razturili’ otrosko srcno kirurgijo.
Gregorica so potegnili v balkansko luknjo. Njegovo porocilo je hvalevredno, ampak primerov, ko je nekdo potem kot resitev predlagal "naredimo tako, kot je to v ZDA, kjer dobro funkcionira" in vse skupaj zavozil je v sloveniji nic koliko, pa ne samo v zdravstvu.

Slovenija pac ni ZDA. Je nekako zbalkanizirana Nemcija. Ze kadrovska podhranjenost bi lahko dala misliti (tudi Gregoricu) da ne mores kar zaceti z "jaz bi rabil pa 40 sester, pa smo pripravljeni", ce jih je vse skupaj 96 za vse oddelke.

Ce je Fortuna mislil na to (nisem bral, ker se mi ne da) je do neke mere smiselno tudi reci "v pm, dajte nam malo miru", pa ne zato, da bi mir pomagal resiti probleme, ampak da mir omogoci da vsaj zdravstvo samo pokrpa tisto, kar so politiki in njihovi podrepniki popolnoma razturili zadnje leto. Samo Vesel je na Twitterju izjavil da so dejansko problem resili v sodelovanju z Motulom, potem je pa naenkrat maja prisla direktiva, da se motulu ne placa nic, ampak se njihove zdravnike vabi prek individualnih podjemnih pogodb.

Tako kot so pac slovenski mutibarici vajeni, dobesedno pod mizo. (spominja me na primer s tistim izraelcem ki ga je sel oni nevrokirurg na svojo roko operirat). Meni je noro, da se kdo spomni kaj taksnega, tuji instituciji kadre napeljevati da delajo mimo institucije, po tem ko si imel prej pogodbo z institucijo. Slovenski zdravniki so popenili ker je to pomenilo, da ni bilo vec stalne prisotnosti ceskih zdravnikov (ki jo je prej zagotavljala pogodba z Motul), ampak samo se obcasna, in nobene odgovornosti.

Ce koga zanima, lahko povprasa tudi, kako je ena od ljubljanskih fakultet dobila idejo "bomo organizirali delo kot je v ZDA", naredila rastur med delovno silo, sedaj se pa ze nekaj let novo vodstvo trudi da bi zadeve zakrpalo nazaj - na razpise za delovna mesta pa ni kandidatov. Ker niso neumni.
Stari, tole si dobro napisal!

NEVERJETNO!

Čisti in NATANČNI zadetek v o! :)
Slovenija pac ni ZDA. Je nekako zbalkanizirana Nemcija. Ze kadrovska podhranjenost bi lahko dala misliti (tudi Gregoricu) da ne mores kar zaceti z "jaz bi rabil pa 40 sester, pa smo pripravljeni", ce jih je vse skupaj 96 za vse oddelke.
TAKO! Natančno tako!

Tukaj bi morla morda samo še dodati: ... je nekako zbalkanizirana Nemčija, ki vedno znova in znova uspe kikstarkersko izvaliti nekaj tople Vode!

Človeka bi lahko popadla depresija, ali morda celo panika! Potem pa vzameš v roke Butalce, pogledaš letnico izdaje, rojstva in smrti avtorja, in si oddahneš!

Ne gre za NOBENO Odkrivanje tople Vode! :)

*tukaj bi porabil celo dva žetončka, če bi moral:)
bc123a sporočil: 48.253
[#2732271] 05.09.18 14:41 · odgovor na: simona2 (#2732205)
Odgovori   +    2
[simona2]
5G bo omogočal operiranje po skypu oz še po čem drugem...
Vi to resno? Ali je sarkazem?
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2732323] 05.09.18 17:43 · odgovor na: bc123a (#2732271)
Odgovori   +    4
Telepresence Surgery - Google.

Operacije z roboti imajo več prednosti: gibe lahko pomanjšaš v poljubnem razmerju, izbiraš dušenje tresenja rok, sterilnost, verjetno še kaj pozabil. Ze sedaj nenadomestljivi v mikrokirurgiji. Telesno manj utrujajoča dolgotrajna operacija.

Na zemlji je zakasnitev pri dobri povezavi zanemarljiva. Torej tisto prej NI šala.

Svet pač gre v drugo smer kot mi...........
Tam bi nekdo, ki bi naredil tako napako kot tu, živel več desetletij na državne stroške.
Recimo tisoče nepreiskanih vzorcev potencialnih rakavih bolnikov v Celju, pred par leti.
Tukaj pa se se vedno vzdržuje mit o dobrem zdravstvu. Par mojih prijateljev je že pod ruše, zaradi "odličnega" zdravstva. Sepsa pri rutinski operaciji žil, nedignosticiran rak na pljučih "imate astmo", etc.
anon-187668 sporočil: 5.835
[#2732332] 05.09.18 18:15 · odgovor na: (#2732328)
Odgovori   +    1
[rename]
Ja, ampak moraš robota najprej imeti ...
V Celju ga imajo, več o tem v članku - Edini robot v Sloveniji: To so prednosti za bolnika z rakom. "V zadnjih sedmih letih je tako celjska bolnišnica z rezultati ključnih parametrov, ki jih proizvajalec vseskozi spremlja na vseh robotskih sistemih za vsak poseg posebej, dokazala, da so njeni rezultati zdravljenja z robotskim sistemom da Vinci odlični in primerljivi z rezultati zdravljenj v uveljavljenih robotskih centrih po svetu." www.zurnal24.si/zdra...kom-303152
RTM sporočil: 4.799
[#2732334] 05.09.18 18:27 · odgovor na: anon-187668 (#2732332)
Odgovori   +    4
Drži. V Celju imajo mašino in ekipo, ki delo opravi odlično.

Tada naš 3 razredni Turk gre rajši v Avstrijo.

Edina tolažba je, da so ga v OZN sunili v r.t!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2732371] 06.09.18 07:10 · odgovor na: vrac (#2732227)
Odgovori   +    0
[vrac]
> [bc123a]
> > [rename]
> >
Mi ameriškega sistema zdavstva ne potrebujemo, ker je za nas popolnoma neprimerno. V ZDA pol ljudi ne pride do ustrezne zdravstvne oskrbe in kljub nekajkrat višjemu BDP-ju umirajo prej kot Slovenci.
V Sloveniji bi potrebovali ayurvedski indijski sistem zdravljenja organiziran v ayurvedskih bolnišnicah. Pravzaprav potrebovali bi moderno slovensko ayurvedo, kar pomeni delitev zdravstva na obstoječe zdravstvo ki ga vodijo kuštrini, ki so poklic zdravnika pretvorili v sredstvo za bogatenje po sistemu »denar sledi zdravniku« in ayurvedskih zdravnikov (vaidje), ki želijo razumeti življenje in pacienta in mu pomagati pri zdravljenju.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2732381] 06.09.18 07:36 · odgovor na: anon-317028 (#2732371)
Odgovori   +    0
Ayurvedska zdravnica Dr. Monica Rajesh Mohan je razliko med ayurvedo in moderno medicino opisala takole:
Razlika med ajurvedo in alopatsko medicino je zares preprosta: alopatska oz. moderna medicina uporablja kemijske spojine, ki jih je ustvaril človek, in večinoma zdravi simptome bolezni, v ajurvedi pa uporabljamo naravne snovi, zelišča in minerale, pridobljene neposredno iz narave in stremimo k zdravljenju bolezni pri njihovem izvoru, ne zgolj simptomatsko. Pri moderni medicini se pogosto zgodi, da s tem ko zdravi en simptom, npr. nepravilno delovanje enega organa, povzroči negativne stranske učinke, ki kasneje privedejo do težav na kakšnem drugem organu. S pomočjo ajurvedskih diagnostičnih tehnik pa poiščemo glavni vzrok bolezni in telo zdravimo celostno. Prav zaradi tega tudi bolezen odpravimo celostno, namesto da samo odpravljamo izražene bolezenske znake.

Več na: www.srisriayurveda.s...mohan-BAMS
bc123a sporočil: 48.253
[#2732437] 06.09.18 10:35 · odgovor na: PyotrNovak (#2732323)
Odgovori   +    3
[PyotrNovak]
Telepresence Surgery - Google.

Operacije z roboti imajo več prednosti: gibe lahko pomanjšaš v poljubnem razmerju, izbiraš dušenje tresenja rok, sterilnost, verjetno še kaj pozabil. Ze sedaj nenadomestljivi v mikrokirurgiji. Telesno manj utrujajoča dolgotrajna operacija.
To je teorija. Edini uspesni robot je tisti za operacije prostate, pa se tam klinicne studije kazejo da ne izboljsa rezultata (lahko pa verjetno uporabis manj trenirane kirurge, ker pac robot "pomanjsa" gibe.
Na zemlji je zakasnitev pri dobri povezavi zanemarljiva. Torej tisto prej NI šala.
Seveda je sala. To je tako, kot ko tesla rece, da je problem avtonomne voznje resen, s tem da v avto dajo nekaj kamer in procesno enoto ... "samo se softverski update rabi". Aja.

Latenca je samo eden od killer problemov za remote operacije. Ko bo to reseno (s 5g ali kakorkoli drugace) bo samo ena ovira manj, ne pa ze kar resen problem.
Svet pač gre v drugo smer kot mi...........
Tam bi nekdo, ki bi naredil tako napako kot tu, živel več desetletij na državne stroške.
To seveda ni res. V ZDA je zelo malo kriminalnih pregonov zdravnikov, za napake pa sploh ni pregona. Tam se to resi z odskodninami, ki jo izplacajo zavarovalnice. Za kazensko odgovornost zdravnika v ZDA je potreben naklep (torej namenoma skodovati pacientu). Napaka je podlaga samo za civilno odskodnino.

Skratka, ocitno zdravstva v ZDA ne poznas, zato sklepam da tudi o teleoperacijah ne znas nic vec kot Simona.
bc123a sporočil: 48.253
[#2732457] 06.09.18 11:57 · odgovor na: anon-317028 (#2732371)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
> [vrac]
> > [bc123a]
> > > [rename]
> > >
> Mi ameriškega sistema zdavstva ne potrebujemo, ker je za nas popolnoma neprimerno. V ZDA pol ljudi ne pride do ustrezne zdravstvne oskrbe in kljub nekajkrat višjemu BDP-ju umirajo prej kot Slovenci.

V Sloveniji bi potrebovali ayurvedski indijski sistem zdravljenja organiziran v ayurvedskih bolnišnicah. Pravzaprav potrebovali bi moderno slovensko ayurvedo, kar pomeni delitev zdravstva na obstoječe zdravstvo ki ga vodijo kuštrini, ki so poklic zdravnika pretvorili v sredstvo za bogatenje po sistemu »denar sledi zdravniku« in ayurvedskih zdravnikov (vaidje), ki želijo razumeti življenje in pacienta in mu pomagati pri zdravljenju.
Blabla. Sem bil v srilanki na obisku v enem taksnem arjuvedskem centru. Saj bi bilo zabavno, ce ne bi bilo tragicno, vodic iz tega centra ki nas je tam vodil okrog je bil ocitno v zadnji fazi terminalne jetrne bolezni (rak? metastaze?), belocnice oci je imel popolnoma rumene. Ja, verjetno se je z arjuvedo "uspesno" ozdravil. Zdaj je verjetno ze pod ruso, lahka mu bodi zemlja.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2732479] 06.09.18 12:46 · odgovor na: PyotrNovak (#2732323)
Odgovori   +    0
[PyotrNovak]
Telepresence Surgery - Google.

Operacije z roboti imajo več prednosti: gibe lahko pomanjšaš v poljubnem razmerju, izbiraš dušenje tresenja rok, sterilnost, verjetno še kaj pozabil. Ze sedaj nenadomestljivi v mikrokirurgiji. Telesno manj utrujajoča dolgotrajna operacija.

Na zemlji je zakasnitev pri dobri povezavi zanemarljiva. Torej tisto prej NI šala.

Svet pač gre v drugo smer kot mi...........
Tam bi nekdo, ki bi naredil tako napako kot tu, živel več desetletij na državne stroške.
Recimo tisoče nepreiskanih vzorcev potencialnih rakavih bolnikov v Celju, pred par leti.
Tukaj pa se se vedno vzdržuje mit o dobrem zdravstvu. Par mojih prijateljev je že pod ruše, zaradi "odličnega" zdravstva. Sepsa pri rutinski operaciji žil, nedignosticiran rak na pljučih "imate astmo", etc.
Preden se še midva odpraviva pod rušo, naj ti povem ŠE tole!

Saj grem s temi primeri že sam sebi na živce, čudilo bi me, če ne bi šel tudi ostalim. :)

Učiteljica fizike v srednji šoli, še pred mnogimi leti, da ne napišem desetletji, ko je obstajalo še komaj kaj več kot ZX spectrum in Comodor64; - in sploh ni bila neumna, lahkomiselna ali pa ozko zaplankana; ravno nasprotno! - je imela (neko svojo) vizijo, kako se bo, če že ne čez 20 let, pa vsaj čes 30, vsa šola preselila na splet, učenci se bodo kar doma učili, vstali, pozajtrkovali, ... se vsedli za računalnik, priklopili na splet in se učili....

Rahlo je, - kako bi se izrazil? - malce mimo pihnila, recimo.... :))

*Če potrebuješ morda še kakšne priprave na rušo, nasvet za zdravo, polno in dolgo življenje, ali kaj podobnega, sem ti na voljo. :) Naj ti nakar ne bo nerodno. :))
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2732487] 06.09.18 12:58 · odgovor na: bc123a (#2732457)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [FIN-311684]
> > [vrac]
> > > [bc123a]
> > > > [rename]
> > > >
> > Mi ameriškega sistema zdavstva ne potrebujemo, ker je za nas popolnoma neprimerno. V ZDA pol ljudi ne pride do ustrezne zdravstvne oskrbe in kljub nekajkrat višjemu BDP-ju umirajo prej kot Slovenci.
>
> V Sloveniji bi potrebovali ayurvedski indijski sistem zdravljenja organiziran v ayurvedskih bolnišnicah. Pravzaprav potrebovali bi moderno slovensko ayurvedo, kar pomeni delitev zdravstva na obstoječe zdravstvo ki ga vodijo kuštrini, ki so poklic zdravnika pretvorili v sredstvo za bogatenje po sistemu »denar sledi zdravniku« in ayurvedskih zdravnikov (vaidje), ki želijo razumeti življenje in pacienta in mu pomagati pri zdravljenju.

Blabla. Sem bil v srilanki na obisku v enem taksnem arjuvedskem centru. Saj bi bilo zabavno, ce ne bi bilo tragicno, vodic iz tega centra ki nas je tam vodil okrog je bil ocitno v zadnji fazi terminalne jetrne bolezni (rak? metastaze?), belocnice oci je imel popolnoma rumene. Ja, verjetno se je z arjuvedo "uspesno" ozdravil. Zdaj je verjetno ze pod ruso, lahka mu bodi zemlja.
Vsi govorijo, razen kuštrinov, ki sledijo denarju in denar sledi njim (ne pacientom), da se mora nekaj spremeniti v zdravstvenem sistemu, ne spremeni pa se nič, le več denarja se zapravi. Če bi vsaj desetino denarja, ki ga porabi zdravstvo porabili za ayurvedsko ali homeopatsko zdravljenje bi Slovenci bili bolj zdravi in bi čakalne vrste bile krajše ter, seveda izgubljenega denarja zaradi bolnišk bi bilo manj. Osebno, zdravil ne jem in ne hodim niti kuštrinom, ki bi jim bil le sredstvo za bogatenje niti tistim, ki so tebe na Cejlonu razočarali. Pijem čaje in druge arcnije od svoje žene, ki prav tako ne hodi zdravniku in ne je tablet. Za vsako bolezen se rožca najde večkrat reče zeliščar Majes, res pa je, da zelišča ali homeopatski razredčeni kravji drek ali izcedek iz opičjega ušesa nič ne pomaga, če se razbiješ na smučišču.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2732492] 06.09.18 13:11 · odgovor na: bc123a (#2732457)
Odgovori   +    0
[bc123a]
Blabla. Sem bil v srilanki na obisku v enem taksnem arjuvedskem centru. Saj bi bilo zabavno, ce ne bi bilo tragicno, vodic iz tega centra ki nas je tam vodil okrog je bil ocitno v zadnji fazi terminalne jetrne bolezni (rak? metastaze?), belocnice oci je imel popolnoma rumene. Ja, verjetno se je z arjuvedo "uspesno" ozdravil. Zdaj je verjetno ze pod ruso, lahka mu bodi zemlja.
Ne razumeš vzhodnjaškega razmišljanja, življenja in filozofije.

NE razumeš in ne verjameš v Karmo.

*Naj te to ne moti in ne ovira in še naprej piši po forumu. :)
bc123a sporočil: 48.253
[#2732591] 06.09.18 21:23 · odgovor na: anon-317028 (#2732487)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
Če bi vsaj desetino denarja, ki ga porabi zdravstvo porabili za ayurvedsko ali homeopatsko zdravljenje bi Slovenci bili bolj zdravi in bi čakalne vrste bile krajše ter, seveda izgubljenega denarja zaradi bolnišk bi bilo manj. Osebno, zdravil ne jem in ne hodim niti kuštrinom, ki bi jim bil le sredstvo za bogatenje niti tistim, ki so tebe na Cejlonu razočarali. Pijem čaje in druge arcnije od svoje žene, ki prav tako ne hodi zdravniku in ne je tablet. Za vsako bolezen se rožca najde večkrat reče zeliščar Majes, res pa je, da zelišča ali homeopatski razredčeni kravji drek ali izcedek iz opičjega ušesa nič ne pomaga, če se razbiješ na smučišču.
Ti si ocitno tip cloveka ki ga ponavadi oznacujejo kot "bil zdrav ko dren, sel k zdravniku, cez en mesec je umrl". Aja saj si nekaj podobnega gonil tule na forumu, kajne? Da je preventiva skodljiva, ker od nje umres.

Ne, moj denar za zdravstvo ne bo sel v homeopatijo in arjuvedo, ampak hocem da gre samo v klinicno potrjene tehnike zdravljenja!
bc123a sporočil: 48.253
[#2732592] 06.09.18 21:25 · odgovor na: anon-333107 (#2732492)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
> [bc123a]
> Blabla. Sem bil v srilanki na obisku v enem taksnem arjuvedskem centru. Saj bi bilo zabavno, ce ne bi bilo tragicno, vodic iz tega centra ki nas je tam vodil okrog je bil ocitno v zadnji fazi terminalne jetrne bolezni (rak? metastaze?), belocnice oci je imel popolnoma rumene. Ja, verjetno se je z arjuvedo "uspesno" ozdravil. Zdaj je verjetno ze pod ruso, lahka mu bodi zemlja.

Ne razumeš vzhodnjaškega razmišljanja, življenja in filozofije.

NE razumeš in ne verjameš v Karmo.

*Naj te to ne moti in ne ovira in še naprej piši po forumu. :)
Dovolj je pogledati zivljensko dobo drzav, kjer se vedno masovno verjamejo v te coprnije. In jo primerjati s slovenijo, kjer imamo fucked up zdravstvo - kaj sele z drzavami, kjer zdravstvo zares deluje.
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2732623] 07.09.18 07:44 · odgovor na: bc123a (#2732591)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [FIN-311684]
> Če bi vsaj desetino denarja, ki ga porabi zdravstvo porabili za ayurvedsko ali homeopatsko zdravljenje bi Slovenci bili bolj zdravi in bi čakalne vrste bile krajše ter, seveda izgubljenega denarja zaradi bolnišk bi bilo manj. Osebno, zdravil ne jem in ne hodim niti kuštrinom...

Ti si ocitno tip cloveka ki ga ponavadi oznacujejo kot "bil zdrav ko dren, sel k zdravniku, cez en mesec je umrl". Aja saj si nekaj podobnega gonil tule na forumu, kajne? Da je preventiva skodljiva, ker od nje umres.

Ne, moj denar za zdravstvo ne bo sel v homeopatijo in arjuvedo, ampak hocem da gre samo v klinicno potrjene tehnike zdravljenja!
Jaz sem dal predlog spremembe v zdravstvenem sistemu, kaj predlagaš ti? Naj zdravstvo izpleni še večji delež BDP in vse ostane po starem tako kot želi zdravnik Fortuna, ki je nedavno napisal da je bolje, da ničesar ne spreminjamo, saj zdravstvo v bistvu dobro deluje, potrebuje le mir, zdravstvene reforme pravzaprav sploh ne potrebujemo, potrebno je le več denarja?
bc123a sporočil: 48.253
[#2732685] 07.09.18 12:51 · odgovor na: anon-317028 (#2732623)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bc123a 07.09.2018 12:52
[FIN-311684]
> [bc123a]
> > [FIN-311684]
> > Če bi vsaj desetino denarja, ki ga porabi zdravstvo porabili za ayurvedsko ali homeopatsko zdravljenje bi Slovenci bili bolj zdravi in bi čakalne vrste bile krajše ter, seveda izgubljenega denarja zaradi bolnišk bi bilo manj. Osebno, zdravil ne jem in ne hodim niti kuštrinom...
>
> Ti si ocitno tip cloveka ki ga ponavadi oznacujejo kot "bil zdrav ko dren, sel k zdravniku, cez en mesec je umrl". Aja saj si nekaj podobnega gonil tule na forumu, kajne? Da je preventiva skodljiva, ker od nje umres.
>
> Ne, moj denar za zdravstvo ne bo sel v homeopatijo in arjuvedo, ampak hocem da gre samo v klinicno potrjene tehnike zdravljenja!

Jaz sem dal predlog spremembe v zdravstvenem sistemu, kaj predlagaš ti? Naj zdravstvo izpleni še večji delež BDP
Zdravstvo v sloveniji porabi dejansko manjsi delez BDP kot nemcija, poleg tega so zal cene nekaterih stvari (tuja zdravila, oprema) precej neodvisna od BDP.

Predvsem se je treba pozabavati s tem, kdo placuje nic, ali noro premalo. Recimo penzionisti.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2732967] 10.09.18 02:15 · odgovor na: bc123a (#2732592)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [FrRoSt]
> > [bc123a]
> > Blabla. Sem bil v srilanki na obisku v enem taksnem arjuvedskem centru. Saj bi bilo zabavno, ce ne bi bilo tragicno, vodic iz tega centra ki nas je tam vodil okrog je bil ocitno v zadnji fazi terminalne jetrne bolezni (rak? metastaze?), belocnice oci je imel popolnoma rumene. Ja, verjetno se je z arjuvedo "uspesno" ozdravil. Zdaj je verjetno ze pod ruso, lahka mu bodi zemlja.
>
> Ne razumeš vzhodnjaškega razmišljanja, življenja in filozofije.
>
> NE razumeš in ne verjameš v Karmo.
>
> *Naj te to ne moti in ne ovira in še naprej piši po forumu. :)
Dovolj je pogledati zivljensko dobo drzav, kjer se vedno masovno verjamejo v te coprnije. In jo primerjati s slovenijo, kjer imamo fucked up zdravstvo - kaj sele z drzavami, kjer zdravstvo zares deluje.
Ti glej kar hočeš! :)))To ne pomeni, da vsaj približno razumeš zakon Karme ali filozofijo vzhoda! DALEĆ od tega.

In še tole: Meni tega ni treba gledati, jaz to vidim MIŽE! V zdravstvo boš lahko ti zmetal 50 KRAT VEČ denarja od današnjih prispevkov, ne samo ti; cela (davkoplačevalska) Slovenija!! in to v ZNANSTVENo Potrjena dognanja, pa bo slo zdravstvo sama za mičken odtenek boljše. Morda ne bo zadostovalo še za plombo na zobu.

Tudi domače coprnije imajo svojo obliko, rečejo se jim dijete in podobno. AJA. Te so pa ZNANSTVENO dokazane! Tako kakor statini in tihi ubijalec, visoki pritisk!? :)

Strani: 1