Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
Pred več kot dvajsetimi leti smo imeli agencijo za kadre in smo iskali kadre za posamezna podjetja. Naročniki so nam večkrat povedali, da npr. diplomiranih ekonomistov iz visokih poslovnih šol, ki so rasle kot gobe po dežju v podjetju ne želijo. Zakaj pa, sem enega ponižno povprašal? Zato, ker sem sam diplomiral na eni taki in dva takšna diplomirana ekonomista, po domače diplomirana bedaka ekonomista, ki se v času študija nista nič naučila v mojem podjetju ne moreta delati!!!??? Danes agencije nimamo več, opravimo le začetne razgovore s kandidati in nas po pravici povedano diploma ne zanima prav nič, no ja ni glih tako, od diplomiranca so le pričakovanja večja.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2731663

Strani: 1

bumag sporočil: 336
So le dojeli...
Micare sporočil: 1.582
Seveda. je to že zelo star pojav. Najbolje, je da zaposliš kakega s šestimi razredi osnovne šole, ga naučiš vrhunsko varit po enem postopku, na enem izdelku, na enem stroju in mu daš pošteno plačo. Ta je seveda ene davakrat do trikrat nižja, kot, če ima poklicno šolo, certifikat ali atest (karkoli to je). Drugače ne bo dolgo pri tebi. Bo naredil šolo ... Takle strokovnjak pa ... Ima pa skoraj dvakratno minimalno plačo, ki bi jo imel ..., če bi jo imel. Pa nič se ne buni, strah ga je inšpekcije, ker nima potrdila, šefa, ker ga lahko odpusti kadarkoli, ker pač ni dela. Ga ima rad, ker mu včasih plača kavo, malco, pico in pir. Včasih mu dovoli, da pelje njegov avto, na kak kuturni koncert narodnozabavne glasbe ali veselico in ga pelje pijanga domov. Fejst fant. (Vsako namigovanje na rasizem neutemeljeno - oba sta bela.)
anon-204390 sporočil: 13.528
[FIN-311684]
Pred več kot dvajsetimi leti smo imeli agencijo za kadre in smo iskali kadre za posamezna podjetja. Naročniki so nam večkrat povedali, da npr. diplomiranih ekonomistov iz visokih poslovnih šol, ki so rasle kot gobe po dežju v podjetju ne želijo. Zakaj pa, sem enega ponižno povprašal? Zato, ker sem sam diplomiral na eni taki in dva takšna diplomirana ekonomista, po domače diplomirana bedaka ekonomista, ki se v času študija nista nič naučila v mojem podjetju ne moreta delati!!!??? Danes agencije nimamo več, opravimo le začetne razgovore s kandidati in nas po pravici povedano diploma ne zanima prav nič, no ja ni glih tako, od diplomiranca so le pričakovanja večja.
Ja, novi časi zahtevajo nova znanja. Vsi mojstri za vse.
anon-116402 sporočil: 4.340
[FIN-311684]
Pred več kot dvajsetimi leti smo imeli agencijo za kadre in smo iskali kadre za posamezna podjetja. Naročniki so nam večkrat povedali, da npr. diplomiranih ekonomistov iz visokih poslovnih šol, ki so rasle kot gobe po dežju v podjetju ne želijo. Zakaj pa, sem enega ponižno povprašal? Zato, ker sem sam diplomiral na eni taki in dva takšna diplomirana ekonomista, po domače diplomirana bedaka ekonomista, ki se v času študija nista nič naučila v mojem podjetju ne moreta delati!!!??? Danes agencije nimamo več, opravimo le začetne razgovore s kandidati in nas po pravici povedano diploma ne zanima prav nič, no ja ni glih tako, od diplomiranca so le pričakovanja večja.
Kaj pa plača?

Strani: 1