Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Levičarji, kdo vam daje pravico do tujega?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[VesnaR1964]
"O lubi Jezus", pa še "odpusti jim, saj ne vedo kaj govorijo"!

Marijan, če kapitalist ne skupčka dobička v časih, ko je še bil mali kapitalistek, nima koga zaposliti. Delavci so lahko edino veseli, da imajo takega kapitalista, ki ve, da je akumulacija dobička najprej namenjena razvoju, vlaganjem, borbi s konkurenco, preživetju delavcem v investicijskih ciklusih ali suhih letih. Šele na koncu koncu jahtam, avtom, vilam na otokih doma in v davčnih oazah.

Pomembno je zgolj in samo to, da je izmenjava "rok in dobička" pravilno ovrednotena - beri: da dobijo za svoje delo delavci redno in pošteno plačilo. In iz česa ter zakaj misliš, da so v Mariboru v prakapitalizmu zgradili Hutterjev blok (sl.wikipedia.org/wik...ev_blok)??

In če je nekdo plačal tistih (trenutnih) 19% davka, je dobiček njegov!!!!

Pa če ga požre!
To je tako, kot bi rekel, da je moja bruto plača moja, pa tudi če jo skurim. Je že tako, da je potrebno državo financirat, če hočemo da bo delovala. Obstaja tudi možnost, da se davki ne pobirajo, toda potem pač nimamo države. In če se plača davek/dohodnina na plačo zaposlenih je edino pravilno, da se plača tudi davek na izplačan dobiček. Tako je v večini sveta in mislim da ni potrebno odkrivati tople vode. In ne mi nakladat o božanski naravi kapitalistov in njih drugačno obravnavo. Če pa hočejo doseči drugačno obravnavo svojega stanu, hudiča ustanovite že stranko, ampak se bojim, da takšna stranka, ki bo zagovarjala božansko naravo kapitalistov ne bo sprejela glasov niti od svojo širše žlahte.