2 min
Rusi Sloveniji napovedujejo kibernetsko vojno. Kako zaščititi vaše podjetje
32 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
2 uri
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
2 uri
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
2 uri
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
3 ure
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
3 ure
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
5 ur
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
8 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
8 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
15 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
18 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5

Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
[#2730886] 29.08.18 21:35
Odgovori   +    3
ovce bodo najprej dobro spitali, potem pa ostrigli do kosti

vse ob svojem casu.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2730888] 29.08.18 21:42
Odgovori   +    2
»Da je treba svoje premoženje razpršiti, sem se naučil iz izkušnje dedka, ki je imel ves denar na banki. Po razpadu Jugoslavije pa je vse izgubil,« je povedal izkušnjo udeleženec poletne finančne šole.
To mi pa ni jasno, v kateri banki pa je imel naložen denar ? NLB je poplačala vse vloge, sicer v par letih.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2730890] 29.08.18 21:47
Odgovori   +    5
»Razmišljajte o kapitalskih trgih, ker imate pred seboj odlično in dolgo obdobje, ki vam bo omogočalo, da bodo vaši prihranki rasli.«

mogoce ni se odvec pripomniti, da bo gospod fino sluzil, ce bodo mladi poknili svoj denar v sklade. potem pa ce se slucajno casi spremenijo in ne bodo tako zelo odlicni ... e ... investicije so tvegane ... e... res se ni dalo tega predvideti ... eee .... ma vazno, da je placa, anede?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2730891] 29.08.18 21:50 · odgovor na: anon-204390 (#2730888)
Odgovori   +    4
[vickibedi]
>»Da je treba svoje premoženje razpršiti, sem se naučil iz izkušnje dedka, ki je imel ves denar na banki. Po razpadu Jugoslavije pa je vse izgubil,« je povedal izkušnjo udeleženec poletne finančne šole.

To mi pa ni jasno, v kateri banki pa je imel naložen denar ? NLB je poplačala vse vloge, sicer v par letih.
kaj ti ni jasno. saj ni vazno, kaj se je zgodilo z dedkom, vazno je, da jim cimbolj plasticno prikazejo, da je imeti denar na banki bed, in ga je obvezno treba razprsiti po raznoraznih vzajemnih skladih, kjer "upravljavci" vestno racunajo upravljalsko provizijo.

evo, mene so prepricali. jutri dvignem vse kar imam v banki in nesem na triglav sklade. tam so veeeeeliki strokovnjaki, ki bodo sigurno odlicno upravljali moj denar.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2730892] 29.08.18 21:53
Odgovori   +    4
in bognedaj prodati kako delnico ali tocke vzajemnega sklada. nikoli ne ves, kje se skriva naslednji apple in dobis milijarde namesto jurja. samo da ne prodas!

in s temi zgodbicami ure in ure pitajo te nesrecnike.
Neuvrscen sporočil: 1.779
[#2730894] 29.08.18 22:02 · odgovor na: anon-204390 (#2730888)
Odgovori   +    4
Samo ugibam.

Ali nista pri nas svoj čas obstajali "banki" Les in Triglav, ki sploh nista imeli licence BS in ko sta šli v franže, so šli tudi prihranki varčevalcev.

Morda je njegov dedek prišel kje iz Srbije. Tam sta ob razpadu skupne države gazda Jezda in neka Dafina s svojimi "bankami" okradla še pa še naivnežev.
primor sporočil: 201
[#2730897] 29.08.18 22:45 · odgovor na: anon-204390 (#2730888)
Odgovori   +    2
Najbrž misli čas pred veliko inflacijo in rezanjem ničel okoli 1989 - 1990. Tedaj so šle vloge (in krediti) iz recimo vrednosti avta na vrednost ene runde.

P
anon-476752 sporočil: 484
[#2730899] 29.08.18 23:06 · odgovor na: primor (#2730897)
Odgovori   +    9
Moji stari starsi so v drugi vojni izgubili bančnih prihrankov za eno kmetijo. So pa vsaj po čudežu ostali živi, čeprav so videli koncentracijska taborišča od znotraj... Dedek je rekel, kilo zlata za hlebec kruha, edino vrednost podobno hrani pa so imele cigarete. Zlato je v vojni brez neke vrednosti, kvečjemu je dejavnik tveganja. Po vojni pa dobi vrednost nazaj, medtem ko ostalo ne. Zato se mu reče, da ohranja vrednost. Zatorej, zlato ni za hude čase, je pa za čase, ki pridejo po hudih časih. Dvomim, da v šoli financ zna kdo to razložiti mladim..
bc123a sporočil: 48.253
[#2730905] 30.08.18 06:54
Odgovori   +    0
Moj pradedek pa v propadu Creditanstalt se pred drugo svetovno vojno...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2730921] 30.08.18 08:56 · odgovor na: anon-476752 (#2730899)
Odgovori   +    0
[Macadamia]
Moji stari starsi so v drugi vojni izgubili bančnih prihrankov za eno kmetijo. So pa vsaj po čudežu ostali živi, čeprav so videli koncentracijska taborišča od znotraj... Dedek je rekel, kilo zlata za hlebec kruha, edino vrednost podobno hrani pa so imele cigarete. Zlato je v vojni brez neke vrednosti, kvečjemu je dejavnik tveganja. Po vojni pa dobi vrednost nazaj, medtem ko ostalo ne. Zato se mu reče, da ohranja vrednost. Zatorej, zlato ni za hude čase, je pa za čase, ki pridejo po hudih časih. Dvomim, da v šoli financ zna kdo to razložiti mladim..
Zlato ima seveda svojo vrednost tudi v vojni, ko kila kruha lahko pomeni razliko med življenjem in smrtjo.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2730930] 30.08.18 09:12 · odgovor na: primor (#2730897)
Odgovori   +    1
[primor]
Najbrž misli čas pred veliko inflacijo in rezanjem ničel okoli 1989 - 1990. Tedaj so šle vloge (in krediti) iz recimo vrednosti avta na vrednost ene runde.

P
Možno, če je "pozabil" na svoj denar v banki in sploh ni vedel kaj se dogaja naokoli. To so bili časi, ko se je na veliko kupovalo nemške marke. Namreč, ko je bil plačilni dan 15tega v mesecu smo se zapodili v trgovino in nabavili fasungo za cel mesec, nekaj denarja se je pustilo še za položnice, za ostalo so se kupile marke. Eni so bili pa mojstri plačevanja s čeki in so na ta način celo znali služit...skratka nori cajti.
www.youtube.com/watc...JFpa4wiLI8
Endimion sporočil: 10.251
[#2730938] 30.08.18 09:23 · odgovor na: shevchenko (#2730891)
Odgovori   +    1
[shevchenko]
> [vickibedi]
> >»Da je treba svoje premoženje razpršiti, sem se naučil iz izkušnje dedka, ki je imel ves denar na banki. Po razpadu Jugoslavije pa je vse izgubil,« je povedal izkušnjo udeleženec poletne finančne šole.
>
> To mi pa ni jasno, v kateri banki pa je imel naložen denar ? NLB je poplačala vse vloge, sicer v par letih.

kaj ti ni jasno. saj ni vazno, kaj se je zgodilo z dedkom, vazno je, da jim cimbolj plasticno prikazejo, da je imeti denar na banki bed, in ga je obvezno treba razprsiti po raznoraznih vzajemnih skladih, kjer "upravljavci" vestno racunajo upravljalsko provizijo.

evo, mene so prepricali. jutri dvignem vse kar imam v banki in nesem na triglav sklade. tam so veeeeeliki strokovnjaki, ki bodo sigurno odlicno upravljali moj denar.
Ka pa če je deda dnar preprosto spičkal?
shevchenko sporočil: 21.898
[#2730953] 30.08.18 10:02 · odgovor na: Endimion (#2730938)
Odgovori   +    1
Ka pa če je deda dnar preprosto spičkal?
Jaz tudi mislim, da ga je spickal in doma prodal verzijo o gldi gldi banki. Edino nisem hotel tega scenarija privlec na plano, ker so mladino ze dovolj posilili na tejle "soli", tako da menim, da ni potrebno posipati dodatne soli na rane...

Strani: 1