Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
»Da je treba svoje premoženje razpršiti, sem se naučil iz izkušnje dedka, ki je imel ves denar na banki. Po razpadu Jugoslavije pa je vse izgubil,« je povedal izkušnjo udeleženec poletne finančne šole.
To mi pa ni jasno, v kateri banki pa je imel naložen denar ? NLB je poplačala vse vloge, sicer v par letih.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2730888

Strani: 1

shevchenko sporočil: 21.898
[vickibedi]
>»Da je treba svoje premoženje razpršiti, sem se naučil iz izkušnje dedka, ki je imel ves denar na banki. Po razpadu Jugoslavije pa je vse izgubil,« je povedal izkušnjo udeleženec poletne finančne šole.

To mi pa ni jasno, v kateri banki pa je imel naložen denar ? NLB je poplačala vse vloge, sicer v par letih.
kaj ti ni jasno. saj ni vazno, kaj se je zgodilo z dedkom, vazno je, da jim cimbolj plasticno prikazejo, da je imeti denar na banki bed, in ga je obvezno treba razprsiti po raznoraznih vzajemnih skladih, kjer "upravljavci" vestno racunajo upravljalsko provizijo.

evo, mene so prepricali. jutri dvignem vse kar imam v banki in nesem na triglav sklade. tam so veeeeeliki strokovnjaki, ki bodo sigurno odlicno upravljali moj denar.
Neuvrscen sporočil: 1.779
Samo ugibam.

Ali nista pri nas svoj čas obstajali "banki" Les in Triglav, ki sploh nista imeli licence BS in ko sta šli v franže, so šli tudi prihranki varčevalcev.

Morda je njegov dedek prišel kje iz Srbije. Tam sta ob razpadu skupne države gazda Jezda in neka Dafina s svojimi "bankami" okradla še pa še naivnežev.
primor sporočil: 201
Najbrž misli čas pred veliko inflacijo in rezanjem ničel okoli 1989 - 1990. Tedaj so šle vloge (in krediti) iz recimo vrednosti avta na vrednost ene runde.

P

Strani: 1