Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-61428 sporočil: 4.493
[vickibedi]
> [mrkolice]
> > [Inside]
> > > [mrkolice]
> > > lol, stanovanje iz svojega tosla pri 30? reality check 1 2 3.
> >
> > Stanovanje za 80k je možno če imaš to za cilj. To pomeni zaposlitev po srednji šoli s plačo vsaj 1000, življenje pri starših brez obveznosti plačevanja za hrano, položnice in skromnim življenjem s kar nekaj odrekanji. Na mesec lahko porabiš cca 400. Če si pa bolj požrešen bo prišparanega manj in zato večji kredit.
>
> koliko je taksnih? resno vprasam, ker osebno ne poznam nikogar, ki bi mu to uspelo do 30-ega izkljucno z lastnim delom in pridnostjo in pametjo. pa sem v srednjih 40-ih, recimo temu s kilometrazo.

Meni je uspelo na ta način, je pa res, da so bili za varčevanje takrat dosti bolj ugodni časi kot danes (višje OM na bankah, brez davka, SLO borza , ki je šla pretežno samo gor, pa od pametno naloženega certifikata se je tudi dalo zaslužit...).

Ne predstavljam pa si, da bi kateri od mladih danes delal tako, bolj verjetno da bi odšel v tujino si iskat boljši zaslužek. Jih pa poznam kar nekaj, ki so si postlali pri starših v družinskih hišah (to kar so planirali tastari v 70tih 80tih, ko so delali velike bajte, potem pa so se mladi odselili) in si zraven zidajo nove bajte. Gre pa za populacijo, ki živi bolj na periferiji, kjer je zemlja bolj dostopna...
Problem mladih je, ker so jim starsi prevec dvignili standard "ki ga morajo imet" ze v osnovni in srednji soli. Poleg tega jim vecina vbija studij tudi ce niso zanj. S studijem do 30 pa ne mores se prisparat za stanovanje. Vmes pa dvakrat poleti pozimi dopust pa avti, babe, telefoni...pol so pa komunisti krivi. :)
Cigareti stran 3,7 v 10letih nov Clio. Da se marsikaj toda moras res imet cilj, voljo in zaprte oci za pasti.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2730619

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[Inside]
> [vickibedi]
> > [mrkolice]
> > > [Inside]
> > > > [mrkolice]
> > > > lol, stanovanje iz svojega tosla pri 30? reality check 1 2 3.
> > >
> > > Stanovanje za 80k je možno če imaš to za cilj. To pomeni zaposlitev po srednji šoli s plačo vsaj 1000, življenje pri starših brez obveznosti plačevanja za hrano, položnice in skromnim življenjem s kar nekaj odrekanji. Na mesec lahko porabiš cca 400. Če si pa bolj požrešen bo prišparanega manj in zato večji kredit.
> >
> > koliko je taksnih? resno vprasam, ker osebno ne poznam nikogar, ki bi mu to uspelo do 30-ega izkljucno z lastnim delom in pridnostjo in pametjo. pa sem v srednjih 40-ih, recimo temu s kilometrazo.
>
> Meni je uspelo na ta način, je pa res, da so bili za varčevanje takrat dosti bolj ugodni časi kot danes (višje OM na bankah, brez davka, SLO borza , ki je šla pretežno samo gor, pa od pametno naloženega certifikata se je tudi dalo zaslužit...).
>
> Ne predstavljam pa si, da bi kateri od mladih danes delal tako, bolj verjetno da bi odšel v tujino si iskat boljši zaslužek. Jih pa poznam kar nekaj, ki so si postlali pri starših v družinskih hišah (to kar so planirali tastari v 70tih 80tih, ko so delali velike bajte, potem pa so se mladi odselili) in si zraven zidajo nove bajte. Gre pa za populacijo, ki živi bolj na periferiji, kjer je zemlja bolj dostopna...

Problem mladih je, ker so jim starsi prevec dvignili standard "ki ga morajo imet" ze v osnovni in srednji soli. Poleg tega jim vecina vbija studij tudi ce niso zanj. S studijem do 30 pa ne mores se prisparat za stanovanje. Vmes pa dvakrat poleti pozimi dopust pa avti, babe, telefoni...pol so pa komunisti krivi. :)
Bili so pač popolnoma drugačni cajti, jaz se takrat sploh nisem počutil prikrajšanega, ker se je večina, ki sem jih poznal prebijala nekako podobno. Precej jih je bilo tudi brez služb ( 90ta leta). Seveda bi danes precej stvari delal drugače..., danes si tudi ne predstavljam v kakšnih krstah smo se prevažali naokoli, noben se ne bi upal danes poslati svojega otroka v takšno kripo.
Cigareti stran 3,7 v 10letih nov Clio. Da se marsikaj toda moras res imet cilj, voljo in zaprte oci za pasti.
Žal je tako, da zdrav življenjski slog stane še več. Če kolesariš rabiš vsaj eno gorsko kolo in morda še eno cestno (vsako stane po par jurjev) + ostala oprema (majice, hlače, prtljažnik za avto) , tek (ki je sicer relativno poceni, pa vseeno rabiš vsako leto vsaj nove superge, če se udeležuješ kakšnih maratonov in podobnih dogodkov še vse ostalo kar spada zraven), smučanje (oprema par jurjev, pa karte, nočitve.. ni da ni), Še najcenejša je hoja v hribe, pa tudi za to rabiš kakovostno opremo. Da ne govorim o fitnes fanatikih, ki poleg tega da plačujejo za članstvo (to je še poceni), če pa se še bildajo, pa porabijo še cel kup denarja za posebno hrano in dodatke, ni da ni.

Strani: 1