47 min
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
47 min
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
52 min
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
1 ura
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
13 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
13 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
14 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
15 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
15 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 3
16 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5
18 ur
V Poljanski dolini protestno zaprli cesto Gorenja vas-Hotavlje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[mrkolice]
ja. najbrz je slovenski nepremicninski unikum enostavneje pojasnjevati iz psihoanaliticnega kot iz ekonomskega zornega kota. svojcajt sem imel cast in privilegij obiskovati vaje in predavanja pokojnega maksa tuska, klinicna psihologija I, od katerega sem se primerjalno naucil vec kot od vseh ostalih profesorjev (pa nisem bil stacioniran samo na ff). res je bil dober, hiperaktivni humanist z ubrisanim smislom za humor. npr. doma si je zgradil mali privatni zoo, ker ga je zanimala zivalska psihologija.

maksovi kriteriji za zdravo sobivanje v vecgeneracijski druzinski hisi so bili naslednji (zapiski so iz srede 90-ih, ampak dvomim da se je v dveh desetletjih kaj bistvenega spremenilo):

- loceni stevci + mulc sam placuje poloznice,
- svoja postelja,
- svoja pralni stroj,
- svoj tus,
- svoj stedilnik in hladilnik,
- mama nima kljuca.

koliko starsev zadosti tem kriterijem? v %?

to so bili po maksu tusku kljucni pragmaticni kriteriji dusevnega zdravja v primeru sobivanja s starsi v isti bajti, trotl simpl 6 kratkih jedrnatih pravil. vse ostalo vodi naravnost v norost, osebnostni razkroj, bolezni odvisnosti ipd.

ps. ce slucajno koga zanima poglobljena analiza, teoreticna podstat maksovih uvidov je teorija objektnih odnosov. akademski bog objektnih odnosov na ff je bil praper, ki je ucil klinicno II, tusak pa je bil v tem smislu bolj pragmaticen in je iz teorije vzel samo tisto, kar mu je prav prislo, in najbrz je bil ravno zaradi tega prakticnega odnosa bolj zmozen artikulacije te velike slovenske nepremicninske uganke.
Lepo opisano. Stvar nikakor ni samo slovenska, pac pa splosno juznoevropska, in na to temo utegnes najti marsikaj.

Na severu pa je ta kastracija dosti bolj prisotna pri aristokraciji, se bolj pa pri "new money" uspesnezih; mladic diplomira in morda dobi celo medstudijske izkusnje v fotrovi korporaciji, potem pa mu tic ne stoji, ker zares sam ni naredil se nic. In potem ima na izbiro da zacne kot postrezcek srednje nesposobnega middle managerja v kakem tescu ali mcdonaldsu - ker fakti bruti je to pac domet sveze diplomiranega mladica - lahko pa dobi fini naziv in morda celo prezahteven polozaj pri ateju ali atejevem kolegu... ampak potem bo se naprej ponoci lulal v posteljo.

Cel kup hollywoodskih filmov na to temo, to je del splosne popkulture.

Sam sem rad uporabljal podobno a krajse merilo med mladimi sodelavci in sostudenti: ko so rekli da so na svojem, sem vprasal kdo kupi pralni prasek in wc papir :-)

Treba pa je tudi sprejeti, da za vecino ljudi to parazitiranje ni slaba stvar. Svoboda ni za vsakega, nekateri so rojeni in vzgojeni za hlapce, in mamine kuhinje ne bi zamenjali za nobeno erekcijo, babo, stanovanje, avto ali kak drug simbol svobode in neodvisnosti. Raje so mehki in na toplem. Ja to postujem, se dekico jim z veseljem prodam.

Bolj se mi zdi svinjsko ce nekdo vzgaja svojega otroka v usraneta, potem pa pri 30ih od njega kar naenkrat zahteva, da usrane postane desc. To je shizofrenija.

P.S.: moj dobri prijatelj je nekoc imel cudasko navado, da je hodil na organizirana potovanja z agencijami (ni znal nic anglesko). Na enem od teh je v debati o nurture/nature sopotnikom razlagal, da ce punca v 6. razredu OŠ matematike nima vsaj 4, je bolje da zacne vlagati v lepoto kot pa v izobrazbo. Nastal je manjsi vihar :-)

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2730607

Strani: 1

anon-20668 sporočil: 3.976
[NemirniTujec]
Bolj se mi zdi svinjsko ce nekdo vzgaja svojega otroka v usraneta, potem pa pri 30ih od njega kar naenkrat zahteva, da usrane postane desc. To je shizofrenija.
Excellent point.

Strani: 1