Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0430ABAKU sporočil: 1.757
Zadnja sprememba: 0430ABAKU 28.08.2018 11:28
[MarijanMacek]
> [0513ANITO]
> > [MarijanMacek]
> > Se bodo figo preselile v tujino, vsaj če imajo lastnika, ki obvlada osnovne računske operacije. Povprečen strošek dela v AUT je 56.942, v ITA 39.900 in v SVN 21.025, vir www.finance.si/89377...nih-placah In davek na (izplačan) dobiček se ne obračunava po sedežu podjetja, ampak po davčnem rezidenstvu. Tega premnogi ne razumejo, še guru nakladanja o previsokih davkih Boscarol ne.
> > Kot sem že rekel, zamenjat ljudstvo, ki mu je takšen ukrep všeč, ali pa voliti z nogami. Ampak se bojim, da bo šele v tem primeru davčna veselica.
>
> Vse za tvojo varnost...ane...

Čuj, ne razumem kaj ima to opraviti z mojo varnostjo. Vsekakor je pa zanimivo vprašanje zakaj je delo, oziroma davčne osnove (iz plač) nad 70.907€ obdavčene po 50% stopnji, izplačan kapitalski dobiček pa ne bi smel biti. Pri čemer ta v mnogih primer sploh ni povezan z neko realno dejavnostjo, temveč je v premnogih primerih plod špekulacij, da ne rečem igre na srečo.

Bi rad videl pošteno utemeljitev razlogov za takšno razlikovanje v obdavčenju dela na eni strani in v skrajnem primeru obdavčenju dohodka iz igre na srečo. Če se to sploh da utemeljit. Pa ne na takih boscarolovih, bom firmo registriral v tujini, kjer jo sicer iz drugih razlogov že ima.
Davčno rezidentstvo tukaj ni tako pomembno na kratek rok.
Moj namen je, če bo tole zaživelo, tudi prenesti dejavnost čez mejo. Dobički pa bodo tam ostajali in se oplajali dokler naših tukaj ne bo srečala pamet. To bo narejeno dokaj hitro.
Če jih ne bo srečala pamet, se bomo potem šli tudi davčno rezidentstvo, počasi in na daljši rok.

Razlike v višini obdvčitve dela in kapitala so do neke mere logične.
Delo je redko obdavčeno 50%. Najvišje davke res od dela načeloma vsaj pri nas plačujejo bolj tisti, ki jim je žlica padla v med. In ko enkrat plačaš davke od dela je to končana zgodba. Z delom ne nikoli ne prideš v minus.

Pri kapitalu in dejavnosti je drugače. Enkrat imaš plus in hitro prideš v stopnjo 50%. Drugič imaš zaradi zunanjih dejavnikov minus in plačaš kaj? Morda dobiš vračilo? Če je vse v redu, sam pokriješ minus s plusom, če ti ni tega plusa nekdo požrl. Pa naj še za fizične osebe naredijo prenose in davčne pobote med leti.

Sicer mi ni ravno jasno, da bi bila dejavnost, s katero se ukvarjam in mi zaradi moje pameti, delavnosti, iznajdljivosti (in tudi nekaj poslovnega tveganja) prinaša dobiček, lahko bila enačena z igrami na srečo. Če skrbno načrtujem neko napravo, je potem delovanje odvisno zgolj od sreče?

Če že omenjamo igre na srečo.
Igre na srečo so obdavčene 15% in niso vštete v dohodnino!