20 min
Podjetja imajo le še do ponedeljka čas za predložitev dokazil o škodi v lanskih poplavah
1 ura
Kako ravnati ob kibernetskih incidentih? Razlagamo v šestih korakih
1 ura
Kaj se lahko naučimo od lanskih poplav? (PRO)
1 ura
DZU-ji vidijo priložnost v krepitvi digitalnih prodajnih kanalov
2 uri
Odlagališče odpadkov za NEK že zdaj presega 227 milijonov evrov
2 uri
V Indiji so stekle maratonske volitve - zmago si obeta premier in šef nacionalistične stranke Modi
3 ure
Sandoz začenja gradnjo razvojnega centra v Ljubljani, Novartis v bližini dokončuje novo tovarno
3 ure
Koliko so lani zaslužili menedžerji borznih družb in koliko jim je pobrala država 10
3 ure
Renault in CMA CMG z dodatnimi milijoni za projekt lahkega električnega dostavnika
3 ure
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
4 ure
Z brniškega letališča lani za skoraj tretjino več potnikov kot leto prej
4 ure
Globalno bo letos prodaja gradbene opreme malenkost upadla
4 ure
Cene industrijskih proizvodov mesečno malenkost gor, na letni ravni navzdol
4 ure
Kakšna bo slovenska zgodba najbolj razkošne škode
5 ur
Policija danes poostreno nadzira prekoračitve hitrosti
6 ur
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
6 ur
Sedež združene NKBM in SKB bo v Ljubljani; Se bo izpraznila še ena velika bančna stavba v prestolnici? 1
7 ur
Zakaj je energetska samooskrba za podjetja tako pomembna in kakšne so rešitve na trgu? (Oglas)
7 ur
Citroën razkriva sedemsedežni SUV C3 aircross
7 ur
V Petrolu bodo predlagali 1,8 evra dividende bruto, več kot lani

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

0513ANITO sporočil: 10.814
[MarijanMacek]
> [RTB]
> Se strinjam. Ko poslušam delavce v menzi so videt pav zadovoljni ob takih novicah. Me zanima kako bojo zadovoljni ko bo zaradi davkov privat firma zaprla vrata in se preselila v tujino, oni bojo pa na cesti...

Se bodo figo preselile v tujino, vsaj če imajo lastnika, ki obvlada osnovne računske operacije. Povprečen strošek dela v AUT je 56.942, v ITA 39.900 in v SVN 21.025, vir www.finance.si/89377...nih-placah In davek na (izplačan) dobiček se ne obračunava po sedežu podjetja, ampak po davčnem rezidenstvu. Tega premnogi ne razumejo, še guru nakladanja o previsokih davkih Boscarol ne.
Kot sem že rekel, zamenjat ljudstvo, ki mu je takšen ukrep všeč, ali pa voliti z nogami. Ampak se bojim, da bo šele v tem primeru davčna veselica.
Vse za tvojo varnost...ane...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2730502

Strani: 1

anon-178149 sporočil: 4.311
[0513ANITO]
> [MarijanMacek]
> > [RTB]
> > Se strinjam. Ko poslušam delavce v menzi so videt pav zadovoljni ob takih novicah. Me zanima kako bojo zadovoljni ko bo zaradi davkov privat firma zaprla vrata in se preselila v tujino, oni bojo pa na cesti...
>
> Se bodo figo preselile v tujino, vsaj če imajo lastnika, ki obvlada osnovne računske operacije. Povprečen strošek dela v AUT je 56.942, v ITA 39.900 in v SVN 21.025, vir www.finance.si/89377...nih-placah In davek na (izplačan) dobiček se ne obračunava po sedežu podjetja, ampak po davčnem rezidenstvu. Tega premnogi ne razumejo, še guru nakladanja o previsokih davkih Boscarol ne.
> Kot sem že rekel, zamenjat ljudstvo, ki mu je takšen ukrep všeč, ali pa voliti z nogami. Ampak se bojim, da bo šele v tem primeru davčna veselica.

Vse za tvojo varnost...ane...
Čuj, ne razumem kaj ima to opraviti z mojo varnostjo. Vsekakor je pa zanimivo vprašanje zakaj je delo, oziroma davčne osnove (iz plač) nad 70.907€ obdavčene po 50% stopnji, izplačan kapitalski dobiček pa ne bi smel biti. Pri čemer ta v mnogih primer sploh ni povezan z neko realno dejavnostjo, temveč je v premnogih primerih plod špekulacij, da ne rečem igre na srečo.

Bi rad videl pošteno utemeljitev razlogov za takšno razlikovanje v obdavčenju dela na eni strani in v skrajnem primeru obdavčenju dohodka iz igre na srečo. Če se to sploh da utemeljit. Pa ne na takih boscarolovih, bom firmo registriral v tujini, kjer jo sicer iz drugih razlogov že ima.

Strani: 1