Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Turčija – tempirana bomba

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[Glavni forum] Tema: Turčija – tempirana bomba
[#2730399] 27.08.18 13:52 · odgovor na: najobj (#2730398)
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: bc123a 27.08.2018 13:55
[najobj]
> [bc123a]
> > []
> > Erdogan je norec, ker verjame, da je Turčija too big to fail. Eksplozija na robu EU, ki si jo ne EU, ne drugi ne smejo in nočejo privoščiti.
> >
> > Turčijo je treba v tem trenutku nadzorovati, ne pa ji pomagati na vrat na nos. Le biti previden.

> Turcija rabi predvsem en prozahoden, ateisticni drzavni udar, kot jih je redno dozivljala v casu, ko je bila stabilna. In mnozicno ciscenje islamisticne kuge iz oblasti.

... OK, ampak jaz nisem nič slišal, da bi bil Erdogan verski fanatik ...
Eh? Erdogan je islamist (islamizem = politicna inkarnacija muslimanske vere) in na tem gradi svojo politiko.

Za Turcijo je to se posebej katastrofalno zato, ker je vse kar je dosegla v primerjavi z shithole bliznjim vzhodom, dosegla zaradi dosledne de-islamizacije, ki jo je kot doktrino postavil Ataturk.

Pred cca 6 leti sem bil v Istambulu. Pricakoval hujse razmere kot v Atenah (vsak ki je bil v Atenah, pa tudi sicer v Grciji, ve, kaksno cigansko naselje so).

Pricakalo me je vzorno urejeno mesto, nobene bajte brez strehe (v grciji vsaj pol), urejene ciste ulice, urejeno letalisce, zahodni hoteli. Edino net je bil cenzuriran :)