Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Zaradi suše bo v Pomurju manj koruze

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

hostamox sporočil: 8.460
[Glavni forum] Tema: Zaradi suše bo v Pomurju manj koruze
[#2730287] 26.08.18 16:26 · odgovor na: anon-207617 (#2729966)
Odgovori   +    1
MAh Nemirni ni tebi dovolj ena kost za glodanje, ti bi še kako pečenko.

Koncentracije kapitala so se vedno dogajale, to je verjetno nek naraven tok.
In če se po eni strani podpira čimmanjšo obdavčitev visokih plač- zakaj se nebi podpiralo tudi velekapitala. Sej denar ne bo izpuhtel, večina se ga nekam naloži, potroši ali pa kako drugače obrača. Če zna privatni kapital bolje investirat kot država zakaj tega ne bi delal posameznik in ne skupnost.

Sem enkrat že pisal tle gor. Pogovarjal sem se s švicarjem predstavnikom v občinskemsvetu (ali nekaj podobnega) polovica proračuna jim napolni ena oseba in kolikor sem ga razumel je še to bolj dogovorno, ne v kakem procentu prihodkov kot to velja za ostale.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2730287

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Zaradi suše bo v Pomurju manj koruze
[#2730319] 26.08.18 22:43 · odgovor na: hostamox (#2730287)
Odgovori   +    1
[hostamox]
MAh Nemirni ni tebi dovolj ena kost za glodanje, ti bi še kako pečenko.
Ja, clovek sem. Se psu dam vec kot kost za glodat. Ce je to marksizem, fuck it, cal me marxist.

Koncentracije kapitala so se vedno dogajale, to je verjetno nek naraven tok.
Tudi dekoncentracije so se vedno dogajale, ponavadi je takrat zelo pestro. Naraven tok, pa to.

In če se po eni strani podpira čimmanjšo obdavčitev visokih plač- zakaj se nebi podpiralo tudi velekapitala.
Zato ker se visoke place - tam do 5 ali 7 jurjev na mesec - v veliki vecini prelijejo v lokalno gospodarstvo in lokalni bdp. Extremno visoke, 30 in vec jurjev na mesec so seveda druga zgodba in je treba prepreciti da pobegnejo na kajmane.

Mi pa zivimo v absurdistanu kjer pri 2.500 eur mesecnega dohodka drzava pozre cca polovico, oni ki pa zna narediti 25.000 na mesec pa lahko uporabi dva obvoda in placa cca 10%.
Sej denar ne bo izpuhtel, večina se ga nekam naloži, potroši ali pa kako drugače obrača. Če zna privatni kapital bolje investirat kot država zakaj tega ne bi delal posameznik in ne skupnost.
Skoda da nisi prej povedal da si sel spat nekje 1985 in si se pravkar zbudil. Priporocam da gres nazaj spat ker ce bos bral kake makroekonomske zgodbe o zadnjih 30 letih te zna kap zadet. Posebej ono o "bolje investirat" te zna na rit vrzt, zato res obljubi da bos izpustil leta 2005 - 2018. Tudi storija o tem da se ga vecina "nekako obraca" te utegne presenetiti... samo podjetje Apple ima trenutno toliko casha - preprosto v dolarjih na racunih, brez investicij in sredstev, da lahko pokrije cca 70% vsega grskega dolga - ki naj bi bil kao jako problematicen za evrocono :-). Ena sama firma! 250 milijard. Pa se nismo prisli do skritih racunov njihovih lastnikov - teh 250 meljardic nam kazejo pri belem dnevu.

Ali kot je rekel warren buffet: "of course there is a class war going on. My class started it, and we are winning it."

Wake up, or go to sleep. You are just daydreaming now.

Strani: 1