Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Mit o visoko obdavčenih plačah

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

r-fin sporočil: 326
[Glavni forum] Tema: Mit o visoko obdavčenih plačah
[#2730025] 24.08.18 13:43 · odgovor na: hawehidravlika (#2729989)
Odgovori   +    0
Ufff, jaz bi to takoj negiral, vendar, če je to dejanski primer ne morem biti "na pamet" bolj pameten. Za to kalkulacijo me pa res firbec matra, v to bi pa želel pogledati (samo retorično).

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2730025

Strani: 1

hawehidravlika sporočil: 2
[Glavni forum] Tema: Mit o visoko obdavčenih plačah
[#2730082] 24.08.18 16:23 · odgovor na: r-fin (#2730025)
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: hawehidravlika 24.08.2018 16:24
Gre za konkretni primer v našem koncernu. Kot solastnik imam vpogled v oba delodajalčeva stroška. Tako nemškega kakor tudi slovenskega.

Kot pa sem omenil, ne glejmo povprečnih plač. Saj za povprečno plačo ne zaposliš sposobnega inženirja ne pri nas kakor tudi v Nemčiji ne za tisti bruto, ki je tam naveden pri vsaki državi.

Glavni problem, ki se pri tem pojavi je, da pri panogah, kjer so male dodane vrednosti nima Slovenija kaj iskat saj z Rmounijo in Bulgarijo težko konkuriramo. Tam, kjer pa so visoke dodane vrednosti in je zahtevana visoka izobraženost kadra, smo pa pahnjeni v nemilost saj težko ponudimo primerljive plače s tujino, ker je pri nas ekstremno progresivna dohodninska lestvica. Tako se moramo boriti, da sposobni ljudje ne odidejo v tujino in smo posledično stroškovno nekonkurenčni z Nemčijo/Avstrijo.

Strani: 1