7 min
Večer: ministrstvo zahteva prestavitev novega sistema omrežnin za dve leti. Agencija: o tem ne razmišljamo 1
19 min
Bundesbank: gospodarske razmere v Nemčiji nekoliko boljše, a hkrati zelo negotove
26 min
Sprejet zakon, kaj morajo zdravniki delati med stavko, Fides že napovedal ustavno presojo
41 min
Pomembna nova zmaga podjetniških izbrisancev na ustavnem sodišču 1
1 ura
Fiskalni svet ima več pripomb na proračune za obdobje 2024 in 2027
1 ura
Slovenski Siemens prejemnik nagrade feniks za najboljši projekt poslovnega svetovanja
1 ura
Hrvaški velikan z avtodeli je na zadnjem pohodu prevzel tudi slovenski del Stahlgruberja
2 uri
TOP ČLANKI - Kaj danes berete
2 uri
Zakaj je Tito prejel italijansko državno odlikovanje in kaj imata s tem vprašanje meje in gospodarstvo
2 uri
Delež eko kmetij večji. Kakšni so drugi kazalniki zelene rasti?
2 uri
Kako smo razglasili ESG-prvaka 2024 in zakaj so udeleženci (tudi nam) tako ploskali
3 ure
Guverner Vasle za Bloomberg: Junijski rez izgleda verjeten, tudi nadaljni, če se uresničijo gospodarske napovedi v praksi
3 ure
Pomoč ali past na cesti? Na to pri avtovlekah pazite, da ne boste plačali preveč
3 ure
Apple bo morda pričel s proizvodnjo iPhonov v Indoneziji
4 ure
Terme Olimia sredi več kot 60-milijonskih naložb
5 ur
Kaj preostane kmetiji, ki zamuja z odplačevanjem posojila
5 ur
Ste pozabili uveljavljati olajšavo za otroke? Še imate čas, večina do 29. aprila
5 ur
Relax: s preoblikovanjem v delniško družbo do še večjega ugleda (Oglas)
6 ur
Vino tedna: Chardonnay erigone 2021, Domaine Vicomte de Noüe-Marinič
6 ur
Natečaj: S kmetije za Vas 2024 (Oglas)

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.907
Zadnja sprememba: najobj 23.08.2018 14:19
[hocevarb]
> [najobj]
> ... OK, če naj bova natančna, zdaj še preberi naslov članka in mi povej, v katerem času pišeš ... khmm, ker mene so pri slovenščini v osnovni šoli naučili, da "so" uporabiš za tisto, kar se je že zgodilo in ne za tisto, kar misliš, da se bo zgodilo ...
Pišem v pretekliku, ker je predmet mojega pisanja osnutek koalicijske pogodbe, ki je že sestavljen. Ne pišem o vladi, ker je še ni.

> P.S.: ne se jezit, ker sem se "spravil" na tvoj članek, ker bi se enako lahko na kateregakoli izmed množice, ampak tvoj je najkrajši in sem ga prebral ...

Sploh se ne jezim, ampak zabavam :-)
... alzo, ti čisto zares verjameš, da bo vlada Marjana Šarca uresničila vse, kar je (bo) obljubila ... eh, jebiga ...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2729769

Strani: 1

BorutHocevar sporočil: 1.534
[najobj]
... alzo, ti čisto zares verjameš, da bo vlada Marjana Šarca uresničila vse, kar je obljubila ... eh, jebiga ...
Saj se v tem trenutku sploh ne gre za to. Poglejva, zakaj je zanimiv okoljski del koalicijske pogodbe. Pustiva domišljiji prosto pot.

1.Iz izbire tematik in tudi načina pisanja lahko sklepamo, da je blizu mlajšim okoljevarstvenikom. Ne bom našteval konkretnih organizacij, ker ne vem, katere so morebiti imele kaj pri tem. Če sploh so.

2.Okoljski resor bo predvidoma pripadel SMC. Neuradno sta kandidata za vodenje resorja Gašperšič in Leben. Ugibajva naprej. Bi Lebenu pripisal takšno izbiro tematik in takšno izrazoslovje? Jaz mu ne bi.

3.Bi pripisal takšen tekst Gašperšiču? Ja. Vendar ne sklepam, da je on avtor pač pa, da je pisanje prepustil komu drugemu. Kdo v SMC je imel podobne poglede na okolje? Da bo bolj zabavno, poskusite najprej odgovoriti vi.

Strani: 1