Strani: 1

Gustl sporočil: 13.625
[#2729755] 23.08.18 13:12
Odgovori   +    5
Naj se ponovim forum.finance.si/?m=...201&single

Avtomatizacija procesov...

Pogosto sicer sploh nima veze s samo avtomatizacijo, ampak ko se enkrat spravljaš pregledovat procese z namenom avtomatizacije, ugotoviš, da jih pol sploh ne rabiš opravjat.
najobj sporočil: 31.870
[#2729762] 23.08.18 13:53
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 23.08.2018 13:56
... Avtomatizacija procesov bi tako prizadela kadrovsko, pravno in finančno področje. ...

... OK, sicer v naslovu piše bi in ne bo, vsekakor pa me zanima, katera dela v kadrovskem, pravnem in finančnem področju bi v Siemensu namesto ljudi lahko delali roboti ... no, še bolj pa me zanima, kje so roboti, ki za Finance zaradi zmanjševanja stroškov očitno že zdaj pišejo članke, v tistih nekaj vrsticah Reutersovega članka našli besedo avtomatizacija, ker jaz je nikjer ne najdem ...

P.S.: FRANKFURT (Reuters) - German engineering giant Siemens sees potential for 20,000 job cuts at its as part of its “Vision 2020” strategy, Manager Magazin said in its online edition on Thursday. The cost savings will come from slimming down administrative costs in personnel, legal, finance and at its shared services division, Chief Executive Joe Kaeser told investors at a roadhow at the beginning of August, Manager Magazin reported. ...
Gustl sporočil: 13.625
[#2729764] 23.08.18 13:56 · odgovor na: (#2729763)
Odgovori   +    12
[BeliF]
20k od372k zaposlenih... teh 5% lahko optimiziraš že če 2x prdneš
ja, samo s tem pristopom se običajno userješ.
PyotrNovak sporočil: 5.775
[#2729774] 23.08.18 14:36 · odgovor na: najobj (#2729762)
Odgovori   +    2
Umetna inteligenca vUS se nekaj let odobrava kredite.

Artificial Intelligence Applications for Lending and Loan Management -
www.techemergence.co...-loan-mana

Mar 27, 2018 - The idea is that extra data provides not just more insight into people with .... For example, a program might not deny applications from protected ...

1% of people make things happen, 9% watch it happen, 90% ask, WHAT happened?
Slovencev pa vse to na poti nazaj v votline sploh ne zanima.
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2729775] 23.08.18 14:37 · odgovor na: najobj (#2729762)
Odgovori   +    14
[najobj]
... Avtomatizacija procesov bi tako prizadela kadrovsko, pravno in finančno področje. ...

... OK, sicer v naslovu piše bi in ne bo, vsekakor pa me zanima, katera dela v kadrovskem, pravnem in finančnem področju bi v Siemensu namesto ljudi lahko delali roboti ... no, še bolj pa me zanima, kje so roboti, ki za Finance zaradi zmanjševanja stroškov očitno že zdaj pišejo članke, v tistih nekaj vrsticah Reutersovega članka našli besedo avtomatizacija, ker jaz je nikjer ne najdem ...

P.S.: FRANKFURT (Reuters) - German engineering giant Siemens sees potential for 20,000 job cuts at its as part of its “Vision 2020” strategy, Manager Magazin said in its online edition on Thursday. The cost savings will come from slimming down administrative costs in personnel, legal, finance and at its shared services division, Chief Executive Joe Kaeser told investors at a roadhow at the beginning of August, Manager Magazin reported. ...
Kot je gustl povedal; v teh kolhozih je kup ljudi zaposlenih po popolnoma nepotrebnih nakljucjih in so v bistvu samo strosek - avtomatizacija je samo izgovor z dobro konotacijo, ker pac moramo iti v korak s casom in konkurencnostjo itd. Ce napisejo da imajo ene 10% popolnoma odvecnih ljudi, bi to pomenilo totalno nesposoben management do sedaj in hkrati svinjanje kapitalistov nad pridnim nemskim ljuctvom v prihodnje... saj poznas svoje jeremijade da brez placanih delavcev tudi potrosnikov ne bo.

Jaz upam staviti, da sva midva oba za delovanje in dobicek najinih podjetij skoraj popoln balast. Najin doprinos bi lahko opravil neldo v cca 3 urah dela na teden, vecino stvari pa bi lahko crtali sploh, pa se za podjetje ne bi nikjer poznalo.

Podobno je pri vecini pisocih tukaj. Smo nekaksni uhlebljenci (kljub neprestanemu jamranju), ker tisti ki so v delovnih procesih res ucinkovito izkoriscani, nimajo cajta v ponedeljek zjutraj pa do petka ob 13h paberkovati tule gor 24/7. Forum je med vikendom tih, ker vsi mi trpeci produktivnezi med vikendom imamo kaj lepsega za pocet. V sluzbenem casu pa pac forum finance, ker smo bolj sik in smart od salabajzerjev ki imajo zgolj facebook :-)
Gustl sporočil: 13.625
[#2729780] 23.08.18 15:05 · odgovor na: (#2729770)
Odgovori   +    0
[BeliF]
glede na to, da smo že sredi 2018 verjetno zgolj ne bodo na novo zaposlovali ko se bodo obstoječi delavci upokojevali. pa še to verjetno ne v vseh primerih ker se jih bo zagotovo upokojilo več kot 5%
Poglej, v katerih sektorjih bodo rezali.
Premisli, koliko je lahko v njih folka v firmi s proizvodi tipa Siemens.
Na novo oceni delež.

Hint: nikar na silo prdet :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2729782] 23.08.18 15:16 · odgovor na: (#2729751)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: anon-204390 23.08.2018 15:23
[republican]
Ukinimo že ta zasebna podjetja, ahilove pete, ki lahko odpustijo 20 tisoč zaposlenih, kadarkoli se jim zljubi.
A se ti hecas ? Siemens je mega para drzavni gigant, ki presega (skoraj) vse meje.
www.siemens.com/inve...ruktur.htm

ps
Pred (mnogimi ) leti sem delal za njih. Kot bi prisel v PTT podjetje Slovenija.

ps.
Ni Hitler zastojn nagovoril prav delavce Siemensa :)
najobj sporočil: 31.870
[#2729828] 23.08.18 17:14 · odgovor na: anon-207617 (#2729775)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 23.08.2018 17:16
[NemirniTujec]
> [najobj]
> ... Avtomatizacija procesov bi tako prizadela kadrovsko, pravno in finančno področje. ...
>
> ... OK, sicer v naslovu piše bi in ne bo, vsekakor pa me zanima, katera dela v kadrovskem, pravnem in finančnem področju bi v Siemensu namesto ljudi lahko delali roboti ... no, še bolj pa me zanima, kje so roboti, ki za Finance zaradi zmanjševanja stroškov očitno že zdaj pišejo članke, v tistih nekaj vrsticah Reutersovega članka našli besedo avtomatizacija, ker jaz je nikjer ne najdem ...
>
> P.S.: FRANKFURT (Reuters) - German engineering giant Siemens sees potential for 20,000 job cuts at its as part of its “Vision 2020” strategy, Manager Magazin said in its online edition on Thursday. The cost savings will come from slimming down administrative costs in personnel, legal, finance and at its shared services division, Chief Executive Joe Kaeser told investors at a roadhow at the beginning of August, Manager Magazin reported. ...
Kot je gustl povedal; v teh kolhozih je kup ljudi zaposlenih po popolnoma nepotrebnih nakljucjih in so v bistvu samo strosek - avtomatizacija je samo izgovor z dobro konotacijo, ker pac moramo iti v korak s casom in konkurencnostjo itd. Ce napisejo da imajo ene 10% popolnoma odvecnih ljudi, bi to pomenilo totalno nesposoben management do sedaj in hkrati svinjanje kapitalistov nad pridnim nemskim ljuctvom v prihodnje... saj poznas svoje jeremijade da brez placanih delavcev tudi potrosnikov ne bo.

Jaz upam staviti, da sva midva oba za delovanje in dobicek najinih podjetij skoraj popoln balast. Najin doprinos bi lahko opravil neldo v cca 3 urah dela na teden, vecino stvari pa bi lahko crtali sploh, pa se za podjetje ne bi nikjer poznalo.

Podobno je pri vecini pisocih tukaj. Smo nekaksni uhlebljenci (kljub neprestanemu jamranju), ker tisti ki so v delovnih procesih res ucinkovito izkoriscani, nimajo cajta v ponedeljek zjutraj pa do petka ob 13h paberkovati tule gor 24/7. Forum je med vikendom tih, ker vsi mi trpeci produktivnezi med vikendom imamo kaj lepsega za pocet. V sluzbenem casu pa pac forum finance, ker smo bolj sik in smart od salabajzerjev ki imajo zgolj facebook :-)
... OK, sicer ne trdim, da mojega dela ne bi mogel narediti kdo drugi, ker bi ga po ajnfaranju z mojo pomočjo ziher lahko delal, vsekakor pa ga robot danes ne bi mogel ...

P.S.: v P.S.-u svojega posta tukaj zgoraj sem v celoti skopiral članek iz Reutersa, ker na povezavo v članku Financ očitno ni noben kliknil, zdaj pa vidim, da ga tudi v mojem postu ni noben prebral, ker vsi odgovarjate vse drugo, kot pa mene res (= kje so Financarji našli besedo avtomatizacija) zanima ... aja, na blagajni v Lidlu bi res bolj težko pisal na toti forum, ampak obstajajo še drugačna dela, ko je narava dela takšna, da občasno nič ne delaš in zato ne delaš nobene dodatne škode, se pa strinjam s tabo, da smo - ne glih vsi - mi na totem forumu bolj šik in smart od šalabajzerjev, ki imajo zgolj facebook, ker ga jaz sploh nimam ...
najobj sporočil: 31.870
[#2729829] 23.08.18 17:25 · odgovor na: PyotrNovak (#2729774)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 23.08.2018 17:27
[PyotrNovak]
Umetna inteligenca vUS se nekaj let odobrava kredite.

Artificial Intelligence Applications for Lending and Loan Management -
www.techemergence.co...-loan-mana

Mar 27, 2018 - The idea is that extra data provides not just more insight into people with .... For example, a program might not deny applications from protected ...

1% of people make things happen, 9% watch it happen, 90% ask, WHAT happened?
Slovencev pa vse to na poti nazaj v votline sploh ne zanima.
... čuj, to forum.finance.si/?m=...828&single preberi, da ne bom še enkrat isto pisal ...

P.S.: ne daje samo kredite v ameriških bankah, umetna inteligenca www.youtube.com/watc...FrZLVjueXo tudi po ameriških cestah vozi pametne avtomobile, pa se jaz ne bi vozil z njimi ... khmm, pravzaprav se sam niti ne bi vozil po istih cestah, kjer se vozijo pametni avtomobili, ker je votlina za moje zdravje bolj pametna izbira ...
shevchenko sporočil: 21.898
[#2729837] 23.08.18 18:37
Odgovori   +    0
kot del vizije 2020 naj odpustijo 2020 tisoč ljudi pa bo
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2729859] 23.08.18 21:04 · odgovor na: (#2729795)
Odgovori   +    1
[republican]
> [vickibedi]
> > [republican]
> > Ukinimo že ta zasebna podjetja, ahilove pete, ki lahko odpustijo 20 tisoč zaposlenih, kadarkoli se jim zljubi.
>
> A se ti hecas ? Siemens je mega para drzavni gigant, ki presega (skoraj) vse meje.
> www.siemens.com/inve...ruktur.htm

In kje na linku si razbral, da je Siemens mega (para) državno podjetje?
Siemens je pac konglomerat vseh mogocih oblik lastnistva in drzava ima svoj delez neposredno ali posredno prek raznih skladov. En tak tipicen primer nemskega zasebno-drzavnega kapitala. (Sicer pa ga je itak samo se 30% v nemski lasti. )V Nemcij taka oblika lastnistva od nekdaj dobro deluje, ker se drzava, delodajalci in sindikati znajo nekako zmenit v skupno dobro, ne pa tako kot pri nas , ko vsak vlece na svojo stran, na koncu pa podjetje propade.
Stvar pa je v preprosti kmecki logiki, ki pravi da zaradi enega zrezka ne gres ubit krave mlekarice.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2729862] 23.08.18 21:31 · odgovor na: (#2729795)
Odgovori   +    0
[republican]
> [vickibedi]
> > [republican]
> > Ukinimo že ta zasebna podjetja, ahilove pete, ki lahko odpustijo 20 tisoč zaposlenih, kadarkoli se jim zljubi.
>
> A se ti hecas ? Siemens je mega para drzavni gigant, ki presega (skoraj) vse meje.
> www.siemens.com/inve...ruktur.htm

In kje na linku si razbral, da je Siemens mega (para) državno podjetje?
Ce se ti da studirat:
de.m.wikipedia.org/w...ki/Siemens

V bistvi tak koncern presega drzavo (e) v katerih deluje in v bistvu lahko vpliva na politiko:

Siemens nutzt die Erfahrungen und das Netzwerk von Politikern für Lobbyarbeit. Seit Oktober 2009 ist der ehemalige deutsche Bundesaußenminister, Vizekanzler und Grünen-Vorsitzende Joschka Fischer als Lobbyist für Siemens tätig. Ebenso arbeitet die ehemalige Außenministerin der USA, Madeleine Albright, für den Konzern. Nach Unternehmensangaben beraten sie Siemens „in außenpolitischen und unternehmensstrategischen Fragen“.[114] Leiter der Siemens-Vertretung bei der EU in Brüssel ist seit 2007 der ehemalige EU-Botschafter der deutschen Bundesregierung, Wilhelm Schönfelder.[115]

Im Rahmen des Personalaustauschprogramms „Seitenwechsel“ arbeiteten Mitarbeiter der Siemens AG im Auswärtigen Amt unter Joschka Fischer, was 2006 als „neue Art von Lobbyismus“ kritisch hinterfragt wurde.[116][117]
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2729866] 23.08.18 21:34 · odgovor na: (#2729864)
Odgovori   +    0
[republican]
Ne špreham nemško ;)
Saj imas google translate :)
anon-16741 sporočil: 3.984
[#2729867] 23.08.18 21:37 · odgovor na: Gustl (#2729755)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Naj se ponovim forum.finance.si/?m=...201&single

Avtomatizacija procesov...

Pogosto sicer sploh nima veze s samo avtomatizacijo, ampak ko se enkrat spravljaš pregledovat procese z namenom avtomatizacije, ugotoviš, da jih pol sploh ne rabiš opravjat.
Hehe, bingo :-)

Tole ane: youtu.be/_iiOEQOtBlQ
bc123a sporočil: 48.253
[#2730373] 27.08.18 12:32 · odgovor na: Gustl (#2729755)
Odgovori   +    0
[Gustl]
Naj se ponovim forum.finance.si/?m=...201&single

Avtomatizacija procesov...

Pogosto sicer sploh nima veze s samo avtomatizacijo, ampak ko se enkrat spravljaš pregledovat procese z namenom avtomatizacije, ugotoviš, da jih pol sploh ne rabiš opravjat.
To sicer drzi se posebej v birokratski vukojebini, kot je slovenija. Ampak zanima me nekaj. Na Bavarskem sem bil 2x v McDonaldsu v 2 dneh (jbg, edini 24/7). V enem primeru je bilo defektnih pol zaslonov za narocanje hrane, v drugem pa ena tretjina in so se pred delujocimi delale kolone (kar je super smesno, ker ni placa za queuing in potem ljudje en drugemu cez ramo gledajo, kar narocajo).

Ne bo ta avtomatizacija tako izi, ves :)
Gustl sporočil: 13.625
[#2730374] 27.08.18 12:37 · odgovor na: bc123a (#2730373)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [Gustl]
> Naj se ponovim forum.finance.si/?m=...201&single
>
> Avtomatizacija procesov...
>
> Pogosto sicer sploh nima veze s samo avtomatizacijo, ampak ko se enkrat spravljaš pregledovat procese z namenom avtomatizacije, ugotoviš, da jih pol sploh ne rabiš opravjat.

To sicer drzi se posebej v birokratski vukojebini, kot je slovenija. Ampak zanima me nekaj. Na Bavarskem sem bil 2x v McDonaldsu v 2 dneh (jbg, edini 24/7). V enem primeru je bilo defektnih pol zaslonov za narocanje hrane, v drugem pa ena tretjina in so se pred delujocimi delale kolone (kar je super smesno, ker ni placa za queuing in potem ljudje en drugemu cez ramo gledajo, kar narocajo).

Ne bo ta avtomatizacija tako izi, ves :)

Rim ni bil zgrajen v enem dnevu.


...in kar sem želel povedat z zgornjim...

Ko so postavljali ceste, ki vodijo v Rim, so ugotovili, da ne rabijo tlakovat vsako kozjo stezo in bo Rim še vedno stal.
bc123a sporočil: 48.253
[#2730381] 27.08.18 12:56 · odgovor na: Gustl (#2730374)
Odgovori   +    0
[Gustl]
> Ne bo ta avtomatizacija tako izi, ves :)


Rim ni bil zgrajen v enem dnevu.


...in kar sem želel povedat z zgornjim...

Ko so postavljali ceste, ki vodijo v Rim, so ugotovili, da ne rabijo tlakovat vsako kozjo stezo in bo Rim še vedno stal.
Jaz sem sicer ful pristas avtomatizacije tam, kjer je moznost napake v komunikaciji, zasloni pri McD so mi ful vsec. Enako tudi online checkini za hotele, itd. Me pa preseneca reakcija plebsa ki pravi "ja vecina ljudi se vedno hoce osebni kontakt".

Gneca pred human-manned counterji v mcdonaldsom je bila se vedno precej vecja kot pred ekrani...
Gustl sporočil: 13.625
[#2730385] 27.08.18 13:07 · odgovor na: bc123a (#2730381)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [Gustl]
> > Ne bo ta avtomatizacija tako izi, ves :)
>
>
> Rim ni bil zgrajen v enem dnevu.
>
>
> ...in kar sem želel povedat z zgornjim...
>
> Ko so postavljali ceste, ki vodijo v Rim, so ugotovili, da ne rabijo tlakovat vsako kozjo stezo in bo Rim še vedno stal.

Jaz sem sicer ful pristas avtomatizacije tam, kjer je moznost napake v komunikaciji, zasloni pri McD so mi ful vsec. Enako tudi online checkini za hotele, itd. Me pa preseneca reakcija plebsa ki pravi "ja vecina ljudi se vedno hoce osebni kontakt".

Gneca pred human-manned counterji v mcdonaldsom je bila se vedno precej vecja kot pred ekrani...
Meni gredo zasloni v MCD na živce, raje nekomu zdrdram pa naj se on ukvarja s tapkanjem po zaslonu.
Po drugi strani mi gre na živce, če ni možnosti online check-ina za letalo in moram na šalter.

In tako 100 ljudi 100 čudi, agregat v kombinaciji s kapitalom za kurjavo bo pa vplival na to, kako hitro bo kaj šlo.

Pri vseh primerih neuspešne implementacije novosti, ki se potem uporabljajo kao kot dokaz, da to je pa itak brez veze, se pa spomnim na nekoga iz tvojega foha:

“I have not failed. I've just found 10,000 ways that won't work.”
Thomas A. Edison

In trenutno je pač veliko denarja na voljo za skurit in je frekvenca teh poizkusov precej velika. Večja od sposobnosti javnosti skonzumirat in prebavit vsaj fail posebej.
anon-202165 sporočil: 970
[#2730411] 27.08.18 15:25 · odgovor na: Gustl (#2730385)
Odgovori   +    0
Jaz sem bil v enem takem MCD v Italiji. Ekrani so sicer vsi delovali, vendar so tako butasti, da jih ljudje ne znajo uporabljat in so že zaradi tega vrste. Na navadnem šaltarju pa lahko samo plačaš z gotovino, ne moreš pa naročit.

Enkrat sem tapkal, naslednjič pa šel raje na pico :)

Strani: 1