18 min
Nočete kupiti bitcoina? Morda vas prepričajo kriptodelnice
1 ura
Gradnja hitre ceste od priključka Velenje jug do priključka Slovenj Gradec jug na 3. razvojni osi sever (Oglas)
1 ura
Hitra rast števila kibernetskih napadov na mobilne telefone – kako jih zaščititi
1 ura
Ste izpeljali odličen B2B e-commerce projekt? Prav vas iščemo!
2 uri
Subvencije za energente: podjetja bi lahko še dolgo čakala na polno izplačilo
2 uri
Quercus: S popolnim vinom za žar lahko v nagradni igri osvojite – žar! (Oglas)
2 uri
Vino tedna: Gevrey-chambertin 1er cru 2019, Joseph Drouhin
2 uri
Vinska klet Metlika ima novo blagovno znamko Jurius
4 ure
(Intervju) Saška Rihtaršič, Danfoss: Vsa Evropa bi se lahko ogrevala z odpadno toploto iz industrije 2
7 ur
Škrabec, Petrič in Južna spet slavijo 1
7 ur
Chris Barton, britanski komisar za trgovino: Uporabite nas. Smo odlična odskočna deska do največjih trgov
14 ur
BMW v najdaljšem slovenskem predoru razkril kupejevskega X2 in največjega minija
14 ur
Električni avtobusi, vodikova centrala in polnilnice v Kranju 5
14 ur
Najbolj brani članki danes
15 ur
Kibernetska varnost postaja glavno poslovno tveganje. Zakaj? (PRO)
16 ur
Tako Gruntek raste z dostavo zelenjave od njive do mize
16 ur
JEK 2: jedrska resolucija v državni zbor po hitrem postopku 4
17 ur
Nepremičninska strokovnjaka o dogajanju v Evropi in Sloveniji
17 ur
Kia EV9 je svetovni avto leta 2024, med zmagovalci še BMW 5, volvo EX30, ioniq 5 N in toyota prius 5
18 ur
Henrik Fisker: v službi oblikoval izjemne avtomobile, kot podjetnik pa že drugič pred bankrotom 5

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

najobj sporočil: 31.867
Zadnja sprememba: najobj 13.08.2018 10:09
[MarijanMacek]
> [najobj]
> > [MarijanMacek]
> > 2. Skratka, samo blebetanje, pa še vlaka nisi videl!
> ... OK, mogoče res noben od naročenih vlakov nima nobenih atributov luksuza, imajo pa naročeni vlaki luksuzno ceno, ker 170 milijonov evrov ni glih skromna cifra, sploh ker je to kar 2,3 kratnik celotne švicarske investicije v proizvodnjo(!) dvonadstropnih vlakov in Švicarji vlakov verjetno ne bodo delali samo za nas ...
>

Cenejših vlakov na trgu NI! Bil je javen razpis in Stadler je edini ponudil vsa potrebna vozila. Lahko bi se našlo mogoče kaj vzhodnega (ŠKODA, PESA, KONČAR,tudi Stadler je narejen na Poljskem), a noben proizvajalec ni mogel ponudi vseh predpisanih vlakov. Poenotenje voznega parka ima pa nemalo vpliva na ceno vzdrževanja, saj si vlaki delijo enake IGBT module, imajo v glavnem enake podstavke, etc....

> P.S.: ker si stručko za vlake, boš komot izračunal, kdaj se bo investicija povrnila, pa napiši nekaj tudi o tem, namesto da pišeš o meni, ker tudi jaz ne pišem o tebi, ampak pišem o 170 milijonov evrov davkoplačevalskega denarja, ker so SŽ pač v državni lasti ...

Če hočemo biti primerljivi z Evropo moramo pač investirati v javni promet. In mislim, da pri javnem prometu ni najvažnejše (vsekakor je potrebno tudi razmišljanje v to smer) vprašanje, kdaj se bo denar povrnil. JP ima mnogo vplivov, ki se jih težko kvatificira. Ti boš sicer mnenja, da ni potreben, ker se pač voziš v svoji škatli, toda pomni, kmalu bo prišel čas, ko boš naletel na številne ovire pri vstopu v kakšno večje mesto. Jew lepo rekel mestni arhitekt (mislim da dunajski), avtomobiloistom je pač potrebno priskutiti vožnjo... A ti misliš, da se avstrijci vozijo z vlaki iz ljubezni do vlakov. Sam sem nekoč hitro ugotovil, kako drag špas je iti v središče mesta. Me je nekaj urno parikranje stalo skoraj toliko kot karta Lj-Dunaj.
Sicer sem se pa včeraj vrnil iz V Slovaške, ne boš verjel, kako je tam razvit javni promet, avtobusi in vlaki. In v zadnjih dobrih 10 letih odkar sem tam bil zadnjič so modernizirali 250 km proge Bratislava Košice (skoraj do Žiline) in to precej drugače kot se dela pri nas, novi odseki, novi tuneli, mostovi. pri ans se pa prepiramo do onemoglosti o 29 km proge.... Gre vseskozi 160 km/h in začuda nobenega nivojskega prehoda, potencial za dvig na 200 km/h. In vozni park posodabljajo, ne boš verjel, v okolici večjih mest se vozijo celo z dvonadstropnimi vlaki, ki tebe tako motijo. Pa je SVK država s precej nižjim BDP na glavo kot Slovenija.
... čuj, tukaj forum.finance.si/?m=...099&single sem jaz na koncu posta zelo podobno napisal, ampak si ti na tisto "Marijo Terezijo" navalil ko mutavi na telefon in sva se potem samo še o njej pogovarjala ...

P.S.: ne moti me obnovitev voznega parka, moti me red velikosti naročila, ki je 2,3 kratnik celotne švicarske investicije v proizvodnjo dvonadstropnih vlakov in samo zato sem se javil ... aja, s kom bi se z lokalnim potniškim prometom poenotili in zakaj, če pa so vsi našteti proizvajalci tudi (vzhodno) evropski ? ...