Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

robi2107 sporočil: 4.272
[rename]
Glede na to, da je bil ddv pogoj za vstop v EU, jaz trdim, da zivimo bolje v EU/EMU, kot pa prej.
Zaradi dviga stopnje DDV z 19 na 22% živimo bolje???? Očitno nisi razumel poante moje trditve oz. retoričnega vprašanja, ki se je glasilo: "Ali zaradi višjega davka, ki ga plačujemo danes, živimo kaj bolje?" Ne gre torej za vprašanje DDV da ali ne, kakor tudi ne za biti v E(M)U ali ne, temveč za dvig davčne stopnje. Če država zaradi višje davčne stopnje pobere toliko in toliko več davka, bi razumen človek logično pričakoval, da bo zaradi več denarja, ki ga je dobila, izboljšala delovanje javnega servisa za državljane, kajti temu so namreč davki, vsaj v teoriji, prvenstveno namenjeni. No, pri nas temu ni tako, zato bi bila edina logična izpeljava, da je ta razlika harač, ki ga davkoplačevalci plačujemo raznim stricem, tastom, zetom, svakom, prijateljem, in kar je še teh jaz-tebi-ti-meni korupcijskih navez, saj se dvig davčne stopnje na našem standardu pozna kvečjemu v bolj praznem žepu, ne pa boljšem življenju. Davek na korupcijo, torej. Kajti ta država bi lahko funkcionirala popolnoma enako z manjšo, ali pa bolje z enako količino pobranega denarja, če nam tega denarja ne bi stalno kradli. Se kdaj vprašaš, kako bi danes izgledalo življenje v tej državi, če nam skozi vsa ta leta pri javnem naročanju (ali mimo njega) ter v procesu pri(h)vatizacije ne bi pokradli nepredstavljivo količino denarja in drugega premoženja?? To je poanta, ne pa sam DDV.