Strani: 1

153 sporočil: 9.333
[#2727491] 08.08.18 21:27
Odgovori   +    0
A nimamo svojih mojstrov za helikoptersko vzdrževanje, je
posel 'ključ v roke,' kot se da razumeti, razpisan za otroke ?

Sodražan
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2727555] 09.08.18 11:57
Odgovori   +    0
Razpis je bil objavljen že v mesecu marcu, a se na devetnajst milijonov evrov vredno nabavo ni prijavil nihče.
Svašta, pa to ne moreš verjeti. A so poslali povpraševanje dejanskim ponudnikom ali so samo objavili v tajnem uradnem listu ?
anon-50337 sporočil: 212
[#2727592] 09.08.18 14:31
Odgovori   +    0
Hmm, na internetu se cene gibljejo tam nekje okoli 8M USD, ter letnim stroskom servisiranja nekje 0.5M USD.
www.bjtonline.com/ai...ers-aw169#
najobj sporočil: 31.870
[#2727608] 09.08.18 15:38
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 09.08.2018 15:39
... Italijani slovenski policiji ponujajo helikopter za 14 milijonov evrov ...

... alzo, če jaz zdaj toti članek prav razumem, je najprej slovenska policija za helikopter hotela plačati 19 milijonov evrov in helikopterja ni ponudil nihče in ko Italijani v ponovljenem poskusu nakupa helikopterja slovenski policiji za 14 milijonov evrov ponudijo helikopter, ki ga na internetu forum.finance.si/?m=...592&single vsak lahko kupi za 8 milijonov evrov, tota kolobocija od članka lahko pomeni, da Financarji ne znajo slovensko ali jaz nič ne razumem ali pa gre za totalno različne helikopterje, ki jim je skupno samo to, da imajo na strehi propeler in vzletajo oziroma pristajajo navpično ... eh, jebiga ...
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2727610] 09.08.18 16:08 · odgovor na: najobj (#2727608)
Odgovori   +    0
[najobj]
... Italijani slovenski policiji ponujajo helikopter za 14 milijonov evrov ...

... alzo, če jaz zdaj toti članek prav razumem, je najprej slovenska policija za helikopter hotela plačati 19 milijonov evrov in helikopterja ni ponudil nihče in ko Italijani v ponovljenem poskusu nakupa helikopterja slovenski policiji za 14 milijonov evrov ponudijo helikopter, ki ga na internetu forum.finance.si/?m=...592&single vsak lahko kupi za 8 milijonov evrov, tota kolobocija od članka lahko pomeni, da Financarji ne znajo slovensko ali jaz nič ne razumem ali pa gre za totalno različne helikopterje, ki jim je skupno samo to, da imajo na strehi propeler in vzletajo oziroma pristajajo navpično ... eh, jebiga ...
Zgleda tako, kot da so naročniki najprej zahtevali 19-8= 11 mio za lokalizacijo naprave, ker ni bilo ustreznega ponudnika, pa so se nazadnje zdilali za 14-8=6 mio... ;)
najobj sporočil: 31.870
[#2727620] 09.08.18 17:17 · odgovor na: anon-204390 (#2727610)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
> [najobj]
> ... Italijani slovenski policiji ponujajo helikopter za 14 milijonov evrov ...
>
> ... alzo, če jaz zdaj toti članek prav razumem, je najprej slovenska policija za helikopter hotela plačati 19 milijonov evrov in helikopterja ni ponudil nihče in ko Italijani v ponovljenem poskusu nakupa helikopterja slovenski policiji za 14 milijonov evrov ponudijo helikopter, ki ga na internetu forum.finance.si/?m=...592&single vsak lahko kupi za 8 milijonov evrov, tota kolobocija od članka lahko pomeni, da Financarji ne znajo slovensko ali jaz nič ne razumem ali pa gre za totalno različne helikopterje, ki jim je skupno samo to, da imajo na strehi propeler in vzletajo oziroma pristajajo navpično ... eh, jebiga ...
Zgleda tako, kot da so naročniki najprej zahtevali 19-8= 11 mio za lokalizacijo naprave, ker ni bilo ustreznega ponudnika, pa so se nazadnje zdilali za 14-8=6 mio... ;)
... ja, če se spomnim na Patrie in na onega Finca, ki je v kamero prostodušno povedal, da podkupnine pri nas pač spadajo med lokalne običaje in so potem tiste podkupnine na poti iz Finske itak izhlapele na meji med Avstrijo in Slovenijo, ker sodeč po "dogodkih" na sodišču v Slovenijo nikoli niso prišle, je to vsekakor možno ... no, ampak jaz le mislim, da so se Financarji pri javnih razpisih za nakup avtomobilov naučili, da bi bilo malo hecno, če bi v naslovu članka napisali "Italijani slovenski policiji ponujajo avtomobil za 14 tisoč evrov", medtem ko o helikopterjih na Financah očitno še niso slišali, da jih obstaja več zelo različnih vrst ...

Strani: 1