Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

mutla sporočil: 602
Res da je Cerarjeva vlada za=... skoraj vse, česar se je lotila, a čisto vsega ji pač ne moremo naprtit. Problem z opadki je mnogo starejšega datuma, starejši celo od naše osamosvojitve. Razlog je seveda v zavedanju majhne interesne skupine, da so odpadki prvenstveno velik biznis. V letu 1980 sem imela možnost, da sem si ogledala tole umetnino (Hundertwasser) tudi od znotraj www.wienenergie.at/e...d/-4910680 Ja, to je sežigalnica, na Dunaju, v 9. bezirku - torej v mestu. In naj mi prosim nihče več ne govori, da se ne da. Ker obstoječe odpadke je pač treba pospravit in hkrati postopno zmanjševat njihovo nastajanje. Če se tale gospod Macerl ukvarja s kmetijstvom, mu malce zdrave kmečke pameti ne bi škodilo. Pa ne pozabimo na milijone hl strupov, ki smo jih že zlili v našo zemljo in iz katere sedaj prodajamo bio, eko in ne vem kakšne vse pridelke. Seveda, bale na poljih so vidne, strupi v zemlji pač ne. Sprevržena logika. Morda bi bilo smiselno, da bi davkoplačevalci "častili" tele "ta zelene" aktiviste še z enim izletom na Dunaj ali morda v Zurich ttps://www.stadt-zuerich.ch/ted/de/index/entsorgun g_recycling/kontakt1/kontakt_recyclinghoefe.html, mogoče bi jim odprlo vrata iz zaplankanosti.