Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-317028 sporočil: 30.415
[mlin987]
Odtujeni od resničnosti so predvsem na Min za okolje, ki so prvo odgovorni, da situacijo uredijo. Ta zadeva ni od včeraj in res ne vem, zakaj se ne pokliče na odgovornost tiste, ki imajo te odpadke na MOP v opisu svojih del in nalog. Zato nalogo vsak mesec prejmejo zajeten kupček (našega) davkoplačevalskega denarja. Če se tam nič ne zmigajo, je čas da se postavi nove neobremenjene obraze, ki jih SLO vsekakor ima! Gre zopet za problem javnosektorskih parazitov in nikakršne odgovornosti za položaje, na katere so bili imenovani. Vse v stilu, ta lepa službica mi pripada do konca mojih dni, ne glede na to, da se nič ne naredi. Odpadki pa se kopičijo in kopičijo. Samo da ne bomo postali drugi Neapel!
Za nabiranje odpadkov zagotovo ni kriv Macerl in njegov krog, kriva je Cerarjeva vlada in okoljsko ministrstvo kar nas ne čudi, saj pod Cerarjem niti en družbeni podsistem (ministrstva) ni funkcioniral, pravzaprav je kaos, ki ga največkrat povezujemo z zdravstvom prisoten povsod v vladi. Cerar, ki ni in ne želi odrasti je vodil vlado kot nedorasel fantek Oskar iz Grassovega »Pločevinastega bobna«. Štiri leta je le brezkoristno bobnal.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2727518

Strani: 1

mutla sporočil: 602
Res da je Cerarjeva vlada za=... skoraj vse, česar se je lotila, a čisto vsega ji pač ne moremo naprtit. Problem z opadki je mnogo starejšega datuma, starejši celo od naše osamosvojitve. Razlog je seveda v zavedanju majhne interesne skupine, da so odpadki prvenstveno velik biznis. V letu 1980 sem imela možnost, da sem si ogledala tole umetnino (Hundertwasser) tudi od znotraj www.wienenergie.at/e...d/-4910680 Ja, to je sežigalnica, na Dunaju, v 9. bezirku - torej v mestu. In naj mi prosim nihče več ne govori, da se ne da. Ker obstoječe odpadke je pač treba pospravit in hkrati postopno zmanjševat njihovo nastajanje. Če se tale gospod Macerl ukvarja s kmetijstvom, mu malce zdrave kmečke pameti ne bi škodilo. Pa ne pozabimo na milijone hl strupov, ki smo jih že zlili v našo zemljo in iz katere sedaj prodajamo bio, eko in ne vem kakšne vse pridelke. Seveda, bale na poljih so vidne, strupi v zemlji pač ne. Sprevržena logika. Morda bi bilo smiselno, da bi davkoplačevalci "častili" tele "ta zelene" aktiviste še z enim izletom na Dunaj ali morda v Zurich ttps://www.stadt-zuerich.ch/ted/de/index/entsorgun g_recycling/kontakt1/kontakt_recyclinghoefe.html, mogoče bi jim odprlo vrata iz zaplankanosti.

Strani: 1