Izbrani forum: Avto

Izbrana tema: članek Zakaj bi vozilo vzdrževali “pod kozolcem”?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-204390 sporočil: 13.528
[Avto] Tema: Zakaj bi vozilo vzdrževali “pod kozolcem”?
[#2726983] 06.08.18 13:01 · odgovor na: anon-207617 (#2726969)
Odgovori   +    0
[NemirniTujec]
> [vickibedi]
> Če pogledam svoj zadnji račun, so me na uradnem servisu najbolj "nategnili" pri naslednjih postavkah:
> - urna postavka serviserja je 48 EUR,
> - obračun ur (seštejejo ure za redni servis (1,5 ure) + ure za posamezne menjave in izvedbe, npr menjava žarnice, zračnega filtra + 10 EUR za vsako postavko)
>
> Pri cenah rezervnih delov sicer niso pretiravali, (motorno olje po 14,40 EUR liter),
> so mi pa zamenjali cel kup žarnic, po moje nepotrebno, kar me je skupaj koštalo vsaj 10 EUR.
>
> Skratka, najbolj te nategnejo pri urni postavki in delovnih urah, pri delih pa najbolj ko ti menjavajo nepotrebne malenkosti (npr. predlagali so mi zamenjavo zadnjega brisalca za 20 EUR, potem sem ga zamenjal sam v Šparu kupil metlico za 5 EUR)

Jaz serviserjem ponavadi povem, da razumem da zaradi obcutij ljudstva morajo napihovat cene materiala in ubijat formalno urno postavko, in da mene zanima zgolj skupna cena in da jo pac primerjam s konkurenco.

Liter olja po 14.4 eur je slaba sala: fizikalec dobi na mimovrste 5 litrsko kantico 5w30 castrol edge za 40 eur (8 eur/liter). 10w40 pa najbrz se mal cenej. Pri nas "na svobodi" pa se cenej, seveda.

No-name olje v 100 litrskem sodu stane kake 3 - 4 eur po litru.
Res je, šele zdaj sem malo preračunal. Dejansko nas lupijo ko banane pri vseh postavkah.
Takole če malo na oko zaokrožim, je takšen servis vsaj dvakrat dražji kot pri nepooblaščenemu serviserju. Res pa je da te tudi nepooblaščeni lahko nategne. Nekoč (davno) sem servisiral avto pri enemu takšnemu in mi je ravno tako menjaval vse živo...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2726983

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[Avto] Tema: Zakaj bi vozilo vzdrževali “pod kozolcem”?
[#2727000] 06.08.18 13:49 · odgovor na: anon-204390 (#2726983)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [NemirniTujec]
> > [vickibedi]
> > Če pogledam svoj zadnji račun, so me na uradnem servisu najbolj "nategnili" pri naslednjih postavkah:
> > - urna postavka serviserja je 48 EUR,
> > - obračun ur (seštejejo ure za redni servis (1,5 ure) + ure za posamezne menjave in izvedbe, npr menjava žarnice, zračnega filtra + 10 EUR za vsako postavko)
> >
> > Pri cenah rezervnih delov sicer niso pretiravali, (motorno olje po 14,40 EUR liter),
> > so mi pa zamenjali cel kup žarnic, po moje nepotrebno, kar me je skupaj koštalo vsaj 10 EUR.
> >
> > Skratka, najbolj te nategnejo pri urni postavki in delovnih urah, pri delih pa najbolj ko ti menjavajo nepotrebne malenkosti (npr. predlagali so mi zamenjavo zadnjega brisalca za 20 EUR, potem sem ga zamenjal sam v Šparu kupil metlico za 5 EUR)
>
> Jaz serviserjem ponavadi povem, da razumem da zaradi obcutij ljudstva morajo napihovat cene materiala in ubijat formalno urno postavko, in da mene zanima zgolj skupna cena in da jo pac primerjam s konkurenco.
>
> Liter olja po 14.4 eur je slaba sala: fizikalec dobi na mimovrste 5 litrsko kantico 5w30 castrol edge za 40 eur (8 eur/liter). 10w40 pa najbrz se mal cenej. Pri nas "na svobodi" pa se cenej, seveda.
>
> No-name olje v 100 litrskem sodu stane kake 3 - 4 eur po litru.

Res je, šele zdaj sem malo preračunal. Dejansko nas lupijo ko banane pri vseh postavkah.
Takole če malo na oko zaokrožim, je takšen servis vsaj dvakrat dražji kot pri nepooblaščenemu serviserju. Res pa je da te tudi nepooblaščeni lahko nategne. Nekoč (davno) sem servisiral avto pri enemu takšnemu in mi je ravno tako menjaval vse živo...
Mehanika mors met dva; enga literally pod kozolcem s katerim gres kdaj tudi na pivo, in enga z resno garazo in par zaposlenimi mehaniki, ki ima resen obrat in ve kaj dela.

Jaz glede resnih mehanikov ne morem dovolj pohvaliti Soklica, smartno pri litiji; res je lociran v zgornji pripizdini, ampak cene ima zelo konkurencne za tako razvito delavnico, in za dvakrat letno avto pustit tam en dan in naredit konkreten pregled in servisiranje vsega kar je posevno mi ni bilo nikoli skoda dneva.

m.facebook.com/avtou...ugasoklic/

Ponavadi sem se tja odtrogal s kolegom in sva zdruzila prijetno s koristnim; podebatirala posel, sla nekaj pojest v poceni hribovsko gostilno in se prepirala, ali pri ugasnjeni luci zizaste kmetavzarke res bolj pasejo od finih deklet ki jedo samo solato.

Kadar kolega ni imel casa, me je en od mehankarjev dostavil v dolino kjer sem z vlakom odbrzel nazaj v center LJ.

Posebej fajn je tako rec opraviti pred tehnicnim pregledom; naredijo splosen servis olj in filtrov, zapeljejo na tehnicnega, ce kaka luc mimo sveti ali bremza spusca jo popravijo, naslednji dan poberes avto z opravljenim tehnicnim. In se ne rabis sam ukvarjati z nekim sitnim uradnikom ki nacrtno isce neumnosti ker mu zena ne da.

----

Pri soklicu in podobnih se seveda moras napovedati 14 dni vnaprej, ker mora obremenitve zaposlenih in stevilo prostih dvigal strogo optimizirati, da je lahko konkurencen. Kdor casa za take stose nima, in bi rad avto jutri pripeljal (in ob izbrani uri samo prevzel kljuce in se odpeljal) na polno opremljen uradni servis znotraj ljubljanskega AC ringa in ne razpravljal z mehanikom ce se bolj splaca diske zbrusiti ali menjati ali se 10.000 km voziti tako kot je... pac mora sprejeti visje cene - ne zaradi nategovanja, ampak zaradi premnogih stroskov ki omogocajo tak posloven model polno opremljenega uradnega servisa.

Tako kot hilton s klimatizacijo, profi restavracijo, urejenim parkingom, 24 urno recepcijo stane 300 in vec na noc, ce se samo pojavis tam in bi rad sobo. Lahko pa mesec vnaprej rezerviras "prenocisce v motelu gunclje" in se bos ravno tako naspal in zjutraj najedel, cena pa bo 8x nizja.

Strani: 1