Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Trumpizem je treba sleči do spodnjic

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2726543] 02.08.18 22:36
Odgovori   +    0
Trump želi ponoviti Kissingerov manever iz leta 1971, se pomiriti z Rusijo in jo ločiti od Kitajske, zdi se pa, da je zamudil ali bo cena prevelika...Več na Bloomberg »Trump Can’t Split Russia From China — Yet« na: www.bloomberg.com/vi...-china-yet
anon-301357 sporočil: 142
[#2726548] 02.08.18 23:19
Odgovori   +    34
Ta je pa močna. Primerjati Trumpa z marksizmom, fašizmom, stalinizmom (smo pa boječi, da smo pozabili na titoizem). Ne vem kam gredo tele Finance; nekoga iz FDV-ja s takimi norimi stališči objavljati. Naj on to predava na Delavsko-punkovski univerzi, bo čisto zadosti, pa še hvaležne publike bo zadosti. Sicer pa smo podobne blodnje poslušali, ko je bil predsednik ZDA g. Reagan (pa še zdaj vozijo lokomotive, ki so jim ljudje dali njegovo ime po naših železnicah in brez njih bi nam ob žledu trda predla). Sicer zaključek tipično FDV-jevski, treba bo proučiti, raziskati, stroka in znanost bo izumila novo politiko, neprimerna uporaba tujk itn. Celo izražena skrb za moč in ugled za samo ZDA, ki pa bi ji morali omejevati moč po mnenju pisca članka, ker igra svetovnega policaja. Mogoče je pa to samo usluga Financ avtorju za honorar v poletnih mescih, ko ni predevanj, kdo ve.
anon-5355 sporočil: 3.129
[#2726557] 03.08.18 07:22
Odgovori   +    20
Zadnja sprememba: anon-5355 03.08.2018 07:23
S takimi ideološkimi kljukci in poletnimi neumnostmi si ne boste pridobili bralcev. Ne glede na vaše pilatovsko umivanje rok, da komentar ne izraža (nujno?) stališč Financ. Ubogo, bedno!
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2726564] 03.08.18 08:09 · odgovor na: (#2726539)
Odgovori   +    5
[Petunija1]

Sicer pa je Trump zgolj simptom...
Nekaj je v Ameriki stalnica s Trumpom ali brez njega. Vojne. Kako Američani s Trumpom ali brez Trumpa financirajo kupe vojn, ki jih vodijo? Na kredit, plačilo kredita pa prelagajo v prihodnost...Ker Američane vojna zanima le če jo morajo plačati iz svojega žepa npr. z vojnim davkom je sistem financiranja takšen, da tega niti ne opazijo pa vendar opazijo, da je manj denarja za zdravstvo, izobraževanje, stanovanja, znanost...Več v »Tomgram: Stephanie Savell, How America's Wars Fund Inequality at Home« na: www.tomdispatch.com/...y_at_home/
bobek13 sporočil: 4.301
[#2726577] 03.08.18 08:44
Odgovori   +    12
boli me k za zelo stabilnega genija, sem pa le pristaš reka "pred svojim pragom..." tak da dragi profesor, lepo pljuni in jo stisni...

;-)

lpA
rx170 sporočil: 6.393
[#2726585] 03.08.18 09:07
Odgovori   +    13
Povampirjene reakcije in tovrstni članki zgolj nakazujejo, da je Trump na pravi poti. Sicer ni nihče brez napak vendar podivjane reakcije medijev po srečanju s Putinom so bile neprecenjljive, povsem primerljive z reakcijami na volilno noč.

Sicer pa kaj o ameriški demokraciji pove dejstvo, če lahko odločilno vpliva na volitve 12 ruskih trolov? In kako je vmešavanje, če nekdo pove, kako pokvarjeni so v DNCu?
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2726595] 03.08.18 09:47 · odgovor na: anon-301357 (#2726548)
Odgovori   +    7
Pluvalnik rabi. Vse popljuvano. Sama velika nestrpnost, ki pridiga strpnost. Kako pa kaj arbitraza, pa nasa zunanja politika? A ni fino, da je Putin postavil Trumpa. Nas frend Putin.
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2726597] 03.08.18 09:52 · odgovor na: anon-301357 (#2726548)
Odgovori   +    12
[tadejkom]
Ta je pa močna. Primerjati Trumpa z marksizmom, fašizmom, stalinizmom (smo pa boječi, da smo pozabili na titoizem). Ne vem kam gredo tele Finance; nekoga iz FDV-ja s takimi norimi stališči objavljati. Naj on to predava na Delavsko-punkovski univerzi, bo čisto zadosti, pa še hvaležne publike bo zadosti. Sicer pa smo podobne blodnje poslušali, ko je bil predsednik ZDA g. Reagan (pa še zdaj vozijo lokomotive, ki so jim ljudje dali njegovo ime po naših železnicah in brez njih bi nam ob žledu trda predla). Sicer zaključek tipično FDV-jevski, treba bo proučiti, raziskati, stroka in znanost bo izumila novo politiko, neprimerna uporaba tujk itn. Celo izražena skrb za moč in ugled za samo ZDA, ki pa bi ji morali omejevati moč po mnenju pisca članka, ker igra svetovnega policaja. Mogoče je pa to samo usluga Financ avtorju za honorar v poletnih mescih, ko ni predevanj, kdo ve.

Profesorju se je zapisalo kup Bushizmov, hehe.
najobj sporočil: 31.870
[#2726603] 03.08.18 10:10 · odgovor na: rx170 (#2726585)
Odgovori   +    5
Zadnja sprememba: najobj 03.08.2018 10:12
[rx170]
Povampirjene reakcije in tovrstni članki zgolj nakazujejo, da je Trump na pravi poti. Sicer ni nihče brez napak vendar podivjane reakcije medijev po srečanju s Putinom so bile neprecenjljive, povsem primerljive z reakcijami na volilno noč.

Sicer pa kaj o ameriški demokraciji pove dejstvo, če lahko odločilno vpliva na volitve 12 ruskih trolov? In kako je vmešavanje, če nekdo pove, kako pokvarjeni so v DNCu?
... čuj, meni pa je najbolj hecno, da so Američani tako butasti, da se s tem še hvalijo ...

P.S.: če bi jaz bil ameriški politik in bi se mi - itak se ni - zgodilo, da bi me neki ruski trol pri volitvah tako nategnil, bi bil tiho kot rit in bi naredil vse, da se to ne bi moglo še kdaj zgoditi, niti slučajno pa tega ne bi raztrobil po celem svetu ... ja, ko gledam Američane, se vedno znova sprašujem, če smo Slovenci res tako butasti, kot berem na totem forumu ...
anon-229693 sporočil: 5
[#2726737] 04.08.18 01:59 · odgovor na: (#2726544)
Odgovori   +    2
Točno to!
anon-219709 sporočil: 4
[#2726746] 04.08.18 08:19
Odgovori   +    1
Meni se zdi članek v redu. Zlasti ugotovitev: Trumpizem je namreč zgolj izkoristil praznino, ki jo je omogočila desetletja trajajoča brezplodna razprava med idealizmom in realizmom v mednarodnih odnosih. Gre za ideji, katerima ni v ospredju človek, zato sta v pogojih globalizacije, ki primarno učinkuje na posameznika, ne na državo, postali obsoletni. Če se trumpizem v globaliziranem okolju ne bo soočil z alternativo, bo ostal to, kar je že zdaj. Nevaren za ta svet. Zelo nevaren.
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2726756] 04.08.18 11:08 · odgovor na: najobj (#2726603)
Odgovori   +    0
[najobj]
> [rx170]
> Povampirjene reakcije in tovrstni članki zgolj nakazujejo, da je Trump na pravi poti. Sicer ni nihče brez napak vendar podivjane reakcije medijev po srečanju s Putinom so bile neprecenjljive, povsem primerljive z reakcijami na volilno noč.
>
> Sicer pa kaj o ameriški demokraciji pove dejstvo, če lahko odločilno vpliva na volitve 12 ruskih trolov? In kako je vmešavanje, če nekdo pove, kako pokvarjeni so v DNCu?
... čuj, meni pa je najbolj hecno, da so Američani tako butasti, da se s tem še hvalijo ...

P.S.: če bi jaz bil ameriški politik in bi se mi - itak se ni - zgodilo, da bi me neki ruski trol pri volitvah tako nategnil, bi bil tiho kot rit in bi naredil vse, da se to ne bi moglo še kdaj zgoditi, niti slučajno pa tega ne bi raztrobil po celem svetu ... ja, ko gledam Američane, se vedno znova sprašujem, če smo Slovenci res tako butasti, kot berem na totem forumu ...
... čuj, če te to RESNIČNO zanima, ti lahko tudi jaz razložim, ... če ti drugi ne znajo ali ne želijo....

P.S.: samo rabim tvoje potrdilo,-pismeno nepeklicno priznanje, da to izrecno zahtevaš in dovoljuješ, ker teli modiji se lahko spet kaj obregnejo ob mene, da in kako tukaj jezik stegujem po njihovih gostih in naročnikih, ki si vsak mesec od ust odtrgajo eno pizzo in pivo ....
kzupanc sporočil: 10.517
[#2726806] 04.08.18 23:28
Odgovori   +    2
Da. Dobro napisano.
Odlična alternativa je bilo gibanje čajankarjev. Trump je pa taka karikatura, da je lahko vsakega prebivalca ZDA sram. Število njegovih volilcev je dokaz, da je neukost v ZDA približno enaka Sloveniji. Ne, dragi moji, neukost ni doma v zaprtih dolinah med gorami. Neukost je doma v mestih, med tim. delavstvom.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2726807] 04.08.18 23:31 · odgovor na: (#2726544)
Odgovori   +    4
[rename]
Raje slacite Erjavizem in Cerarizem in prepustite Trumpa ameriskim volilcem.
Hja...Za nas je bolj pomemben Trump. Cerar je pa celo dosti pametnejši in sposobnejši od Trumpa. Žal moram to priznati. To, kar je Trump počel in počne z žensakmi, pa bi moralo biti kazensko preganjano in dovolj za takojšnjo odstavitev s predsedniškega mesta.
Trump je velik degen.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2726808] 04.08.18 23:33 · odgovor na: anon-5355 (#2726557)
Odgovori   +    1
[XRESP]
S takimi ideološkimi kljukci in poletnimi neumnostmi si ne boste pridobili bralcev. Ne glede na vaše pilatovsko umivanje rok, da komentar ne izraža (nujno?) stališč Financ. Ubogo, bedno!
Kdor se zgraža nad slovensko politiko, če je razumen, ne more sprejemsati Trumpa. Ne more. Žla vidim, da je razuma še med bralci Financ zelo malo. Pojdite se učit malo.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2726809] 04.08.18 23:35 · odgovor na: FIN-454644 (#2726595)
Odgovori   +    3
[FIN-454644]
Pluvalnik rabi. Vse popljuvano. Sama velika nestrpnost, ki pridiga strpnost. Kako pa kaj arbitraza, pa nasa zunanja politika? A ni fino, da je Putin postavil Trumpa. Nas frend Putin.
Koliko vas je takrat zahtevalo odstop Erjavca? V arhivu so zagotovo moji zgroženi komentarji. Vaši pa ne vem.
V trenutnem stanju je pa res žalostno, da niti školjćišća naši ne upajo porušiti ali si ga prisvojiti. Res izpademo revčki.
kzupanc sporočil: 10.517
[#2726810] 04.08.18 23:38 · odgovor na: anon-219709 (#2726746)
Odgovori   +    2
[Biannka]
Meni se zdi članek v redu. Zlasti ugotovitev: Trumpizem je namreč zgolj izkoristil praznino, ki jo je omogočila desetletja trajajoča brezplodna razprava med idealizmom in realizmom v mednarodnih odnosih. Gre za ideji, katerima ni v ospredju človek, zato sta v pogojih globalizacije, ki primarno učinkuje na posameznika, ne na državo, postali obsoletni. Če se trumpizem v globaliziranem okolju ne bo soočil z alternativo, bo ostal to, kar je že zdaj. Nevaren za ta svet. Zelo nevaren.
Prava alternativa bi bila vladavina trga in privatne lastnine, svobode posameznika, svobode govora, prava itd. In pa vladavina znanosti pred prepričanji in občutki.
dz1975 sporočil: 2.264
[#2726811] 05.08.18 02:18
Odgovori   +    10
Rekordno nizka brezposelnost, izjemna gospodarska rast, deregulacija, uničenje Isisa...res, Trumpizem je katastrofa. In kaj je ideal v glavi avtorja: Chavizem?
Pa še glede sociale v ZDA: skupni znesek je 1.200 milijard letno oz 30.000 usd na vsakega prebivalca. To je več kot slovenska povprečna bruto bruto plača!
najobj sporočil: 31.870
[#2726945] 06.08.18 10:20 · odgovor na: anon-333107 (#2726756)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 06.08.2018 10:21
[FrRoSt]
> [najobj]

> > [rx170]
> > Povampirjene reakcije in tovrstni članki zgolj nakazujejo, da je Trump na pravi poti. Sicer ni nihče brez napak vendar podivjane reakcije medijev po srečanju s Putinom so bile neprecenjljive, povsem primerljive z reakcijami na volilno noč.
> >
> > Sicer pa kaj o ameriški demokraciji pove dejstvo, če lahko odločilno vpliva na volitve 12 ruskih trolov? In kako je vmešavanje, če nekdo pove, kako pokvarjeni so v DNCu?
> ... čuj, meni pa je najbolj hecno, da so Američani tako butasti, da se s tem še hvalijo ...
>
> P.S.: če bi jaz bil ameriški politik in bi se mi - itak se ni - zgodilo, da bi me neki ruski trol pri volitvah tako nategnil, bi bil tiho kot rit in bi naredil vse, da se to ne bi moglo še kdaj zgoditi, niti slučajno pa tega ne bi raztrobil po celem svetu ... ja, ko gledam Američane, se vedno znova sprašujem, če smo Slovenci res tako butasti, kot berem na totem forumu ...
... čuj, če te to RESNIČNO zanima, ti lahko tudi jaz razložim, ... če ti drugi ne znajo ali ne želijo....

P.S.: samo rabim tvoje potrdilo,-pismeno nepeklicno priznanje, da to izrecno zahtevaš in dovoljuješ, ker teli modiji se lahko spet kaj obregnejo ob mene, da in kako tukaj jezik stegujem po njihovih gostih in naročnikih, ki si vsak mesec od ust odtrgajo eno pizzo in pivo ....
... čuj, sicer ne vem, kje si prebral, da me kaj zanima, zaradi mene pa lahko razlagaš, kar hočeš in komu hočeš ...

P.S.: zaradi Financ si hvalabogu niti slučajno ne rabim ničesar odtrgat od ust, ampak ker forumski džabalebaroši stalno jamrajo zaradi pomanjkanja žetonov za branje in posledično komentiranje člankov, sem pač za ilustracijo napisal, da sta pica in pir (bila) približna protivrednost naročnine na Finance, da lahko vsak neomejeno bere in v skladu s pravili tudi komentira ...
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2726951] 06.08.18 10:42 · odgovor na: najobj (#2726945)
Odgovori   +    0
No, sprašuje: rx170:
Sicer pa kaj o ameriški demokraciji pove dejstvo, če lahko odločilno vpliva na volitve 12 ruskih trolov? In kako je vmešavanje, če nekdo pove, kako pokvarjeni so v DNCu?
.... tebi pa se to zdi HECNO. :)


Daleč od tega, da sta edina... Verjetno bi moral kar z vsemi reflektorji sveta svetiti po državi, da bi našel koga, ki bi tole zadevo razumel ali morda celo pojasnil, pa še je vprašanje, če bi ga našel!!

Vendar to ni problem. Nam se zdi zadeva pač neumna, butasta ali pa hecna, ... da ne napišem nedoumljiva.... Funkcioniramo na popolnoma drugačen način, kar se tega tiče. Včasih malo kdo pojamra čez kolaterarno škodo, to pa je tudi vse...

Enostavno kot pasulj!

Strani: 1