Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Veste, kako predvidljiva so vaša gesla?

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Skippy sporočil: 3.152
[Glavni forum] Tema: Veste, kako predvidljiva so vaša gesla?
[#2726302] 02.08.18 07:04 · odgovor na: anon-317028 (#2726285)
Odgovori   +    2
[FIN-311684]
Priznam, jezim se, ker mi sin računalničar vpiše gesla, da me kar srat prime. Za Netflix mi je vpisal geslo, da bi ga že zaradi gesla odpovedal, ker včasih ta filmski hudič zahteva vpis gesla drugače ne pusti not in potem kar 30 znakov, velike črke, majne črke, številke, znake...jaz bi vpisal le deset @@@@@@@@@@ in dodal &%$# pa naj barabe tuhtajo.
To imajo nekateri paranojo ja.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2726302

Strani: 1

greeny sporočil: 250
[Glavni forum] Tema: Veste, kako predvidljiva so vaša gesla?
[#2726316] 02.08.18 08:20 · odgovor na: Skippy (#2726302)
Odgovori   +    2
[Skippy]
> [FIN-311684]
> Priznam, jezim se, ker mi sin računalničar vpiše gesla, da me kar srat prime. Za Netflix mi je vpisal geslo, da bi ga že zaradi gesla odpovedal, ker včasih ta filmski hudič zahteva vpis gesla drugače ne pusti not in potem kar 30 znakov, velike črke, majne črke, številke, znake...jaz bi vpisal le deset @@@@@@@@@@ in dodal &%$# pa naj barabe tuhtajo.

To imajo nekateri paranojo ja.
Jaz temu nebi rekel paranoja.
V teh računih so pogosto shranjene številke kreditnih kartic (čeprav, če je prav narejeno, niso prikazane v celoti, tudi lastniku računa ne). Veliko osebnih podatkov, lokacije gibanj, sporočila, ... Niti predstavljate si ne, kaj lahko kdo naredi s temi podatki, če pride do vaših računov zaradi lenobe pri izbiri gesla - in pogosto ponovne uporabe tega slabega gesla povsod.

Dolžina gesla je pogosteje najboljša izbira, lahko je tudi enostavno, ampak dolgo, kar za "mašine" predstavlja velik zalogaj za ugotovitev. Primer dobrega in enostavnega gesla..."JankoInmetka+pojesta8keksov" je za mašino enako težko ugotovit kot "9D4-Jab9djioe4OD#IKF"

Strani: 1