Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Pri nas zraste manj kumaric, kot jih pojemo

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
[vickibedi]
> [bc123a]
> > [Macadamia]
> > Hahaha, pa to je noro. Letos sem na svojem vrtu zabavo posadil 5 sadik kumaric za vlaganje na povrsini cca 2m2. Kar je bistveno preveč. Zato sem jih speljal v višino. Na 5 rastlinah je zraslo za 16 1.5L kozarcev kumaric za vlaganje... Nato sem jih začel zastonj ponujati okrog, vendar jih v poplavi plodov nihče noče. Soseda je vložila 46 kozarcev :)) Pred dopustom smo rastline izruvali saj rodijo preveč. Toliko o vašem agrobiznisu, finance.
>
> To je tudi odgovor na bluzenje o "samooskrbi" in moje izkusnje kot otroka, ko so starsi imeli vrt. Vecino leta ni bilo nic, v enem mesecu pa vse obrodilo.

Ja, kaj pa si ti pričakoval od sezonske zelenjave ? Da bo samo zate rasla izven sezone ?
jaz nisem nic pricakoval. samo navajam fakte. ce hocemo jesti zelenjavo tudi marca, aprila in maja, je pac treba na vsak nacin zelenjavo uvazati in tisti ki propagirajo "samooskrbo" ocitno ne razumejo niti, kako zelenjava raste.

tako kot stranka, ki je februarja, ko si je ogledovala jagode v trgovini, vprasala prodajalko "a so slovenske?". #stupid

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2726167

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[Glavni forum] Tema: Pri nas zraste manj kumaric, kot jih pojemo
[#2726170] 01.08.18 13:35 · odgovor na: bc123a (#2726167)
Odgovori   +    2
[bc123a]
> [vickibedi]
> > [bc123a]
> > > [Macadamia]
> > > Hahaha, pa to je noro. Letos sem na svojem vrtu zabavo posadil 5 sadik kumaric za vlaganje na povrsini cca 2m2. Kar je bistveno preveč. Zato sem jih speljal v višino. Na 5 rastlinah je zraslo za 16 1.5L kozarcev kumaric za vlaganje... Nato sem jih začel zastonj ponujati okrog, vendar jih v poplavi plodov nihče noče. Soseda je vložila 46 kozarcev :)) Pred dopustom smo rastline izruvali saj rodijo preveč. Toliko o vašem agrobiznisu, finance.
> >
> > To je tudi odgovor na bluzenje o "samooskrbi" in moje izkusnje kot otroka, ko so starsi imeli vrt. Vecino leta ni bilo nic, v enem mesecu pa vse obrodilo.
>
> Ja, kaj pa si ti pričakoval od sezonske zelenjave ? Da bo samo zate rasla izven sezone ?

jaz nisem nic pricakoval. samo navajam fakte. ce hocemo jesti zelenjavo tudi marca, aprila in maja, je pac treba na vsak nacin zelenjavo uvazati in tisti ki propagirajo "samooskrbo" ocitno ne razumejo niti, kako zelenjava raste.

tako kot stranka, ki je februarja, ko si je ogledovala jagode v trgovini, vprasala prodajalko "a so slovenske?". #stupid
Danes v ogrevanih in z umetno atmosfero obogatenih steklenikih zelenjava lahko raste praktično skoraj vse leto. Vprašanje je seveda če je ekonomsko rentabilno. Lušt paradižnikov npr. zmanjka enkrat oktobra in ponovno pridejo na police spomladi. Kaj pa misliš, da je v Španiji poletje, takrat ko imamo tukaj zimo ?
najobj sporočil: 31.871
[Glavni forum] Tema: Pri nas zraste manj kumaric, kot jih pojemo
[#2726197] 01.08.18 14:34 · odgovor na: bc123a (#2726167)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: najobj 01.08.2018 14:35
[bc123a]
> [vickibedi]
> > [bc123a]
> > > [Macadamia]
> > > Hahaha, pa to je noro. Letos sem na svojem vrtu zabavo posadil 5 sadik kumaric za vlaganje na povrsini cca 2m2. Kar je bistveno preveč. Zato sem jih speljal v višino. Na 5 rastlinah je zraslo za 16 1.5L kozarcev kumaric za vlaganje... Nato sem jih začel zastonj ponujati okrog, vendar jih v poplavi plodov nihče noče. Soseda je vložila 46 kozarcev :)) Pred dopustom smo rastline izruvali saj rodijo preveč. Toliko o vašem agrobiznisu, finance.
> >
> > To je tudi odgovor na bluzenje o "samooskrbi" in moje izkusnje kot otroka, ko so starsi imeli vrt. Vecino leta ni bilo nic, v enem mesecu pa vse obrodilo.
> Ja, kaj pa si ti pričakoval od sezonske zelenjave ? Da bo samo zate rasla izven sezone ?
jaz nisem nic pricakoval. samo navajam fakte. ce hocemo jesti zelenjavo tudi marca, aprila in maja, je pac treba na vsak nacin zelenjavo uvazati in tisti ki propagirajo "samooskrbo" ocitno ne razumejo niti, kako zelenjava raste.

tako kot stranka, ki je februarja, ko si je ogledovala jagode v trgovini, vprasala prodajalko "a so slovenske?". #stupid
... čuj, jaz vsekakor razumem, kako in predvsem kdaj katera zelenjava raste, očitno pa samooskrbo razumem drugače kot ti ... khmm, ker samooskrbo razumem kot zmanjšanje odvisnosti od svetovnega trga, ne pa kot kompletno zadovoljitev vseh potreb po hrani v vsakem trenutku v vseh letnih časih ...

P.S.: brez NEK in TEŠ6 bi Slovenija danes komot preživela, vsaj jaz pa bi imel malo slabši občutek ...

Strani: 1