Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Gustl sporočil: 13.625
Da, medicina je zaslužna za daljse življenje, ne junk food.

Ker tvoj prvi leni argument je bil "ja, ampak živimo vedno dlje".

Da, KLJUB TEMU zivimo vedno dlje, zahvala medicini.

Vsekakor je kranjska podobno sranje kot big mac, kot že rečeno, gre za kolicino tega.

Ce vsako nedeljo v Jurmanu pojes zaspehano kranjsko, ni s tem nic narobe.
Ce vsak drug dan pojes big mac s krompirjem, coca colo in milk shakeom, pa ni vec ravno vzor uravnotežene prehrane.

Btw...ko me obiskujejo tujci v Sloveniji, sem ze nekajkrat slisal "Ful imate malo debelih ljudi."

Kar se po filingu tudi meni zdi. Verjetno povezano vseeno z delnim mediteranskim nacinom prehranjevanja in tudi tem, da jih veliko skoz nekaj delaj. Ce ne rijejo po vrtu pa tecejo, kolesarijo, hribolazijo, supajo,... Vsaj meni se tako zdi.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2724652

Strani: 1

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 24.07.2018 08:35
[Gustl]
Ce vsako nedeljo v Jurmanu pojes zaspehano kranjsko, ni s tem nic narobe.
Ce vsak drug dan pojes big mac s krompirjem, coca colo in milk shakeom, pa ni vec ravno vzor uravnotežene prehrane.
Vidis, spet projiciras neke stvari iz ZDA/UK, kjer je junk food (McDonalds, Wendy's, in podobno) poceni. Ne vem, kako je v nemciji.

McDonalds je v sloveniji pomoje med drazjimi restavracijami, tako da zelo dvomim da lahko povprecen slovenec je v njem kaj vec kot 2x na mesec.

Tisti, ki bi tam jedel vsak dan in to kar si napisal pa tudi prispevkov za ZZZS placa dovolj da mu lahko senkamo kaksen quad bypass :)
bc123a sporočil: 48.253
[Gustl]
Kar se po filingu tudi meni zdi. Verjetno povezano vseeno z delnim mediteranskim nacinom prehranjevanja in tudi tem, da jih veliko skoz nekaj delaj. Ce ne rijejo po vrtu pa tecejo, kolesarijo, hribolazijo, supajo,... Vsaj meni se tako zdi.
Meni se zdi, da je povezano predvsem s tem, da so kalorije ali drage, ali pa je treba za njih delati (=kuhati).

V sloveniji se tezko nazres kaloricne hrane za malo denarja in malo truda. Slovenci si niti ne predstavljamo, da v ZDA recimo dobis 1300 kalorij za 3 evre:

menu.wendys.com/en_U...eal-deals/

(ce prav razumem so to meniji za $4, variacija v kalorijah je verjetno odvisna od pijace).

Strani: 1