Strani: 1 2

anon-333107 sporočil: 8.271
[#2724472] 22.07.18 09:19 · odgovor na: anon-333107 (#2724470)
Odgovori   +    1
Veliko želja, malo racionalnosti

Žalosti jo, da je bilo s strani ministrov pogosto izraženih zelo veliko dodatnih potreb, relativno malo pa je bilo narejenega na bolj racionalni uporabi sredstev. "Mislim, da ni ključno vprašanje v tem, koliko dodatnih sredstev bomo za skrajševanje čakalnih dob namenili, ključno vprašanje je v tem, s katerimi racionalnimi ukrepi lahko vzpostavimo sistem, ki bo omogočal hitro obravnavo bolnikov. Ko bo ta oblikovan, je treba nanj pripeti finančne posledice. Ni mi všeč logika, da se najprej vpraša, koliko denarja je na razpolago, ne pa, kako bomo razpoložljiva sredstva racionalno in učinkovito porabili," je orisala.

Zdravstvena blagajna sicer še nikoli ni imela toliko prihodkov, kot jih ima letos, vendar pa so tudi potrebe vedno večje. Po besedah ministrice je financiranje zdravstvene blagajne zelo volatilno in odvisno od gibanja plač ter zaposlenosti ali drugače od števila zavarovancev. Deloma so se tega vprašanja v tem mandatu lotili z dogovorom, da se na državni proračun prenese financiranje tistih stroškov iz zdravstvene blagajne, ki niso zdravstvene storitve.
www.finance.si/89366...o-energije
pirdih sporočil: 210
[#2724480] 22.07.18 10:24 · odgovor na: 153 (#2724458)
Odgovori   +    3
Spregledal si, da vprašanja glede števila otrok nisem zastavil. Na koncu ni bilo vprašaja ampak pika, ker gre za razmislek in ne za vprašanje, ki ga jaz postavljam komu od vas. Poleg tega me res ne zanima, koliko otrok ima kdo na tem forumu.

Odgovornost za slabo demografijo in rešitev te težave mora vsak narod in vsak posameznik iskati pri sebi. Ne govorim o tem, da je kdo KRIV za majhno število otrok. To ni niti produktivno niti ni primerno za tako občutljivo in osebno zadevo,na katero premnogi nimajo vpliva.

Jamrati nad visoko rodnostjo raznoraznih tujcev pri tem pa se kot posameznik ne pogledati v ogledalo in si priznati, ali si sam kaj "naredil" v zvezi s tem, je tako zelo slovensko:
"Država bi morala poskrbeti..."


PS: S priznavanjem svojih se mi ni treba ukvarjati (pater est, quem nuptiae demonstrant).
153 sporočil: 9.333
[#2724482] 22.07.18 10:46 · odgovor na: pirdih (#2724480)
Odgovori   +    0
[pirdih]
Spregledal si, da vprašanja glede števila otrok nisem zastavil. Na koncu ni bilo vprašaja ampak pika, ker gre za razmislek in ne za vprašanje, ki ga jaz postavljam komu od vas. Poleg tega me res ne zanima, koliko otrok ima kdo na tem forumu.

Odgovornost za slabo demografijo in rešitev te težave mora vsak narod in vsak posameznik iskati pri sebi. Ne govorim o tem, da je kdo KRIV za majhno število otrok. To ni niti produktivno niti ni primerno za tako občutljivo in osebno zadevo,na katero premnogi nimajo vpliva.

Jamrati nad visoko rodnostjo raznoraznih tujcev pri tem pa se kot posameznik ne pogledati v ogledalo in si priznati, ali si sam kaj "naredil" v zvezi s tem, je tako zelo slovensko:
"Država bi morala poskrbeti..."


PS: S priznavanjem svojih se mi ni treba ukvarjati (pater est, quem nuptiae demonstrant).
Mar le vprašaj vprašanje zastavlja, ko
mu paragrafar (s piko) 'past' nastavlja ?

[Veseli me, da si se zadihano razpisal, mi marsikaj zanimivega (in še modrih Latinov misel - pričakujem še prevod !) o svojem premišljevanju orisal, a na vprašanje še nisi odgovoril, mar naj to potrjuje, da si, štejem, da si mi ostal dolžnik, le zmuzljivi pritožnik ? Takih pa res nimam rad.]

Sodražan
pirdih sporočil: 210
[#2724493] 22.07.18 12:37 · odgovor na: 153 (#2724482)
Odgovori   +    0
Za latinsko modrost pa res ni problema:
lmgtfy.com/?q=pater+...emonstrant


Spregledal si pa še eno "past" glede števila otrok.
pobalin sporočil: 14.456
[#2724502] 22.07.18 13:33 · odgovor na: anon-204390 (#2724403)
Odgovori   +    2
[vickibedi]
Hrvati, (čeprav jih ne maram preveč), so v bistvu občudovanja vreden narod. Ko gre za Hrvaško se vsi postavijo v vrsto (glej kaj se je dogajalo na zadnjem nogometnem prvenstvu)..
Hrvaška + fuzbal 2018 + dopust na Hvaru = članek Novice Mihajlovića v včerajšnji Delovi Sobotni prilogi (zdajle je odklenjen):
»To že! Ampak naš Luka je drugačen, on na igrišču umira za svoj narod,« me je gladko zavrnil neomajni gostinec. Na pripombo, da bi za svoj narod morda naredil več, če bi malo bolj vestno plačeval davke in malo manj umiral, se moj prijazni oštir ni odzval. Le brki nad sicer vedno nasmejanimi ustnicami so se mu zavihali navzdol.
Ob tem ni nepomembna informacija, da moj gostinec v sedmih letih za vso pijačo in sladoled, ki nam ga je prodal, ni izdal niti enega računa.
www.delo.si/sobotna-...72455.html
Kar ne prepoznam človeka, s katerim sem se nekoč tu prepiral, ker je brez zveze začinil neko kompilacijo vesti z naslovom, da Medja ogroža vrtec (potok Medija -> Janko Medja, ex-NLB, takrat ena glavnih človeških tarč poslovnega časnika Finance). :-)
forum.finance.si/?m=...358&single
lea1 sporočil: 834
[#2724505] 22.07.18 14:02 · odgovor na: pinkfloyyd (#2724377)
Odgovori   +    0
Če pa z Bosanci niste bili zadovoljni...
Ali kdorkoli misli, da bodo Nemci ali Američani prišli sem?

Pri priseljencih je vedno tako, da gredo na boljše, jasno
153 sporočil: 9.333
[#2724510] 22.07.18 14:59 · odgovor na: pirdih (#2724493)
Odgovori   +    0
[pirdih]
Za latinsko modrost pa res ni problema:
lmgtfy.com/?q=pater+...emonstrant

> Spregledal si pa še eno "past" glede števila otrok.
Hvala za latinski napotek, ki je že zdavnaj
(DNK...) postal prazen votek; če pa v tvojem
primeru še ni prazen, ga vendar lahko ponosno
obelodaniš (koliko otrok imaš), prej ko greva
(s čistim računom) narazen, bi šlo, g.pirdih ?

Sodražan
pirdih sporočil: 210
[#2724516] 22.07.18 16:50 · odgovor na: 153 (#2724510)
Odgovori   +    0
Ne.

Lp
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2725094] 25.07.18 18:58 · odgovor na: pobalin (#2724502)
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: anon-204390 25.07.2018 19:05
[pobalin]
> [vickibedi]
> Hrvati, (čeprav jih ne maram preveč), so v bistvu občudovanja vreden narod. Ko gre za Hrvaško se vsi postavijo v vrsto (glej kaj se je dogajalo na zadnjem nogometnem prvenstvu)..

Hrvaška + fuzbal 2018 + dopust na Hvaru = članek Novice Mihajlovića v včerajšnji Delovi Sobotni prilogi (zdajle je odklenjen):

> »To že! Ampak naš Luka je drugačen, on na igrišču umira za svoj narod,« me je gladko zavrnil neomajni gostinec. Na pripombo, da bi za svoj narod morda naredil več, če bi malo bolj vestno plačeval davke in malo manj umiral, se moj prijazni oštir ni odzval. Le brki nad sicer vedno nasmejanimi ustnicami so se mu zavihali navzdol.
> Ob tem ni nepomembna informacija, da moj gostinec v sedmih letih za vso pijačo in sladoled, ki nam ga je prodal, ni izdal niti enega računa.
> www.delo.si/sobotna-...72455.html

Kar ne prepoznam človeka, s katerim sem se nekoč tu prepiral, ker je brez zveze začinil neko kompilacijo vesti z naslovom, da Medja ogroža vrtec (potok Medija -> Janko Medja, ex-NLB, takrat ena glavnih človeških tarč poslovnega časnika Finance). :-)
forum.finance.si/?m=...358&single

Novica ima srpske korenine (enkrat sem ga že provociral če je kaj v sorodu z Dražo Mihailovićem, ampak me je podučil da je on Mihajlović.
*www.youtube.com/watc...zZ4O7loLlE

Meni ta razlika v črki ne pove kaj dosti, je pa res da imaš na obeh straneh zelo veliko podobnih ali celo enakih priimkov, tako da to res ne pove prav nič in tudi izdajalcev* vseh sort imaš cel kup na vseh straneh..) ampak on preprosto ne razume gesla: Sve za Hrvatsku, Hrvatsku ni za što!
Zato so tudi Srbi igubili balkanske vojne, jaz pa z zaskrbljenostjo opazujem školjčno okupacijo piranskega zaliva. Meni se sicer jebe za tistih par km2 morja, mi pa moja balkanska nrav ne da miru in bi, zato ker pač nimamo mornarice, ponoči trgal tiste školjčne nasade. Ko vas jebe bračo Hrvati.
bobek13 sporočil: 4.301
[#2725146] 26.07.18 06:26 · odgovor na: anon-204390 (#2725094)
Odgovori   +    1
[vickibedi]
> [pobalin]
> > [vickibedi]
> > Hrvati, (čeprav jih ne maram preveč), so v bistvu občudovanja vreden narod. Ko gre za Hrvaško se vsi postavijo v vrsto (glej kaj se je dogajalo na zadnjem nogometnem prvenstvu)..
>
> Hrvaška + fuzbal 2018 + dopust na Hvaru = članek Novice Mihajlovića v včerajšnji Delovi Sobotni prilogi (zdajle je odklenjen):
>
> > »To že! Ampak naš Luka je drugačen, on na igrišču umira za svoj narod,« me je gladko zavrnil neomajni gostinec. Na pripombo, da bi za svoj narod morda naredil več, če bi malo bolj vestno plačeval davke in malo manj umiral, se moj prijazni oštir ni odzval. Le brki nad sicer vedno nasmejanimi ustnicami so se mu zavihali navzdol.
> > Ob tem ni nepomembna informacija, da moj gostinec v sedmih letih za vso pijačo in sladoled, ki nam ga je prodal, ni izdal niti enega računa.
> > www.delo.si/sobotna-...72455.html
>
> Kar ne prepoznam človeka, s katerim sem se nekoč tu prepiral, ker je brez zveze začinil neko kompilacijo vesti z naslovom, da Medja ogroža vrtec (potok Medija -> Janko Medja, ex-NLB, takrat ena glavnih človeških tarč poslovnega časnika Finance). :-)
> forum.finance.si/?m=...358&single


Novica ima srpske korenine (enkrat sem ga že provociral če je kaj v sorodu z Dražo Mihailovićem, ampak me je podučil da je on Mihajlović.
*www.youtube.com/watc...zZ4O7loLlE

Meni ta razlika v črki ne pove kaj dosti, je pa res da imaš na obeh straneh zelo veliko podobnih ali celo enakih priimkov, tako da to res ne pove prav nič in tudi izdajalcev* vseh sort imaš cel kup na vseh straneh..) ampak on preprosto ne razume gesla: Sve za Hrvatsku, Hrvatsku ni za što!
Zato so tudi Srbi igubili balkanske vojne, jaz pa z zaskrbljenostjo opazujem školjčno okupacijo piranskega zaliva. Meni se sicer jebe za tistih par km2 morja, mi pa moja balkanska nrav ne da miru in bi, zato ker pač nimamo mornarice, ponoči trgal tiste školjčne nasade. Ko vas jebe bračo Hrvati.
...in kdo ti brani, oz. zakaj še nisi? morda zaradi takiste balkanske nravi, ki je 99% ku*cenja in 1% akcije?

;-)

lpA
pobalin sporočil: 14.456
[#2725276] 26.07.18 14:16 · odgovor na: anon-204390 (#2725094)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Novica ima srpske korenine (enkrat sem ga že provociral če je kaj v sorodu z Dražo Mihailovićem, ampak me je podučil da je on Mihajlović.
Jedno slovo gore ili dole, njegova poanta špila 100 na uro tudi če v zgodbo vstaviš katerokoli drugo nacijo. Srbe, Amere, Ruse... Ne vem kdo je že rekel, da je patriotizem/nacionalizem samo zatočišče sleparjev (ali nekaj podobnega).
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2725283] 26.07.18 14:49 · odgovor na: bobek13 (#2725146)
Odgovori   +    1
[bobek13]
> [vickibedi]
> > [pobalin]
> > > [vickibedi]
> > > Hrvati, (čeprav jih ne maram preveč), so v bistvu občudovanja vreden narod. Ko gre za Hrvaško se vsi postavijo v vrsto (glej kaj se je dogajalo na zadnjem nogometnem prvenstvu)..
> >
> > Hrvaška + fuzbal 2018 + dopust na Hvaru = članek Novice Mihajlovića v včerajšnji Delovi Sobotni prilogi (zdajle je odklenjen):
> >
> > > »To že! Ampak naš Luka je drugačen, on na igrišču umira za svoj narod,« me je gladko zavrnil neomajni gostinec. Na pripombo, da bi za svoj narod morda naredil več, če bi malo bolj vestno plačeval davke in malo manj umiral, se moj prijazni oštir ni odzval. Le brki nad sicer vedno nasmejanimi ustnicami so se mu zavihali navzdol.
> > > Ob tem ni nepomembna informacija, da moj gostinec v sedmih letih za vso pijačo in sladoled, ki nam ga je prodal, ni izdal niti enega računa.
> > > www.delo.si/sobotna-...72455.html
> >
> > Kar ne prepoznam človeka, s katerim sem se nekoč tu prepiral, ker je brez zveze začinil neko kompilacijo vesti z naslovom, da Medja ogroža vrtec (potok Medija -> Janko Medja, ex-NLB, takrat ena glavnih človeških tarč poslovnega časnika Finance). :-)
> > forum.finance.si/?m=...358&single
>
>
> Novica ima srpske korenine (enkrat sem ga že provociral če je kaj v sorodu z Dražo Mihailovićem, ampak me je podučil da je on Mihajlović.
> *www.youtube.com/watc...zZ4O7loLlE
>
> Meni ta razlika v črki ne pove kaj dosti, je pa res da imaš na obeh straneh zelo veliko podobnih ali celo enakih priimkov, tako da to res ne pove prav nič in tudi izdajalcev* vseh sort imaš cel kup na vseh straneh..) ampak on preprosto ne razume gesla: Sve za Hrvatsku, Hrvatsku ni za što!
> Zato so tudi Srbi igubili balkanske vojne, jaz pa z zaskrbljenostjo opazujem školjčno okupacijo piranskega zaliva. Meni se sicer jebe za tistih par km2 morja, mi pa moja balkanska nrav ne da miru in bi, zato ker pač nimamo mornarice, ponoči trgal tiste školjčne nasade. Ko vas jebe bračo Hrvati.

...in kdo ti brani, oz. zakaj še nisi? morda zaradi takiste balkanske nravi, ki je 99% ku*cenja in 1% akcije?

;-)

lpA
Čak mal je*emti, pa kaj ti misliš ,da jaz hočem biti patriot zastojn ?
Če mi država zagotovi veteransko penzijo in letni sprejem pri precedniku se takoj zapodim po vodi.
Če bi imeli še eno tako joškasto precednico kot je Kolinda , grem pa takoj dva kroga :))
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2725286] 26.07.18 15:00 · odgovor na: pobalin (#2725276)
Odgovori   +    0
[pobalin]
> [vickibedi]
> Novica ima srpske korenine (enkrat sem ga že provociral če je kaj v sorodu z Dražo Mihailovićem, ampak me je podučil da je on Mihajlović.

Jedno slovo gore ili dole, njegova poanta špila 100 na uro tudi če v zgodbo vstaviš katerokoli drugo nacijo. Srbe, Amere, Ruse... Ne vem kdo je že rekel, da je patriotizem/nacionalizem samo zatočišče sleparjev (ali nekaj podobnega).
Ja, ampak kakorkoli se ob temu intelektualci zmrdujejo, ta poklic deluje. Sploh na Balkanu (pa ne samo na Balkanu) , biti po poklicu Hrvat, Srb, Šiptar ali Makedonec prinese v družbi določene bonitete, mislim res bonitete (glede na verjetno osebno inekompetentnost ) :)

Strani: 1 2