Strani: 1

sopranos sporočil: 11.404
[#2724056] 19.07.18 16:14
Odgovori   +    26
Sprejela je ta butast zakon torej Cerarjeva vlada. Kmetijski minister je bil pa iz SD, Dejan Židan.

Da bomo vedeli kateri pujsi so to uredili. In kot se zdi, bodo sedaj spet isti pujci v vladi. Morda še s kakšnim malo divjim pujsem.
grgl1976 sporočil: 271
[#2724061] 19.07.18 16:31
Odgovori   +    2
Zadnja sprememba: grgl1976 19.07.2018 16:33
No, na zadevo lahko pogledamo tudi iz drugega zornega kota. Biti lastnik kmetijskega zemljišča in ga ne uporabljati, je po mojem mnenju neodgovorno. Namreč, če zemlje ne potrebuješ, jo prodaj ali pa oddaj nekomu, ki bo s to zemljo vedel kaj početi. Slovenija je preveč odvisna od uvoza hrane in bi bilo dolgoročno priporočljivo, da bi se obseg samooskrbe zvišal. Ne zagovarjam nikakršnega obveznega članstva, ampak v tem primeru, kar so sicer kar korektno utemeljili na KGZS, mu pa tudi ne izrecno nasprotujem. Menim, da je na nek način vseeno prav, da obstaja neka institucija, ki bdi nad rabo kmetijskih površin - seveda če to res počne, ne da nekdo na osnovi teh članarin le lepo vleče plačo, brez da bi moral za to nekaj narediti.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2724065] 19.07.18 16:52 · odgovor na: grgl1976 (#2724061)
Odgovori   +    19
Zadnja sprememba: anon-49383 19.07.2018 16:55
[grgl1976]
No, na zadevo lahko pogledamo tudi iz drugega zornega kota. Biti lastnik kmetijskega zemljišča in ga ne uporabljati, je po mojem mnenju neodgovorno. Namreč, če zemlje ne potrebuješ, jo prodaj ali pa oddaj nekomu, ki bo s to zemljo vedel kaj početi. Slovenija je preveč odvisna od uvoza hrane in bi bilo dolgoročno priporočljivo, da bi se obseg samooskrbe zvišal. Ne zagovarjam nikakršnega obveznega članstva, ampak v tem primeru, kar so sicer kar korektno utemeljili na KGZS, mu pa tudi ne izrecno nasprotujem. Menim, da je na nek način vseeno prav, da obstaja neka institucija, ki bdi nad rabo kmetijskih površin - seveda če to res počne, ne da nekdo na osnovi teh članarin le lepo vleče plačo, brez da bi moral za to nekaj narediti.
Zemlja ni prazna in zaraščena. Zemljo imam rad, mogoče bom kdaj tudi v drugem delu države dokupoval.

Poznam vsa ledinska imena in meje znam najti miže. Zdi se mi, da za svojo lastnino skrbim.

Imam solastnike, gre pa kot je jasno iz članka za družinsko premoženje.

Edini prolem imam, da so mi naložili obvezno članstvo.
slovenecnb1 sporočil: 5.591
[#2724123] 19.07.18 22:24 · odgovor na: grgl1976 (#2724061)
Odgovori   +    9
[grgl1976]
No, na zadevo lahko pogledamo tudi iz drugega zornega kota. Biti lastnik kmetijskega zemljišča in ga ne uporabljati, je po mojem mnenju neodgovorno. Namreč, če zemlje ne potrebuješ, jo prodaj ali pa oddaj nekomu, ki bo s to zemljo vedel kaj početi. Slovenija je preveč odvisna od uvoza hrane in bi bilo dolgoročno priporočljivo, da bi se obseg samooskrbe zvišal. Ne zagovarjam nikakršnega obveznega članstva, ampak v tem primeru, kar so sicer kar korektno utemeljili na KGZS, mu pa tudi ne izrecno nasprotujem. Menim, da je na nek način vseeno prav, da obstaja neka institucija, ki bdi nad rabo kmetijskih površin - seveda če to res počne, ne da nekdo na osnovi teh članarin le lepo vleče plačo, brez da bi moral za to nekaj narediti.
Ne vem a ti živiš že na Marsu a veš kakšen je relijef Slovenije in obdelava zemlje ni možna ali pa so stroški previsoki
anon-190292 sporočil: 2.667
[#2724134] 20.07.18 06:44
Odgovori   +    5
Pred leti si bil zavezanec na podlagi katastrskega dohodka tudi za zemljišča praktično sredi Ljubljane npr. za zemljišče , ki je bilo stavbno že trideset let in je bila zanj plačana celo sprememba namebnosti in na njem ni bilo mogoče graditi zaradi "motene vedute na grad". Večini, ki so v Ljubljani preprečili gradnjo pa zato ni bilo konkretnega zakonskega razloga je " veduta na grad" poznan izgovor , ki se ga je dalo odplačati. V evidencah GURS-a pa je bilo zemljišče njiva ali travnik . In zanimivo v celem postopku od pritožbe do sodišča nisi mogel izvedeti katera zemljišča so se štela za kmetijska in kolikšen je katastrski dohodek .Zbornični prispevek je bl majhen, poskus s pritožbo do sodišča pa je dokumentirano izkazana zlizanost vej oblasti . Vse pa se je pričelo s prihodom Ravnika iz kmetijskega ministrstva na zbornico.
podli2000 sporočil: 409
[#2724165] 20.07.18 08:59
Odgovori   +    5
Bistvo problema je v kriteriju za obezno clanstvo, kot je tudi napisano v clanku. Vcanjevati zgolj na podlagi visine katastrskega dohodka, brez upostevanja drugih okoliscin (npr. dejanskega obdelovanja), je problematicno. Po tej logiki bi vsak, ki ima narejeno medicinako fakulteto, moral biti clan zdravniske zbornice, ceprav mogoce sploh ne opravlja zdravniskega poklica.
grgl1976 sporočil: 271
[#2724273] 20.07.18 16:55 · odgovor na: slovenecnb1 (#2724123)
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: grgl1976 20.07.2018 16:56
[slovenecnb1]
> [grgl1976]
> No, na zadevo lahko pogledamo tudi iz drugega zornega kota. Biti lastnik kmetijskega zemljišča in ga ne uporabljati, je po mojem mnenju neodgovorno. Namreč, če zemlje ne potrebuješ, jo prodaj ali pa oddaj nekomu, ki bo s to zemljo vedel kaj početi. Slovenija je preveč odvisna od uvoza hrane in bi bilo dolgoročno priporočljivo, da bi se obseg samooskrbe zvišal. Ne zagovarjam nikakršnega obveznega članstva, ampak v tem primeru, kar so sicer kar korektno utemeljili na KGZS, mu pa tudi ne izrecno nasprotujem. Menim, da je na nek način vseeno prav, da obstaja neka institucija, ki bdi nad rabo kmetijskih površin - seveda če to res počne, ne da nekdo na osnovi teh članarin le lepo vleče plačo, brez da bi moral za to nekaj narediti.

Ne vem a ti živiš že na Marsu a veš kakšen je relijef Slovenije in obdelava zemlje ni možna ali pa so stroški previsoki
Daj ne bluzi. Poznam kar nekaj kmetov, ki čisto lepo živijo od kmetijske dejavnosti. To so zlajnane fraze - v Sloveniji je precej kvalitetnih kmetijskih površin, ki jih je možno čisto lepo obdelovati. Seveda pa nismo država, ki bi imela nepregledna polja, kot recimo v ZDA in še kakšnih državah, ampak to še ne pomeni, da nekaj ni možno.
rx170 sporočil: 6.393
[#2724278] 20.07.18 18:25
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: rx170 20.07.2018 18:28
JAz sem bil član, potem naenkrat nisem bil, zdaj pa spet sem, čeprav ne vem ali zaradi tega, ker sem nekaj zemlje kupil zraven ali zato, ker so oni to spreminjali.

Od zbornice bi si želel, da dela več na zadružnem sistemu, da bi omogočili odkup prodajo mojih pridelkov, da se mi ne bo bilo treba s tem zajebavati. Žal so tako organizirane samo redke specializirane zadruge (mlekarske, sladkorna pesa). Ostale zadruge pa je globoka država preko vriskajočega Petra uničila, spremenila v trgovine ali kako drugače zajebala. Te iste zadruge so dobile pri prvi privatizaciji 46% živilsko predelovalne industrije, vse jim je bilo položeno v zibko. Potem pa so počasi zapravljali mlekarne, tovarno sladkorja, predelavo sadja. Žalostno.

Strani: 1