Strani: 1

FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2723365] 16.07.18 16:35
Odgovori   +    10
Turizem je itak NAJhujsa onesnazevalka. Doma bodite. Cicajte pa cakajte.
depersin sporočil: 10.224
[#2723541] 17.07.18 10:18
Odgovori   +    9
Ni čudno, da zaupanje v EU kopni ob takih neumnih ultimatih. EU naj omogoči, da bodo podobna podjetja lažje poslovala in jih države ne bodo mogle ovirati.
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2723543] 17.07.18 10:21 · odgovor na: depersin (#2723541)
Odgovori   +    9
EU je pijana kot Junker. Vsi so glih in se med sabo scitijo, da delajo neumnosti in skodo.
anon-18898 sporočil: 1.048
[#2723623] 17.07.18 13:38 · odgovor na: FIN-454644 (#2723543)
Odgovori   +    0
kdo dela tukaj škodo
bc123a sporočil: 48.253
[#2723949] 19.07.18 11:57 · odgovor na: depersin (#2723541)
Odgovori   +    9
[depersin]
Ni čudno, da zaupanje v EU kopni ob takih neumnih ultimatih. EU naj omogoči, da bodo podobna podjetja lažje poslovala in jih države ne bodo mogle ovirati.
Aj ne bluzi. Sobodajalstvo in taxi sluzba obstajata ze desetletja. Imata svoje jasne uzance, ki nikakor ne skodijo potrosnikom.

To da se par frajerjev iz silicon valleya spravi k biznisu z mesijanskim kompleksom spreminjanja sveta, na tem nic spremeni. Sploh ce jim je edini nacin kaksnekoli dodane vrednosti to, da se ne drzijo predpisov.

V mojem bloku nekdo na crno oddaja airbnb, in ne, ni mi vsec. Ze studentski obrat na 10 mesecev je motec, kaj sele menjavanje gostov na vsakih nekaj dni.
depersin sporočil: 10.224
[#2723955] 19.07.18 12:06 · odgovor na: bc123a (#2723949)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [depersin]
> Ni čudno, da zaupanje v EU kopni ob takih neumnih ultimatih. EU naj omogoči, da bodo podobna podjetja lažje poslovala in jih države ne bodo mogle ovirati.
Aj ne bluzi. Sobodajalstvo in taxi sluzba obstajata ze desetletja. Imata svoje jasne uzance, ki nikakor ne skodijo potrosnikom.
Vidim, da si ratal en velik fan pretiranih regulacij in zaščit hotelov in podobnih stvari.

AirBNB deluje čisto v redu, države pa ščitijo hotele in podobno. Namesto, da bi omogočili normalno delovanje - in s tem tudi pobiranje davkov Airbnb-ju.
To da se par frajerjev iz silicon valleya spravi k biznisu z mesijanskim kompleksom spreminjanja sveta, na tem nic spremeni. Sploh ce jim je edini nacin kaksnekoli dodane vrednosti to, da se ne drzijo predpisov.
Problem je v tem, da je so predpisi v precej državah pretirano neživljenjski.
V mojem bloku nekdo na crno oddaja airbnb, in ne, ni mi vsec.
Zato, ker tebe nekaj moti, naj bi kar vse prepovedali?
Ze studentski obrat na 10 mesecev je motec, kaj sele menjavanje gostov na vsakih nekaj dni.
Vidim, da tebe motijo stvari, ki se te čisto nič ne tičejo. Kaj pa je narobe, če tam v enem bloku eni pridejo in grejo? Mene nič.
bc123a sporočil: 48.253
[#2723961] 19.07.18 12:15 · odgovor na: depersin (#2723955)
Odgovori   +    8
[depersin]
Vidim, da tebe motijo stvari, ki se te čisto nič ne tičejo. Kaj pa je narobe, če tam v enem bloku eni pridejo in grejo? Mene nič.
Ti si zelo pameten, ko se te ne tice. V blokih je tako, da so doloceni dogovori, pisani ali nenapisani, ki se jih stanovalci drzijo in vsak nov rabi nekaj casa, da jih zakapira. Zadnjic je en nizozemec cel teden parkiral cez dva parkirna prostora (ki seveda niso narisani ampak vsi vemo kako se parkira, da je optimalno). V soseski kjer je itak pomanjkanje parkirisc.

Seveda so evakuacijske poti, pozarni alarmi, sheme evakuacije, master kljuci, 24 urna recepcija in podobne hotelsko-specificne stvari zate neumnosti.
depersin sporočil: 10.224
[#2723980] 19.07.18 13:19 · odgovor na: bc123a (#2723961)
Odgovori   +    1
[bc123a]
Ti si zelo pameten, ko se te ne tice.
Tudi mene se tiče in živim v bloku. Pa vem, da se nekateri pritožujejo čisto čez vse.
V blokih je tako, da so doloceni dogovori, pisani ali nenapisani, ki se jih stanovalci drzijo in vsak nov rabi nekaj casa, da jih zakapira.
Ne vem kakšna posebna pravila imate vi, ampak mi nimamo nobenih takih pravil, zaradi katerih bi bili občani obiskovalci ali pa študentje, ki se menjajo, problem.
Zadnjic je en nizozemec cel teden parkiral cez dva parkirna prostora (ki seveda niso narisani ampak vsi vemo kako se parkira, da je optimalno).
Torej so zdaj tujci krivi, ker nočete narisati črt. Pri nas so tudi zbledele, pa kar domačini včasih parkirajo tako, da so potem vmes luknje za polovico parkirišča.
Seveda so evakuacijske poti, pozarni alarmi, sheme evakuacije, master kljuci, 24 urna recepcija in podobne hotelsko-specificne stvari zate neumnosti.
Prve tri imamo tudi v bloku. Je pa res neumno, da moraš imeti celo v pisarni z enimi samimi vrati evakuacijski plan - kot, da ni očitno skozi katera vrata moraš iti.

Za ostalo pa res ne vem, zakaj bi moral zdaj kar vsak ponujati 24urno recepcijo itd. Tudi vsi hoteli in hostli je nimajo. Master ključa v stanovanju res ne rabiš za edina vhodna vrata.
anon-178149 sporočil: 4.311
[#2724017] 19.07.18 14:56 · odgovor na: bc123a (#2723949)
Odgovori   +    1
[bc123a]
> [depersin]
> Ni čudno, da zaupanje v EU kopni ob takih neumnih ultimatih. EU naj omogoči, da bodo podobna podjetja lažje poslovala in jih države ne bodo mogle ovirati.

Aj ne bluzi. Sobodajalstvo in taxi sluzba obstajata ze desetletja. Imata svoje jasne uzance, ki nikakor ne skodijo potrosnikom.

To da se par frajerjev iz silicon valleya spravi k biznisu z mesijanskim kompleksom spreminjanja sveta, na tem nic spremeni. Sploh ce jim je edini nacin kaksnekoli dodane vrednosti to, da se ne drzijo predpisov.
To je problem vseh novih poslov iz silicijeve doline, edina dodana vrednost je izogib davkov, od tod njihova konkurenčnost. Davke sicer neradi plačujemo, so pa nuja za delovanje države.

V mojem bloku nekdo na crno oddaja airbnb, in ne, ni mi vsec. Ze studentski obrat na 10 mesecev je motec, kaj sele menjavanje gostov na vsakih nekaj dni.
Stanovanjski objekt je stanovanjski in res ni prijetno dnevno srečevati nepoznane ljudi v svoji hiši. Še s študenti so potencialni problemi, ne mi govorit da niso. In če živiš v večstanovanjskem objektu se spodobi spoštovati tudi mnenje ostalih, ne slediti samo svoji ekonomski računici!
bc123a sporočil: 48.253
[#2724029] 19.07.18 15:16 · odgovor na: depersin (#2723980)
Odgovori   +    1
[depersin]
Tudi mene se tiče in živim v bloku. Pa vem, da se nekateri pritožujejo čisto čez vse.
No, potem ti pa prizelim, da sosedje levo, desno, nad in pod tabo zacnejo na ful oddajati preko AirBnb.
Ne vem kakšna posebna pravila imate vi, ampak mi nimamo nobenih takih pravil, zaradi katerih bi bili občani obiskovalci ali pa študentje, ki se menjajo, problem.
> Zadnjic je en nizozemec cel teden parkiral cez dva parkirna prostora (ki seveda niso narisani ampak vsi vemo kako se parkira, da je optimalno).
Clovek, tam parkiranje ni dovoljeno, ampak ga vsi tolerirajo, ker je premalo parkirnih prostorov in se od smetarjev (ki v tisto ulico vozijo rikverc, slava jim) do redarjev in seveda obiskovalcev po zdravi pameti strinjamo, da je parkiranje tam pac najboljsa resitev, ki nobenega ne moti.
> Seveda so evakuacijske poti, pozarni alarmi, sheme evakuacije, master kljuci, 24 urna recepcija in podobne hotelsko-specificne stvari zate neumnosti.
Prve tri imamo tudi v bloku. Je pa res neumno, da moraš imeti celo v pisarni z enimi samimi vrati evakuacijski plan - kot, da ni očitno skozi katera vrata moraš iti.
To nima zveze z hotelom. Hotelski pozari so cisto druga zadeva kot pozar v bloku, v katerem so stanovalci, ki dobro poznajo objekt. Ampak ti si pametnejsi kot 100 let standardov, razumem.
Za ostalo pa res ne vem, zakaj bi moral zdaj kar vsak ponujati 24urno recepcijo itd. Tudi vsi hoteli in hostli je nimajo. Master ključa v stanovanju res ne rabiš za edina vhodna vrata.
Master kljuc rabis zato da ne rabijo gasilci lih vsakih vrat lomit, mater vola...
FIN-454644 sporočil: 10.880
[#2724030] 19.07.18 15:20 · odgovor na: anon-178149 (#2724017)
Odgovori   +    0
V stanovanjskem objektu nimas izbire. Srecujes vse sorte tecne ksihte, ki ti grejo na jetra. Ce tega noces, si moras omisliti hiso.
depersin sporočil: 10.224
[#2724033] 19.07.18 15:22 · odgovor na: anon-178149 (#2724017)
Odgovori   +    0
[MarijanMacek]
Stanovanjski objekt je stanovanjski in res ni prijetno dnevno srečevati nepoznane ljudi v svoji hiši. Še s študenti so potencialni problemi, ne mi govorit da niso. In če živiš v večstanovanjskem objektu se spodobi spoštovati tudi mnenje ostalih, ne slediti samo svoji ekonomski računici!
V bloku ne moreš zadovoljiti vsakega. Zato ni nobene potrebe ugajati tečnim in zagrenjenim sosedom, ki se itak pritožujejo čez vse in so najbolj glasni.
depersin sporočil: 10.224
[#2724038] 19.07.18 15:30 · odgovor na: bc123a (#2724029)
Odgovori   +    0
[bc123a]
> [depersin]
> Tudi mene se tiče in živim v bloku. Pa vem, da se nekateri pritožujejo čisto čez vse.
No, potem ti pa prizelim, da sosedje levo, desno, nad in pod tabo zacnejo na ful oddajati preko AirBnb.
Me ne bi motilo.
Clovek, tam parkiranje ni dovoljeno, ampak ga vsi tolerirajo, ker je premalo parkirnih prostorov in se od smetarjev (ki v tisto ulico vozijo rikverc, slava jim) do redarjev in seveda obiskovalcev po zdravi pameti strinjamo, da je parkiranje tam pac najboljsa resitev, ki nobenega ne moti.
Če ni narisanih črt, tudi kdo drug tam "narobe" parkira, prepričan sem, da niso samo tujci, ampak kar vsi po malo.
To nima zveze z hotelom. Hotelski pozari so cisto druga zadeva kot pozar v bloku, v katerem so stanovalci, ki dobro poznajo objekt. Ampak ti si pametnejsi kot 100 let standardov, razumem.
Ti samo iščeš izgovore za vsiljevanje svoje omejene miselnosti. Pred časom si tudi zagovarjal en bustast zoning v New Yorku, zaradi česar je manj ponudbe hostlov in je vse skupaj dražje.

Evakuacijskih načrtov itak nihče ne bere. Ko je požar gredo tam, kjer je jasno označeno ali skozi glavna vrata.

Če se stranka strinja s tem, kar nekdo preko Airbnbja ponuja, je vse v redu.

Pri teh omejitvah gre za ščitenje hotelirjev.
Master kljuc rabis zato da ne rabijo gasilci lih vsakih vrat lomit, mater vola...
Ja in? Naj se vsak lastnik odloči, ali bo imel master ključ za edina vrata, ali bo pač vsakič klical gasilce.

Strani: 1