Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-186196 sporočil: 2.052
[NemirniTujec]
> [mrkolice]
> a mi zna kdo razlozit v cem je finta serij? zadnji dve, ki sem ju gledal, sta bili Max Headroom (88) in Cracker (93). ajde, sporadicno se blackadder.
>
> ne vem, meni se zdijo bivanjski samomor. gde smi bili? nigde. sta smo radili? nista. cohanje po jajcih. kaj zamujam?

Pac nisi tak tip. V primerjavi s filmom zamujas razvoj karakterjev - v 10 urah lahko karakter bolje spoznas oz. se lahko celo spreminja. V filmu to mora bit narejeno na hitro.

Si kdaj bral knjige od 300 strani naprej? Mislim roman, fiction, ne studijskega gradiva...
ja, najbrz je to, nisem tip. drgac pa nimam adhd-ja, sam bral in dokoncal in prezivel beletrino spehe od +1.000 strani, celo tisto depro od musila sem stamanil. no problemo, vsak zura po svoje, samo vprasam. je pa res, da sem bolj pri minimalistih glede preferenc. npr. cehov mi je bog. idealen se mi pa zdi format tviterja, se izrazit s par kratkimi jedrnatimi stavki. pol pa nekak ne zapopadem teh serij....

z vidika obrtniskega storytellinga pa dramaturgije: kako nategnjeno je vse skupaj?

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2723699

Strani: 1

anon-207617 sporočil: 6.899
[mrkolice]
> [NemirniTujec]
> > [mrkolice]
> > a mi zna kdo razlozit v cem je finta serij? zadnji dve, ki sem ju gledal, sta bili Max Headroom (88) in Cracker (93). ajde, sporadicno se blackadder.
> >
> > ne vem, meni se zdijo bivanjski samomor. gde smi bili? nigde. sta smo radili? nista. cohanje po jajcih. kaj zamujam?
>
> Pac nisi tak tip. V primerjavi s filmom zamujas razvoj karakterjev - v 10 urah lahko karakter bolje spoznas oz. se lahko celo spreminja. V filmu to mora bit narejeno na hitro.
>
> Si kdaj bral knjige od 300 strani naprej? Mislim roman, fiction, ne studijskega gradiva...

ja, najbrz je to, nisem tip. drgac pa nimam adhd-ja, sam bral in dokoncal in prezivel beletrino spehe od +1.000 strani, celo tisto depro od musila sem stamanil. no problemo, vsak zura po svoje, samo vprasam. je pa res, da sem bolj pri minimalistih glede preferenc. npr. cehov mi je bog. idealen se mi pa zdi format tviterja, se izrazit s par kratkimi jedrnatimi stavki. pol pa nekak ne zapopadem teh serij....

z vidika obrtniskega storytellinga pa dramaturgije: kako nategnjeno je vse skupaj?
Pac gre za to da poskusa povzemat feeling knjige skozi gledanje. Cloveku je veliko bolj naravno gledat zgodbo kot jo brat. Vem da nimas adhd-ja, ampak to se ne pomeni, da ti je v uzitek. Ce ti nategnjena dramaturgija ni v uzitek, se najbrz ne bos navadil. Raje eno uro nabijas player unknowns battleground ali fifa 18 ali forza motorsport...

Jaz mam kolega ki lahko 80% free tima porabi za igranje saha. Filmov ne gleda, serij pa sploh ne.
crt sporočil: 27.123
Zadnja sprememba: crt 17.07.2018 19:59
[mrkolice]
z vidika obrtniskega storytellinga pa dramaturgije
glede tega so razlike strahovite.

mogoce probas black mirror... glede na to, da so to v bistvu posamezni kosi in ne nadaljujoca se zgodba.

Strani: 1