Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Endimion]
Jebo mater da javno priznavam da sem baksuz stoletja.

Neki programiram, pa se jebem pa učim....

Tle pa 13 jurjev za tri štengce...

Nisem vedu da je v holceriji tolk dnara....
Tocno to, in lahko se deset let izpopolnjujes svoje znanje programiranja, pa garant ne bo toliko haska, kot ce bi dve leti pridno lezel v rit lokalnim serifom in potem dobil za nardit nekje ene take stengice.

Edini spas ti je, da za svoje znanje dobis placnika iz tujine... pol si pa prec tam, da se v bistvu tudi prestavis tja.

Slovenija bi morala imet obcinskih uradov toliko kot ima zacetnih postnih stevilk - osem al devet. In privtizirat bi morala vse razen zdravstvenega zavarovanja, osnovnega in srednjega solstva, in cestne ter morda se energetske in kanalizacijske infrastrukture.

Se vedno bi imeli korupcijo - ampak bilo bi 80% manjse polje na katerem bi lahko cvetela. In ker za ponudnike storitev ne bi bilo kljucno kako koruptivno priti do stengic za 13 jurjev, bi se lahko dejansko ukvarjali s svojim poslom, ne pa s podkupovanjem zupanov.

Ko sem se prodajal IT hardware, je slo 60% v javni sektor. In tut enkrat ne brez podmiznega dogovarjanja, ker sploh ni mozno drugace prodat ze zarad butaste razpisne zakonodaje. Firme ki se hocejo iti denimo "sistemsko IT integracijo" so PRISILJENE igrati koruptivne igrice in velik del casa in naprezanja namenjati korupcijskim kanalom, ker izven tega lahko samo se sraufajo laptop sosedove micke, ki ji "skype ne dela".

seveda obstaja 10% izjem ki imajo znanje in IT servisirajo eno ali dve mocni lokalni podjetji v privat lasti - ampak to je 10 - 15% prometa v branzi, v nebutalistanski druzbi pa bi to moralo predstavljati kakih 60%.

In kot vedno pravim - vse to ne placajo ne kitajci, ne nemci, ampak mi. ZATO, ker mora imet IT firma 20% zaposlenih ki se ukvarjajo z "vzdrzevanjem medsebojnega zaupanja za kontinuirano podmazovanje" ima njen sistemc nizjo placo.

No, pol pa gre volit sarca. Kurc ga gleda, bika programerskega.

(pizdim, ker berem en daljsi tekst in sem ze dvakrat zakinkal poleg (ponoci spal samo 4 ure), tipkanje zolca pa me fajn zbudi za ene pol ure :-)))