Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

sopranos sporočil: 11.404
[RudiKl.]
Spoštovani.

Tu sploh ne gre za argument v smislu zavzemanja za več države, več davkov, ampak natanko za to, kar izrecete...kako "zajebano" je postalo vse skupaj. Za vse. Za državo, za vas, za delavce, za podjetja, za naravo, planet. Za argument zakaj in v imenu česa? Preživetja? Ali naslavljanja neskončnih želja enih in uničevanja življenja mnogih?

Lp,
Rudi.
Lahko se strinjam z vami, da denar ni vse, da so pritiski čedalje večji. Ampak ti pritiski so dokaj neenakomerni. Na zaposlene v zasebnem sektorju je pritisk neprimerno večji kot na tiste v javnem sektorju. Seveda so povsod izjeme. In ja, lahko se tudi strinjam, da pehanje za materialnimi dobrinami ne prinaša sreče.

Ampak v drugem delu teksta se spustite na področje ekonomije in v bistvu skušate vse zrelativizirati. V smislu kot da davčne obremenitve, država, zgodovina itd. niso pomembni. Avstrija ima bistve dlje časa tržno ekonomijo kot Slovenija, je že iz zgoovinskih razlogov uspela nakopičiti več kapitala itd. In da bi jih Slovenci ujeli bomo morali delati več, bolje in pametneje. Zato mene tako podražijo ta pisanja v smislu, če Avstrijci lahko, zakaj ne bi mogli tudi mi.

Mislite, da je v podjetjih vse samo učinkovitost? Da ni prisotne ksenofobije, nacionalizma itd.? Švicar najboljša dela znotraj korporacije prihrani za Švicarje. Francoz za Francoze. Nemec za Nemce. Potem gre pa hierarhiji navzdol. Slovenec mora delati več in bolje za manj denarja. V revnejših državah od Slovenije lahko delajo malo slabše in manj kot mi, samo je tudi denarja tam bistveno manj. In premakniti se po tej lestvici navzgor ni tako simpl kot si nekateri predstavljo(te).

V tem globalnem svetu, kjer je vse prepleteno, tudi ni mogoče v zgolj eni državi zamenjati razvojne paradigme. Najlažje je vzdrževati socialo, če ima država močno in uspešno gospodarstvo. Pri nas javni sektor nikakor noče razumeti, da moramo mi imeti določeno konkurečno prednost pred drugimi, če hočemo uspeti. Smo majhen trg in že zaradi tega manj zanimivi za tuje naložbe. Z nižjimi davki in boljšo organizacijo javnega sektorja bi država lahko dobila enake ali celo višje davčne prihodke in hkrati naredila bistveno več za svoje državljane.

In ko ste začeli tolči po SBC kar naenkrat ni bilo več citatov, pa številk, resnih argumentov. Ampak vse samo še pavšalno. Skoraj na gostilniškem nivoju. Res mislite, da ti podjetniki, ki so uspeli tudi v svetovnem merilu, pišejo vse te predloge zgolj zato, da bi še več zaslužili? Sem se že z večimi pogovarjal in moram reči, da sem imel z njimi pogovore na bistveno višji intelektualni ravni, kot pa z marskaterim univerzitetnim profesorjem. Večina teh ljudi je izobraženih, razgledanih in ponosnih Slovencev. Povečini so ljudje, ki jim ni vseeno kaj bo s Slovenijo. In zato dajejo te predloge. Je pa res, da jim je jasno, da če bo šlo Sloveniji dobro ker bomo imeli dobre davčne in razvojne politike, da bo šlo njim še boljše kot jim gre sedaj.

Najhuje pri vsem skupaj pa je, da ti podjetniki nočejo revolucije. Predlagajo majhne, inkrementalne spremembe, ki bi lahko pomembno izboljšale poslovno okolje v Sloveniji. In kaj dobijo v zameno? Zmerjanje, žaljivke, laži itd.