Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj pa vas navdušuje

Strani: 1

anon-204390 sporočil: 13.528
[#2722458] 11.07.18 09:22
Odgovori   +    4
KAj je pesnica sploh želela povedati s tem člankom ?
anon-317028 sporočil: 30.415
[#2722461] 11.07.18 09:29
Odgovori   +    4
Zadnja sprememba: anon-317028 11.07.2018 09:44
Lepo je, da vsaj nekateri mladi optimistično zrejo v svet pa vendar stari podjetniki ne moremo biti optimistični. Ob Šarčevem oblikovanju koalicije nas prevzema tesnoba zaradi pretekle nesreče, ki se ji reče Cerarjeva vlada in strahu pred ponovitvijo te nesreče, ki se ji reče Šarčeva vlada. Po Kierkegaardu se tesnoba zaradi pretekle nesreče vzpostavi zaradi strahu pred ponovitvijo, ki je prihodnost. Za podjetnike pretekli dohodki, ko sta nas Cerar in Mramor začel daviti z davki še niso minili, vlečejo se v prihodnost in od tu nastopi tesnoba, ker bodo v Šarčevi vladi Cerar, Židan in Erjavec, največji dušilci gospodarstva, če se jim še pridruži Bratuškova za katero so ljudje le zaposleni v javnem sektorju, podjetniki, zasebno gospodarstvo in naši delavci nimamo navdušujoče finančne prihodnosti.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#2722467] 11.07.18 09:46 · odgovor na: anon-317028 (#2722461)
Odgovori   +    5
[FIN-311684]
Lepo je, da vsaj nekateri mladi optimistično zrejo v svet pa vendar stari podjetniki ne moremo biti optimistični. Ob Šarčevem oblikovanju koalicije nas prevzema tesnoba zaradi pretekle nesreče, ki se ji reče Cerarjeva vlada in strahu pred ponovitvijo te nesreče, ki se ji reče Šarčeva vlada. Po Kierkegaardu se tesnoba zaradi pretekle nesreče vzpostavi zaradi strahu pred ponovitvijo, ki je prihodnost. Za podjetnike pretekli dohodki, ko sta nas Cerar in Mramor začel daviti z davki še niso minili, vlečejo se v prihodnost in od tu nastopi tesnoba, ker bodo v Šarčevi vladi Cerar, Židan in Erjavec, največji dušilci gospodarstva, če se jim še pridruži Bratuškova za katero so ljudje le zaposleni v javnem sektorju, podjetniki, zasebno gospodarstvo in naši delavci nimamo navdušujoče finančne prihodnosti.


Davki SLO gospodarstvo davijo že celotno zgodovino in to se v tvojem življenju ne bo spremenilo. Niti ni bistvenega pomena katera opcija je na oblasti, saj se bodo lahko zgodile le nianse pri davkih v eno ali drugo smer. Bistvenih sprememb ne bo.

Prej kot to sprejmeš, prej se lahko posvetiš pomembnejšim stvarem, kot podjetnik.
bigl sporočil: 18.363
[#2722468] 11.07.18 09:50
Odgovori   +    1
Zadnja sprememba: bigl 11.07.2018 09:52
Prav je, da nadihuje mlade, a pri tem ne sme pozabit, da so pri nalaganju denarja tveganja vedno prisotna. In sedaj si zamislimo te mlade ludi, ki namesto igranja, igrajo z denarjem, s tveganji. Problem je lahko odvisnost od tveganj, kot vsaka druga odvisnoti. Ob manjku normalnih aktivnosti pa lahko njihova odsotnost vodi tudi v kriminalna dejanja. Odvisnost in ali kriminal. Verjetnost obojega je zelo visoka. Da ne omenjam vseh negativnih posledic za družbo in njeno blagajno. Lep dan.
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2722476] 11.07.18 10:50 · odgovor na: (#2722462)
Odgovori   +    2
[republican]
Da jo navdušuje uspeh in bogastvo ;)
Ja, pa tudi vse ostalo, od fuzbala do tega da se mladi finančno opismenjujejo, ter imajo počitniško delo, pa muskonterji, bitcoin bogataši, komiki, Aribnb...Tele Moje finance morajo biti enah huda priloga..., upam da je na koncu priložen še kakšen lahkotnejši kuharski recept za vroče poletne dni na hrvaški obali... ;)
anon-207617 sporočil: 6.899
[#2722479] 11.07.18 11:09 · odgovor na: anon-95084 (#2722467)
Odgovori   +    14
[matic1982]

Davki SLO gospodarstvo davijo že celotno zgodovino in to se v tvojem življenju ne bo spremenilo. Niti ni bistvenega pomena katera opcija je na oblasti, saj se bodo lahko zgodile le nianse pri davkih v eno ali drugo smer. Bistvenih sprememb ne bo.

Prej kot to sprejmeš, prej se lahko posvetiš pomembnejšim stvarem, kot podjetnik.
Clap clap clap. Zvezdjocke!

Naceloma imas tri poti: Med elito, v podzemlje, cez mejo.

Med elito: Zacnes se sliniti okoli nasih-svojih, naj bo SDS ali Zoki ali saleska ali idrijska ali primorska mafija, in zacnes z malimi dobavicami javnem in parajavnem sektorju, ki ga obvladujejo moziclji okoli katerih se slinis. Ko primerno zrases si fino prepleten s celotno hobotnico, in njihovi oprode dobijo kako fejk sluzbo v tvojem podjetjecu, kjer jim je glavni zadatak kofetkanje z ravnateljem lokalnega solskega centra, ki bo seveda prisiljen v kratkem obnoviti dotrajane ucilnice, ti si pa lih mizar ki obvlada take reci.

Pot v podzemlje: nalozis en kombi robe na poljskem, in ga razlozis zgoraj omenjenim strickom po sloveniji, ker oni lahko prodajo, ti pa ne mores. Ostanes pod radarjem, ne delas s koncnimi strankami kjer si na udaru krvolocne ljudske volje. Pavsalni espe, Ultra Luxemburg, Doo katerega direktor je formalno nikol nemanjic, kartico njegovega bancnega racuna pa imas v denarnici. To je moja pot, ker se mi je vedno zdela najbolj sprejemljiva v danem stanju. Oatanes mali, nikoli ne bos Petric, ampak tudi Bavcar nikoli ne bos.

Cez mejo; ce dejansko znas se kaj pametnega razen prodajanja testisov za ledvicke, se nima smisla jebat ne z elito ne s podzemljem. Enosmerna karta h gospe Angleci ali Makaronu ali celo njenemu visocanstvu Elizabeti, tam pa neusmiljeno izsiljevat velekapitaliste za visjo mezdo, in ce ne dajo, takoj menjat gospodarja. Place znalcem trenutno rastejo ko nore, tako v EU kot v brexitaniji kot v dezeli oranznega dojencka.

Tle majo contractorski dohtarji, ITjevci, sportniki in celebritiji (govorece glave na televiziji) pa baje da tudi top pravniki in inzinerska smetana (ampak o njih ne vem nic), ene take strupene agente ki so ratali prav ceh za sebe in izkoriscajo eno zanimivo situacijo:

1. velekapital ima dost potreb po zgornjih profilih (gospodarska rast itd), prekerna narava pogodb pa tukaj deluje v drugo smer; namesto da bi izsiljeval kapital, izsiljuje izuceni proletariat in menjava sluzbe ko spodnje gate - placas 300 eur vec na mesec? jutri lahko zacnem :-)

2. Srednji management, folk ki je permanentno zaposlen kot nek posran organizator v bolnicah in laboratorijih in avtofirmah in microsoftu in tako dalje - ki skrbi za filanje pozicij - so izredno nesposobni bebcki, ki ne vejo kje se jih glava drzi. Ker ce bi vedeli, bi se ze zdavnaj zavihteli na bolje placano pozicijo.

3. (Dobri) agenti so strupeni cigani, ki se cehovsko zarotijo proti kakemu siromaku ki rabi petnajst programerjev ali tri dohtarje ali pet farmacevtov... in delavca ne bo dobil. lahko gre v Iran oglase limat na univerzo za studij Korana. Tako se siromak ukloni ciganom in placa divji market value strokovnjaka in se agentov fee, ki je od 10 pa do 30 odstotkov letnega zasluzka najdenega profila.

4. Agenti seveda 24/7 klicarijo ze zaposlene strokovnjake (ki jih zvohas na facebooku in linkedinu) "zivjo francek, kok pa mas ti place pri BungaLabs? kaaaaj, 4 jurje na mesec??? A se teli norca delajo s tebe? Ma kaksen NDA, francek, mamo mi odvetnike, tut pogledat ne bodo upali v ta njihov posrani nda, smo jim ga v zadnjem mesecu osemkrat raztrgali, ne vejo kje se jih glava drzi... pridi ti francek tukaj prec za 6 jurjev plus the usual perks za JebaLabs, pol leta se mi ze na zobe mecejo da so baje zaljubljeni v tvoje skills and ethos i tako dalje, a res moram it full bullshit generator, saj ves kaj mislim..."

In potem spraznijo eno pozicijo, francek se veselo seli za vecjo placo, nato pa prec poklicejo izmozganega middle managerja BungaLabs "brdaaan, mi vam najdemo farmacevta ce slucajno kasnega rabte, a vam prec posljem ene tri CVje, sami fajn delovni mladi ljudje... seveda goes without saying, da pac pol ko vam posljem CV ne sploh razmisljat da bi ga za mojim hrbtom vzeli, ker pol bo ekskomunikacija...

In vse to na tem nesrecnem otoku, ki ima dokaj zanic gospodarsko rast in precej siromasen izvoz... ne predstavljam si kako stvari sele letijo v New Yorku ali kakem Houstonu.

And this shit rolls and rolls and rolls. Da sem se enkrat mlad, bi bolj pridno studiral in ratal en kurcev anesteziolog, ne pa da sem zabil mlada leta na trznici in v pajzlih sumljivega porekla - in sem zdaj prisiljen v to mesetarsko bedo :-))

Moj racunovodja (vun pesji, ce en sam funtek stroskov zgoljufam ima petnajst papirjev pocahnanih da sem to sam naredu, da mi on tega ni svetoval in da o tem ni mogel nikakor prav nic vedeti) pravi, da oskrbuje en cel fuk zdravnik d.o.o.-jev - imajo svojo mastno placo, potem pa se hudo pametno svetujejo tako bolnicam kot farmacevtskim handlarjem za 100 do 200 jurjev na leto, davkov pa placajo priblizno tok kot njegova tajnica. In je rekel da bo Government clamp down na te enoosebne dooje ki se tako izogibajo davkom na redno zaposlitev, delajo pa skoraj izkljucno za javni NHS... in da to lahko vpliva tudi na najino mikro podjetjece ki ima vecinoma eno korporativno stranko... pol sem mu jaz rekel "pa ves da vam bojo teli izkuseni indijski dohtarji ki znajo anglesko (v UK je skoraj pol dohtarjev indijcev) spizdili v ZDA in te bo potem sraufal romunski ali ukrajinski dohtar ki je lih vceraj prisel iz faksa?" pa je rekel "hm ja, saj ze zdaj odhajajo ja... najbrz jih bojo kar pr mir pustili..."

Skratka folk ki zna kaj pametnega pocet, trenutno zivi v raju. Mutibarici pa se mormo nekak prslepat. A bo ze enkrat socializem in pravica :-)
anon-169504 sporočil: 2.361
[#2722484] 11.07.18 11:30
Odgovori   +    8
13-letni Deni je vložil v kriptovalute, račune ima odprte na kar dveh kriptomenjalnicah. Zamisel za to je dobil na podjetniškem krožku
Hm.
anon-95084 sporočil: 2.286
[#2722507] 11.07.18 12:06 · odgovor na: anon-207617 (#2722479)
Odgovori   +    3
meni je všeč tale del:

"Najnižji davčni razred: v njem je malo manj kot 70 odstotkov vseh zavezancev, ki so plačali manj kot 11 odstotkov celotne dohodnine."

www.finance.si/89351...=514301684

spodbuden sistem ni kej. In če je bilo to v letu 2016, se že na podlagi tega nima veze sekirat, da bi kdaj prišla kakšna razbremenitev. Saj so kakšni bonbonči v smislu nagrajevanja oziroma delitve dobička, ampak to so pač nianse.
murje sporočil: 5.120
[#2722530] 11.07.18 13:02
Odgovori   +    0
Zadnja sprememba: murje 11.07.2018 13:11
MESSI&RONALDO&NEYMAR

Vsi trije so se kljub soju milijonov $ ali € in sanjskemu prestopu Ronalda za 112mio€ k Juventusu, predčasno poslovili iz svetovnega nogometnega prvenstva, danes bomo videli, kakšna bo usoda Modriča, vsekakor je zdržal več časa na prvenstvu kot ostali dosti bolj super plačani nogometaši...

Tudi pri poslu ali vlaganju na veliko šteje vztrajnost, saj se prav na dolgi rok lahko ugotovi pomanjkljiva donosnost, zakriti stroški polic ter investicijskih skladov, pretirano tveganje ali prevelik davčni primež, ki ga pogostoma podcenjujemo in imamo zaradi tega vsi v družbi probleme. To, da je praktično maxi obdavčeno vse skupaj, od namenskega pokojninskega zavarovanja, vlaganja v vzajemne sklade, do dividend ter kripto sveta, kar nam močno nažira naša premoženja, pa v volilni tekmi ni bilo od nikogar ničesar slišati. Zakoni se oblikujejo, predlagajo, sprejemajo, le redkokdaj pa spremenijo v korist davkoplačevalca, ki je ob vsakokratni vladi vedno bolj v davčnem primežu...to, da se vse nekritično sprejema je kolektivni mobbing državljanov...

SUPERRR DAVKI
Ob obvestilu borzne hiše Alta ob izplačilu letošnjih dividend FI, je davek v državi izplačevalca po novem 41%, ob tem gre dodati še dodatnih 10% davka v RS. Še lanko leto je bilo v obvestilu zapisano, da je isti davek 26%, letos je to kar astronomskih +57,7% povišanja omenjenega davka.
Trumpova administracija, pa res ni poceni!
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2722542] 11.07.18 14:03 · odgovor na: anon-204390 (#2722458)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
KAj je pesnica sploh želela povedati s tem člankom ?
NIČ ni hotela povedati s tem člankom. :) Zanima jo samo, KAJ pa VAS NAVDUŠUJE!??

JAZ sicer veljam; če že ne za SKRAJNEGA EKSTREMISTA, ki se ne strinja (VEDNO) z določenimi uporabniki, pa vsaj za ČUDAKA. :)

NAVDUŠUJEJO me predvsem (razni) komentarji, ki jih prebiram po netu in seveda tudi po (domačih) financah. :)

(Nekaj primerov:))
rename[8169]
Na tem mestu lahko spet spomnim na tisti bolgarski (?) izrek, ki ga je parkrat posredoval (nekdanji Financar) Novica: batko, če ne možeš problem rešiti sa pari, treba ti mnogo pari.

Problem očitno je, ker nimamo "pari", kaj šele "mnogo pari" :-P

Zato bo otroška kirurgija katastrofalnem stanju toliko časa, dokler se problematike zdravstva ne bo nihče resno lotil in realiziral tri najpomembnejše korake:
- ukinitev monopola ZZZS
- izenačitev javnega in zasebnega zdravstva (pacientova prosta izbira)
- prepoved hkratnega dela v javnem in zasebnem zdravstvu.
javno in zasebno zdravstvo PAČ ni izenačo NIKJER v svetu.... temu se reče, mislim da, s strokovno tujko: oksimoron :D

prepoved hkratnega dela v javnem in zasebnem sektorju..... No tukaj ne gre za oksimoron, sploh.... Tukaj gre za prepoved!!

Torej, odloči se: ali boš naš, ali pa njihov... :) Delo (tudi morda kakovost in storilnost dela) v končni fazi s tem nimata nič... :)

forum.finance.si/?t=207268

Ali pa: slovenecnb1[2686]
V normalni ekonomiji so del aneksov samo izredna dela ( nepredvidena) vse ostalo je splanirano v nulo naj dajo iz svojega žepa če niso dobro splaniral kot mora vsak gospodarstvenik pojest če se ušteje v predračunu( Magna ) v Hočah celo izgradnja bo cenejša kot so planirali.
forum.finance.si/?f=...242&page=1


OBGLAVITE Hobotnico, zavpije Dobri vojak Švejk, izprazni vrčrk hladnega piva in si z roko obriše peno z brkov :)

Če ZAKLJUČIM::)

Poleg domačih Butalcev in Alice v Čudežni Deželi me (zadnje čase) navduše tud Dobri Vojak Švejk. :D
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2722544] 11.07.18 14:08 · odgovor na: anon-95084 (#2722507)
Odgovori   +    0
[matic1982]
meni je všeč tale del:

"Najnižji davčni razred: v njem je malo manj kot 70 odstotkov vseh zavezancev, ki so plačali manj kot 11 odstotkov celotne dohodnine."

www.finance.si/89351...=514301684

spodbuden sistem ni kej. In če je bilo to v letu 2016, se že na podlagi tega nima veze sekirat, da bi kdaj prišla kakšna razbremenitev. Saj so kakšni bonbonči v smislu nagrajevanja oziroma delitve dobička, ampak to so pač nianse.
Menda ja nisi eden tistih, ki si za obdavčitev BOGATIH PRASCEV!??.... ali KAKO!??

RAJA naj plačuje davke!!!!! Valjda jih ne bodo BOGATI PRASCI!????.... ali KAKO!?? :)
anon-95084 sporočil: 2.286
[#2722561] 11.07.18 14:40 · odgovor na: anon-333107 (#2722544)
Odgovori   +    2
[FrRoSt]
> [matic1982]
> meni je všeč tale del:
>
> "Najnižji davčni razred: v njem je malo manj kot 70 odstotkov vseh zavezancev, ki so plačali manj kot 11 odstotkov celotne dohodnine."
>
> www.finance.si/89351...=514301684
>
> spodbuden sistem ni kej. In če je bilo to v letu 2016, se že na podlagi tega nima veze sekirat, da bi kdaj prišla kakšna razbremenitev. Saj so kakšni bonbonči v smislu nagrajevanja oziroma delitve dobička, ampak to so pač nianse.

Menda ja nisi eden tistih, ki si za obdavčitev BOGATIH PRASCEV!??.... ali KAKO!??

RAJA naj plačuje davke!!!!! Valjda jih ne bodo BOGATI PRASCI!????.... ali KAKO!?? :)


hehe, če bi bilo po moje, bi strmel k enaki obdavčitvi, ne glede na višino dohodka..

Če bi bilo po moje, bi strmel k spodbudnejši davčni politiki, vendar ne v smislu raznih olajšav, ampak kar generalno.

Kaj sploh je biti bogat v SLO. Midva z ženo nimava visokih dohodkov, pa so nama naračunal najvišji prispevek za vrtec :)

Ampak saj logično, da jih veliko plačuje nizke prispevke za vrtec, če je pa 70 odstotkov vseh zavezancev v najnižjem davčnem razredu :)
anon-95084 sporočil: 2.286
[#2722562] 11.07.18 14:42 · odgovor na: (#2722545)
Odgovori   +    2
[rename]
Očitno sem se slabo izrazil, ali pa nočeš razumeti, bom poskusil še enkrat.

Izenačitev javnega in zasebnega zdravstva pomeni, da lahko pacient sam izbira, kam bo šel, saj storitev plača zavarovalnica. To bi tudi skrajšalo čakalne vrste (ne čez noč, ampak razmeroma hitro pa)

kolikor je meni znano glede na videno, imajo v zdravstvu po nekje "normo" v smislu "toliko pacientov lahko dnevno sprejmete".

Če je temu tako, se lahko čakalne vrste dokaj lahko skrajša, je pa potem problem z zavarovalnico ja :)
anon-204390 sporočil: 13.528
[#2722587] 11.07.18 15:51 · odgovor na: anon-333107 (#2722542)
Odgovori   +    1
[FrRoSt]
> [vickibedi]
> KAj je pesnica sploh želela povedati s tem člankom ?

NIČ ni hotela povedati s tem člankom. :) Zanima jo samo, KAJ pa VAS NAVDUŠUJE!??

JAZ sicer veljam; če že ne za SKRAJNEGA EKSTREMISTA, ki se ne strinja (VEDNO) z določenimi uporabniki, pa vsaj za ČUDAKA. :)

NAVDUŠUJEJO me predvsem (razni) komentarji, ki jih prebiram po netu in seveda tudi po (domačih) financah. :)

(Nekaj primerov:))
rename[8169]
>Na tem mestu lahko spet spomnim na tisti bolgarski (?) izrek, ki ga je parkrat posredoval (nekdanji Financar) Novica: batko, če ne možeš problem rešiti sa pari, treba ti mnogo pari.
>
>Problem očitno je, ker nimamo "pari", kaj šele "mnogo pari" :-P
>
>Zato bo otroška kirurgija katastrofalnem stanju toliko časa, dokler se problematike zdravstva ne bo nihče resno lotil in realiziral tri najpomembnejše korake:
>- ukinitev monopola ZZZS
>- izenačitev javnega in zasebnega zdravstva (pacientova prosta izbira)
>- prepoved hkratnega dela v javnem in zasebnem zdravstvu.

javno in zasebno zdravstvo PAČ ni izenačo NIKJER v svetu.... temu se reče, mislim da, s strokovno tujko: oksimoron :D

prepoved hkratnega dela v javnem in zasebnem sektorju..... No tukaj ne gre za oksimoron, sploh.... Tukaj gre za prepoved!!
Javno in Zasebno zdravstvo bi seveda lahko lepo živela skupaj.
Za javnega zdravnika plačuješ prispevke preko ZZZS, poleg tega bi si lahko pri komercialni zavarovalnici vplačeval še premijo za dodatno zavarovanje, s čimer bi si lahko privoščil še zasebnega zdravnika. Ne to mešat z obstoječim "dodatnim" zavarovanjem, (ker ta prispevek se samo dodatno steka v javno zdravstvo).
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2722726] 12.07.18 11:28 · odgovor na: anon-95084 (#2722561)
Odgovori   +    0
[matic1982]
hehe, če bi bilo po moje, bi strmel k enaki obdavčitvi, ne glede na višino dohodka..

Če bi bilo po moje, bi strmel k spodbudnejši davčni politiki, vendar ne v smislu raznih olajšav, ampak kar generalno.

Kaj sploh je biti bogat v SLO. Midva z ženo nimava visokih dohodkov, pa so nama naračunal najvišji prispevek za vrtec :)

Ampak saj logično, da jih veliko plačuje nizke prispevke za vrtec, če je pa 70 odstotkov vseh zavezancev v najnižjem davčnem razredu :)
Če bi bilo po moje, bi tudi stremel k enaki obdavčitvi in višini prispevkov za vse, od perkarcev do redno zaposlenih,.... In ne k nekemu pragozdu pravil in zakonov....

*Samo to je iz tist pravljice: Sanja svinja o kukuruzu, al kukuruza nema... :)
anon-333107 sporočil: 8.271
[#2722731] 12.07.18 11:41 · odgovor na: anon-204390 (#2722587)
Odgovori   +    0
[vickibedi]
Javno in Zasebno zdravstvo bi seveda lahko lepo živela skupaj.
Za javnega zdravnika plačuješ prispevke preko ZZZS, poleg tega bi si lahko pri komercialni zavarovalnici vplačeval še premijo za dodatno zavarovanje, s čimer bi si lahko privoščil še zasebnega zdravnika. Ne to mešat z obstoječim "dodatnim" zavarovanjem, (ker ta prispevek se samo dodatno steka v javno zdravstvo).
Resno!?? Kajto ni mžno???

Še za mojega psa; se pravi: psa! lahko dobim zdravstveno zavarovanje pri (privatni) zavarovalnici. :)

Samo ne vem, kateri zdravnik bi mu pomagal. Morda tisti, ki dopoldne dela na kakšni veterinarski kliniki ali kakšen drugi. :) Neka dvoživka skratka. :))

Bomo morali tole (zdravstveno) temo še krepko prežvekovati, predno si bomo na jasnem, kaj in kako bi bila najboljša smer....

Do takrat pa bodo v veljavi neki gasilski ukrepi.... Zdaj sem izvedel, iz prve roke, da te mora pač zdravnik za samoplačniško uslugo naročiti na posebni termin...

Kar dejansko pomeni, da ti ne more v enem posegu (ali pregledu) opraviti zadeve, ki jo plača ZZZS in ki jo (do)plačaš tudi sam....

Naj ŽIVI Slo Zdravstvo! :)

*Kaj več pa, ko bo na razpolago več časa za tole zdravstveno prežvekovanje in razčiščevanje.... Enako velja za reneimov odgovor. :)
zoran13 sporočil: 2.420
[#2724147] 20.07.18 07:51
Odgovori   +    0
čas vnosa: 19.07.18 15:36
SVETOVNO PRVENSTVO V NOGOMETU & KREFER

Belgijski nogometaš je povzročil izplačilo milijon € izplačila iz zavarovalnice v Veliki Britaniji

Mesec dni pred začetkom Svetovnega prvenstva v nogometu v Rusiji, je belgijski distributer elektronske opreme Krefer objavil naslednjo akcijo: Če belgijska nogometna reprezentanca zabije več kot 15 golov na Svetovnem prvenstvu leta 2018, bo družba vrnila denar vsem, ki so kupili televizor(od 55" in več)od 26.junija 2018 do 17.julija 2018.

Gol Edena Hazarda v 82.minuti tekme za tretje mesto z Anglijo (2:0) je bil 16 gol za belgijsko reprezentanco na 21 svetovnem prvenstvu. Krefel, ki je bil ustanovljen leta 1958, sedaj drži besedo.

"To smo naredili. Naši "hudiči" so dali več kot 15 golov na Svetovnem prvenstvu v Rusiji. To pomeni, da se pripravljamo na izplačilo denarja tisočem naših strank, ki so v tem času kupili televizir", je sporočilo podjetja na Twiterju.

S vrnizvijo denarja se bo ukvarjala ena britanska zavarovalnica s katero je bil predhodno podpisan sporazum. Zavarovalnica se je odločila na podlagi predpostavke, v novodobnem nogometu je več kot 15 golov dala Nemčija v Braziliji leta 2015 in sicer 18, ko je tekmi v polfinalu dala Braziliji 7 golov z rezultatom (7:1).

Med kupci televizorjev najnovejše generacije (55") so bili tudi prijatelji in družine belgijskih reprezentantov. Ocenjuje se, da bo izplačana skupna vsota okoli 1.000.000 €.
www.osiguranje.hr/Cl...aspx?19239
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2724193] 20.07.18 11:06 · odgovor na: zoran13 (#2724147)
Odgovori   +    2
[zoran13]
SVETOVNO PRVENSTVO V NOGOMETU & KREFER

Belgijski nogometaš je povzročil izplačilo milijon € izplačila iz zavarovalnice v Veliki Britaniji

Mesec dni pred začetkom Svetovnega prvenstva v nogometu v Rusiji, je belgijski distributer elektronske opreme Krefer objavil naslednjo akcijo: Če belgijska nogometna reprezentanca zabije več kot 15 golov na Svetovnem prvenstvu leta 2018, bo družba vrnila denar vsem, ki so kupili televizor(od 55" in več)od 26.junija 2018 do 17.julija 2018.

Gol Edena Hazarda v 82.minuti tekme za tretje mesto z Anglijo (2:0) je bil 16 gol za belgijsko reprezentanco na 21 svetovnem prvenstvu. Krefel, ki je bil ustanovljen leta 1958, sedaj drži besedo.

"To smo naredili. Naši "hudiči" so dali več kot 15 golov na Svetovnem prvenstvu v Rusiji. To pomeni, da se pripravljamo na izplačilo denarja tisočem naših strank, ki so v tem času kupili televizir", je sporočilo podjetja na Twiterju.

S vrnizvijo denarja se bo ukvarjala ena britanska zavarovalnica s katero je bil predhodno podpisan sporazum. Zavarovalnica se je odločila na podlagi predpostavke, v novodobnem nogometu je več kot 15 golov dala Nemčija v Braziliji leta 2015 in sicer 18, ko je tekmi v polfinalu dala Braziliji 7 golov z rezultatom (7:1).

Med kupci televizorjev najnovejše generacije (55") so bili tudi prijatelji in družine belgijskih reprezentantov. Ocenjuje se, da bo izplačana skupna vsota okoli 1.000.000 €.
www.osiguranje.hr/Cl...aspx?19239

Tak dogodek je dobra reklama za ponudnika. Cena take reklame je nižja od cene hedga (na potencialna bodoča izplačila) na športni stavnici. Neko Gorenje ali pa Bing Bang (you name it) bi si tudi lahko privoščilo kaj takega, če bi le poznalo in angažiralo nekoga, ki ima domišljijo in je tako akcijo sposoben dizajnirati in izvesti. Niti ni nujno da gre za TV sprejemnike.

Npr.: ko je pri nas banka sponzorirala evropsko v košarki v Stožicah, bi lahko pridobila X komitentov na podobno vezan uspeh SLO reprezentance (predstavljajte si npr. 2% obresti na kredit, ko je obrestna mera 7%). Komitentov bi imela še danes lahko precej več kot jih ima. Seveda tudi tu ni nujno, da gre za domač EP. Zadeva sicer ni preprosta, ker je žal pri načrtovanju take promocije potrebno operirati tudi z matematiko in statistiko.
shevchenko sporočil: 21.898
[#2724194] 20.07.18 11:16 · odgovor na: mimoidoci (#2724193)
Odgovori   +    0
Zadeva sicer ni preprosta, ker je žal pri načrtovanju take promocije potrebno operirati tudi z matematiko in statistiko.
ti si jim manjkal, jel
mimoidoci sporočil: 5.985
[#2724203] 20.07.18 11:49 · odgovor na: shevchenko (#2724194)
Odgovori   +    3
[shevchenko]
> Zadeva sicer ni preprosta, ker je žal pri načrtovanju take promocije potrebno operirati tudi z matematiko in statistiko.

ti si jim manjkal, jel

Jaz nikjer ne manjkam. Vedno sem tam, kjer me potrebujejo.

Strani: 1