Izbrani forum: Glavni forum

Izbrana tema: članek Kaj pa vas navdušuje

Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-207617 sporočil: 6.899
[Glavni forum] Tema: Kaj pa vas navdušuje
[#2722479] 11.07.18 11:09 · odgovor na: anon-95084 (#2722467)
Odgovori   +    14
[matic1982]

Davki SLO gospodarstvo davijo že celotno zgodovino in to se v tvojem življenju ne bo spremenilo. Niti ni bistvenega pomena katera opcija je na oblasti, saj se bodo lahko zgodile le nianse pri davkih v eno ali drugo smer. Bistvenih sprememb ne bo.

Prej kot to sprejmeš, prej se lahko posvetiš pomembnejšim stvarem, kot podjetnik.
Clap clap clap. Zvezdjocke!

Naceloma imas tri poti: Med elito, v podzemlje, cez mejo.

Med elito: Zacnes se sliniti okoli nasih-svojih, naj bo SDS ali Zoki ali saleska ali idrijska ali primorska mafija, in zacnes z malimi dobavicami javnem in parajavnem sektorju, ki ga obvladujejo moziclji okoli katerih se slinis. Ko primerno zrases si fino prepleten s celotno hobotnico, in njihovi oprode dobijo kako fejk sluzbo v tvojem podjetjecu, kjer jim je glavni zadatak kofetkanje z ravnateljem lokalnega solskega centra, ki bo seveda prisiljen v kratkem obnoviti dotrajane ucilnice, ti si pa lih mizar ki obvlada take reci.

Pot v podzemlje: nalozis en kombi robe na poljskem, in ga razlozis zgoraj omenjenim strickom po sloveniji, ker oni lahko prodajo, ti pa ne mores. Ostanes pod radarjem, ne delas s koncnimi strankami kjer si na udaru krvolocne ljudske volje. Pavsalni espe, Ultra Luxemburg, Doo katerega direktor je formalno nikol nemanjic, kartico njegovega bancnega racuna pa imas v denarnici. To je moja pot, ker se mi je vedno zdela najbolj sprejemljiva v danem stanju. Oatanes mali, nikoli ne bos Petric, ampak tudi Bavcar nikoli ne bos.

Cez mejo; ce dejansko znas se kaj pametnega razen prodajanja testisov za ledvicke, se nima smisla jebat ne z elito ne s podzemljem. Enosmerna karta h gospe Angleci ali Makaronu ali celo njenemu visocanstvu Elizabeti, tam pa neusmiljeno izsiljevat velekapitaliste za visjo mezdo, in ce ne dajo, takoj menjat gospodarja. Place znalcem trenutno rastejo ko nore, tako v EU kot v brexitaniji kot v dezeli oranznega dojencka.

Tle majo contractorski dohtarji, ITjevci, sportniki in celebritiji (govorece glave na televiziji) pa baje da tudi top pravniki in inzinerska smetana (ampak o njih ne vem nic), ene take strupene agente ki so ratali prav ceh za sebe in izkoriscajo eno zanimivo situacijo:

1. velekapital ima dost potreb po zgornjih profilih (gospodarska rast itd), prekerna narava pogodb pa tukaj deluje v drugo smer; namesto da bi izsiljeval kapital, izsiljuje izuceni proletariat in menjava sluzbe ko spodnje gate - placas 300 eur vec na mesec? jutri lahko zacnem :-)

2. Srednji management, folk ki je permanentno zaposlen kot nek posran organizator v bolnicah in laboratorijih in avtofirmah in microsoftu in tako dalje - ki skrbi za filanje pozicij - so izredno nesposobni bebcki, ki ne vejo kje se jih glava drzi. Ker ce bi vedeli, bi se ze zdavnaj zavihteli na bolje placano pozicijo.

3. (Dobri) agenti so strupeni cigani, ki se cehovsko zarotijo proti kakemu siromaku ki rabi petnajst programerjev ali tri dohtarje ali pet farmacevtov... in delavca ne bo dobil. lahko gre v Iran oglase limat na univerzo za studij Korana. Tako se siromak ukloni ciganom in placa divji market value strokovnjaka in se agentov fee, ki je od 10 pa do 30 odstotkov letnega zasluzka najdenega profila.

4. Agenti seveda 24/7 klicarijo ze zaposlene strokovnjake (ki jih zvohas na facebooku in linkedinu) "zivjo francek, kok pa mas ti place pri BungaLabs? kaaaaj, 4 jurje na mesec??? A se teli norca delajo s tebe? Ma kaksen NDA, francek, mamo mi odvetnike, tut pogledat ne bodo upali v ta njihov posrani nda, smo jim ga v zadnjem mesecu osemkrat raztrgali, ne vejo kje se jih glava drzi... pridi ti francek tukaj prec za 6 jurjev plus the usual perks za JebaLabs, pol leta se mi ze na zobe mecejo da so baje zaljubljeni v tvoje skills and ethos i tako dalje, a res moram it full bullshit generator, saj ves kaj mislim..."

In potem spraznijo eno pozicijo, francek se veselo seli za vecjo placo, nato pa prec poklicejo izmozganega middle managerja BungaLabs "brdaaan, mi vam najdemo farmacevta ce slucajno kasnega rabte, a vam prec posljem ene tri CVje, sami fajn delovni mladi ljudje... seveda goes without saying, da pac pol ko vam posljem CV ne sploh razmisljat da bi ga za mojim hrbtom vzeli, ker pol bo ekskomunikacija...

In vse to na tem nesrecnem otoku, ki ima dokaj zanic gospodarsko rast in precej siromasen izvoz... ne predstavljam si kako stvari sele letijo v New Yorku ali kakem Houstonu.

And this shit rolls and rolls and rolls. Da sem se enkrat mlad, bi bolj pridno studiral in ratal en kurcev anesteziolog, ne pa da sem zabil mlada leta na trznici in v pajzlih sumljivega porekla - in sem zdaj prisiljen v to mesetarsko bedo :-))

Moj racunovodja (vun pesji, ce en sam funtek stroskov zgoljufam ima petnajst papirjev pocahnanih da sem to sam naredu, da mi on tega ni svetoval in da o tem ni mogel nikakor prav nic vedeti) pravi, da oskrbuje en cel fuk zdravnik d.o.o.-jev - imajo svojo mastno placo, potem pa se hudo pametno svetujejo tako bolnicam kot farmacevtskim handlarjem za 100 do 200 jurjev na leto, davkov pa placajo priblizno tok kot njegova tajnica. In je rekel da bo Government clamp down na te enoosebne dooje ki se tako izogibajo davkom na redno zaposlitev, delajo pa skoraj izkljucno za javni NHS... in da to lahko vpliva tudi na najino mikro podjetjece ki ima vecinoma eno korporativno stranko... pol sem mu jaz rekel "pa ves da vam bojo teli izkuseni indijski dohtarji ki znajo anglesko (v UK je skoraj pol dohtarjev indijcev) spizdili v ZDA in te bo potem sraufal romunski ali ukrajinski dohtar ki je lih vceraj prisel iz faksa?" pa je rekel "hm ja, saj ze zdaj odhajajo ja... najbrz jih bojo kar pr mir pustili..."

Skratka folk ki zna kaj pametnega pocet, trenutno zivi v raju. Mutibarici pa se mormo nekak prslepat. A bo ze enkrat socializem in pravica :-)