Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

bc123a sporočil: 48.253
Zadnja sprememba: bc123a 06.07.2018 08:52
[kajulci]
Ja, brezvezen clanek. Javni sektor ima pri nas abnormalno prevec dopusta. Ni taka situacija samo na intenzivnem, pac pa povsod v javnem sektorju. Meni morajo cisto drugje urediti eno stvar, kar ponavadi traja en do tri dni. Zdaj sem cakala 3 tedne, ker so vse na dopustu, bolniski ali porodniski. Pac, obicajni poletnodopustniski pojac.
Ce si cakala junija si cakala zato, ker cez leto ne morejo izkoristiti celega dopusta. Kar je standardni problem divje slabo organiziranega javnega sektorja (poznam iz vrtca, kjer dela moja - tam je junija kup "na silo" dopustov). Pa ne zato, ker bi bilo prevec dni dopusta, ampak zato ker si poleg razumljivih pravil koriscenja dopusta sefice izmisljujejo se butasta pravila, matematika jim je pa spanska vas in sefice ne znajo izracunati, da ob taksnih pravilih pac folku dopust ostajal.

Recimo, pazi ta pravila v vrtcu:
- naceloma dopust cez poletje (OK)
- naceloma dopust cez bozic, prvomajske (OK)
- izven tega dopusta naceloma ni (oookej...)
potem pa:
- vzgojiteljica in varuska iz iste skupine ne smeta ob istem casu na dopust (beeep... error, does not compute)
- zahtevana prisotnost na zborih delavcev (torej takrat ni dopusta)

Torej, problemi z dopustom junija so zato, ker sefi in sefice ne znajo racunati in ne poznajo koledarja.

Sicer pa kot ti je ze nekdo drug namignil: bo treba zaposlene, ki jih je premalo kvecjemu bolj bozati, ne manj, pa ce se cel ostali javni in zasebni sektor na glavo postavi. Dejstvo je, da kadri odhajajo in da nimas nobenega nacina (prost pretok ljudi) da bi jih znotraj EU preprecila.

V koncni fazi bodo morali nasi (zdravstveni, pokojninski, socialni) sistemi konvergirati k EU, drugace bo rastur.

Ideje o omejevanju gibanja si pa lahko iz glave izbijes tudi zato, ker imajo recimo slovenci moznost studirati po celi EU in to ze sedaj na veliko dogaja, stevilo dobrih slovenskih dijakov, ki "izginejo" takoj po srednji soli je nezanemarljivo. In lahko si mislis, da tiste nic ne gane dejstvo da je v sloveniji lazje imeti druzino.