Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-20668 sporočil: 3.976
Zadnja sprememba: anon-20668 05.07.2018 13:51
[NemirniTujec]
Ker dodge Ram ali pa insignia dizel - se vedno bojo imeli istega sefa 8 ur, iste froce 4 ure popoldne, isto babo z rdeco trajno cez noc, istega soseda brez okusa za glasbo in isti bungalov v porecu.
haha, 10+
Pri nizkih kilometrinah (do 10kkm letno) pa govorimo o hobiju, ne pa o prakticni in racionalni rabi. Vmes pa je seveda mesanica in se ne da izracunati, koliko je nekomu s 15 kkm letno avto prakticna racunica, kolio pa mu je hobi in ne gleda na vsak evro in cent. In mislim da matjazfinance spada v to kilometrsko grupo, zato se lahko gre hobi brez vecje skode za denarnico.
Ja, res je, moja letna kilometrina mislim da ne prileze na petmestno cifro (v kilometrih, kaj šele miljah). Poleg tega majčkeno tudi goljufam, ker svojo V8 zverino futram večinoma z LPG (cena: 0.60 EUR/l), tako da je moj celotni letni strošek za gorivo verjetno v rangu tam okoli jurja. In bi bil lahko še manjši, če mi ne bi bil tak užitek okoli se furat z V8 makino in če bi večkrat šel na šiht z biciklom (15-20 minut), pač prebivam v LJ in ne 50 km stran.
Zato priznam, meni je lahko gobec otresat :)
Kar pa ni ovira, da ne bi še kdo posnemal mojega življenjskega sloga, če želi... No če je pa na vsak način treba imet vsaj 200 m2 lastno bajto, ker blokovsko stanovanje v LJ ni dovolj fensi, potem pač je tako kot je...
In to je ekonomski samomor ljudi z normalnimi slovenskimi prihodki, ker efektivno potrosijo blizu 40% ene od dveh plac v druzini za slovenski ponos - golf dizel
Yup. Za ljudi z normalnimi slovenskimi prihodki je pomoje max doseg nov clio ali megane, torej nekaj tam do 15 jurjev (morda bi po "finančnih načelih" bila cifra še nižja, ampak za manj kot 15 jurjev pa res ne dobiš nič pametnega, če kupuješ nov avto).