Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-20668 sporočil: 3.976
Zadnja sprememba: anon-20668 05.07.2018 09:13
[rename]
Jaz delam 35-40k letno....in pri 5 litrih razlike (7:12), to pomeni 2000 litrov....malo dvomim, da je med bralci Financ veliko taksnih, ki jim je vseeno za ta ‘drobiz’.... pa so bralci Financ verjetno nadpovprecno situirani....
No, pri taki letni kilometrini te seveda povsem razumem. Je pa tudi res, da v tem primeru verjetno večino poti narediš po avtocesti in je zate optimalen avto limuzina ali karavan srednjega razreda - ne pa pickup.

Bralci Financ s(m)o verjetno res nadpovprečno situirani, ampak za naše razmere. Po zahodnih standardih pa smo tako rekoč sirotinja, in si ne more realno privoščiti novega avta za 50-60 jurjev.

Zato je treba novice o takih avtih komentirati s tem v mislih. Ne moreva ti ali jaz na tako vozilo gledati samo iz svoje situacije, ker so taka vozila pač izven najinega finančnega dosega. Kupec novega luksuznega vozila za 50-100 jurjev se ne obremenjuje s tem, ali bo poraba 9 ali 12 litrov. Razen če kupuje nad svojimi zmožnostmi, torej sili tja, kjer mu ni mesto.

Zakaj pa mislis, da v SLO ni slonov z v8 pod pokrovom?
Ker so vsi navadne presrane pičkice in ker ne znajo računati.
Jaz imam slona z V8, seveda pa ne novega. Finančno me zadeva vse skupaj pride precej ceneje, kot če bi kupil golfa. Poraba goriva ni največji strošek lastništva avtomobila...