Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

Endimion sporočil: 10.252
Pa zakaj tako....

Janša oz. SDS je relativna zmagovalka volitev. Dajmo mu šanso pa da vidimo a lahko sestavi vlado ali ne. Pa to je politična higiena. Podobno mo ravnali zmer do sedaj. Pa jo kdaj kak relativni zmagovalec tudi ni sestavil...

Ne vem.. a se bo pa svet nehal vrtet, če vse skup nekak odpeljemo po ustaljenih užancah...

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2720873

Strani: 1

jeanmark sporočil: 2.903
[Endimion]
Pa zakaj tako....

Janša oz. SDS je relativna zmagovalka volitev. Dajmo mu šanso pa da vidimo a lahko sestavi vlado ali ne. Pa to je politična higiena. Podobno mo ravnali zmer do sedaj. Pa jo kdaj kak relativni zmagovalec tudi ni sestavil...
Bolje za njega, da ne. Ker prvi zna pogoret. Ko pa bo že kakšen pogorel, bo pa drugi lažje kaj naredil.

Sicer pa ja, če JJ želi, naj ga BP predlaga.
sopranos sporočil: 11.404
[Endimion]
Pa zakaj tako....

Janša oz. SDS je relativna zmagovalka volitev. Dajmo mu šanso pa da vidimo a lahko sestavi vlado ali ne. Pa to je politična higiena. Podobno mo ravnali zmer do sedaj. Pa jo kdaj kak relativni zmagovalec tudi ni sestavil...

Ne vem.. a se bo pa svet nehal vrtet, če vse skup nekak odpeljemo po ustaljenih užancah...
Se povsem strinjam s tabo. Sem se spraševal zakaj se tako obnašajo. Zakaj ne morejo počakati en mesec.

In sem prišel do tega, da si ne zaupajo. Kljub temu, da vsi po vrsti trdijo, da z Janšo ne bi šli v koalicijo, se bojijo ravno tega. Da bi kakšna izmed teh strank sklenila koalicijo z Janšo.

Ampak če je že sedaj tako nezaupanje med njimi, kako bodo skupaj vladali. SD, SMC in Desus so ideološko zelo sorodne stranke. Skupaj z Levico so imeli celo ustavno večino. Pa so se ves mandat dajali med sabo. Edina razlika, ki jo jaz vidim med njimi je v tem, da je nekje Mirko, drugje Dejan itd. In da gre samo za to, da vsak hoče čim več nagrabiti zase in za svoj krog.

Si pa ne znam predstavljati kako bodo vladali, ko bo skupaj kar 6 takih strank. Prej je bil Cerar in njegov SMC s 35 poslanci vsaj nek naravni vodja. Kakšen vodja je pa lahko Šarec s 13 poslanci, medtem ko jih imajo ostale koalicijske stranke po 10, 9 itd.

Še menj mi je jasno kaj v tej druščini dela NSi. Razumem, dolgo časa so že v opoziciji. Od znotraj lahko spremeniš več. Ampak a bodo res? Pri ideoloških vprašanjih bodo vpoklicali Levico in vedno znova preglasovali NSi.

Pri zdravstvu se že sedaj vidi, da ne bo nič narejenega. Poskuša se zadovoljiti spet predvsem upokojence, javni sektor in s subvencijami kulturnike.

Nič kaj optimizma mi tole dogajanje ne ponuja.

Strani: 1