Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[#2720451] 28.06.18 16:24
Odgovori   +    15
»Nič ni resnično vse je dovoljeno«, je izrek, ki kot svarilo stoji na začetku Bartolovega Alamuta. Uporabil ga je Hakim I ali Blazni, ker se je proglasil za Boga, kar pa ga je pahnilo v takšno blaznost, da je sam pričel verjeti v svoj božanski izvor. Če danes poslušamo Erjavca se zdi, da v svojem svetu manipulacije verjame v svoj božanski izvor, ki mu je resnično vse dovoljeno.
najobj sporočil: 31.870
[#2720493] 29.06.18 09:58
Odgovori   +    4
... Vlada naj bi delala v korist Slovenije, je pa v tem primeru dejansko bolj pomagala hrvaškim delodajalcem in politikom, ta kratko bi potegnili tisti Hrvati, ki bi radi šli vsak dan čez mejo za nekaj evrov več, in slovenski delodajalci. ...

... OK, ampak če se Perotov rahlo zmedeni članek nanaša na tole www.ess.gov.si/delod...h_delavcev , potem res ne razumem, v čem je problem ... khmm, ali pa je Pero pozabil na trgovanje slovenskih "delodajalcev" z brezpravnimi delavci iz držav bivše Juge ali pa se s trgovanjem celo strinja ...

P.S.: če slovenski delodajalec ne zmore pridobiti in potem enkrat na leto podaljšati delovnega dovoljenja za hrvaškega delavca, ki ga nujno potrebuje, naj zapre štacuno ...
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2720495] 29.06.18 10:03 · odgovor na: najobj (#2720493)
Odgovori   +    5
P.S.: če slovenski delodajalec ne zmore pridobiti in potem enkrat na leto podaljšati delovnega dovoljenja za hrvaškega delavca, ki ga nujno potrebuje, naj zapre štacuno ...
Če bi to isto rekli še vsi ostali, severneje od nas, lahko dol zapremo EU.

Protekcionisti strašni, vi kar izpolnjujte obrazce, poleg vseh batin, ki letijo iz vseh birokratskih kotičkov!
najobj sporočil: 31.870
[#2720501] 29.06.18 10:16 · odgovor na: FIN223552 (#2720495)
Odgovori   +    3
[FIN223552]
> P.S.: če slovenski delodajalec ne zmore pridobiti in potem enkrat na leto podaljšati delovnega dovoljenja za hrvaškega delavca, ki ga nujno potrebuje, naj zapre štacuno ...
Če bi to isto rekli še vsi ostali, severneje od nas, lahko dol zapremo EU.

Protekcionisti strašni, vi kar izpolnjujte obrazce, poleg vseh batin, ki letijo iz vseh birokratskih kotičkov!
... čuj, če še nisi opazil, se EU spreminja in se kaj lahko zgodi, da bodo EU dol zaprli in nas noben sploh ne bo nič vprašal ...

P.S.: če slovenski delodajalec ne zmore pridobiti in potem enkrat na leto podaljšati delovnega dovoljenja za hrvaškega delavca, ki ga nujno potrebuje, naj zapre štacuno ...
FIN223552 sporočil: 1.136
[#2720566] 29.06.18 15:16 · odgovor na: najobj (#2720501)
Odgovori   +    4
Sej ti je kolega povedal v fuzbal članku, da rabijo pol leta, da porinejo za enega te pof*kane obrazce skozi.

Pri nas smo zdaj že 30k preko naravne brezposlenosti, tako da so zaposleni tudi vsi fikusi, hrčki in mesoreznice, na borzi so ostali še samo klinično mrtvi pa oni ki jih imajo zaprte po omarah da vlečejo penzijo..
sopranos sporočil: 11.404
[#2720582] 29.06.18 16:09 · odgovor na: najobj (#2720493)
Odgovori   +    16
[najobj]
... Vlada naj bi delala v korist Slovenije, je pa v tem primeru dejansko bolj pomagala hrvaškim delodajalcem in politikom, ta kratko bi potegnili tisti Hrvati, ki bi radi šli vsak dan čez mejo za nekaj evrov več, in slovenski delodajalci. ...

... OK, ampak če se Perotov rahlo zmedeni članek nanaša na tole www.ess.gov.si/delod...h_delavcev , potem res ne razumem, v čem je problem ... khmm, ali pa je Pero pozabil na trgovanje slovenskih "delodajalcev" z brezpravnimi delavci iz držav bivše Juge ali pa se s trgovanjem celo strinja ...

P.S.: če slovenski delodajalec ne zmore pridobiti in potem enkrat na leto podaljšati delovnega dovoljenja za hrvaškega delavca, ki ga nujno potrebuje, naj zapre štacuno ...
No ti jaz lahko povem kako je pri nas izgledalo podaljšanje dovoljenja za bivanje in delo pred cca. 1 letom za državljana t.i. tretje države.

1 mesec pred potekom dovoljenja smo vložili vlogo za podaljšanje. Nato je trajalo 4 mesece, da so nam izdali dovoljenje. 3 mesece je bil delavec v nekakšnih vicah. Iz države ni smel, ker mu začasno dovoljenje v času tranjanja postopka velja samo v Sloveniji. Smo šli s firmo v Avstrijo, ta oseba ni mogla z nami. Vmes smo morali 3x!!! dopolniti vlogo z bančnimi izpiski in plačilno listo. Ker se je čakalo in čakalo.

Od teh 4 mesecev, smo 3 mesece čakali na Zavod za zaposlovanje. Ampak pazi sedaj foro. Včasih sta bila to ločena postopka. Se pravi najprej si pridobil dovoljenje za delo, nato pa ko si dobil to odobreno, si šel še v postopek za pridobitev dovoljenja za prebivanje. In je šlo bistveno hitreje. Zakaj? Ker si bil kot delodajalec stranka v postopku. Si lahko klical na Zavod za zaposlovanje in vprašal kaj je sedaj s tvojo vlogo. Da jo rešujejo že en mesec in da naj že odločijo o zadevi. In so potem nekako odločili. Sedaj ko je zadeva urejena enotno, pa se čaka 2x dlje. Ker sedaj če kličeš na Zavod za zaposlovanje, ti rečejo, da jih kot delodajalec ne smeš klicati, da to lahko naredi samo oseba, ki vodi postopek na upravni enoti. Seveda ta oseba na upravni enoti ni tako zainteresirana, da se zadeva reši čim prej. Ona naredi svoje delo. Pošlje vlogo na Zavod za zaposlovanje in čaka. Ko bo bo. In to kar je včasih trajalo okoli enega meseca, sedaj traja 2-4 mesece. In to samo za prvi del. Potem mora še upravna enota narediti svoje delo. Potem je treba izdelati kartico, jo vročiti tujcu itd.

Sedaj si pa predstavljaj, da si majhen delodajalec. In en delavec gre. Preden najdeš delavca in urediš papirje mine tudi 8 mesecev!!!! Potem rabi ta delavec še nekaj časa, da se privadi na delo v firmi. In preden je res poln učinek od njega, mine še nekaj mesecev. Če ti torej en delavec gre, rabiš torej 1 leto, da dobiš novega. Eno leto!!! Če ima firma 500 delavcev in jih 5 gre, preostalih 495 prevzame njihovo delo. Sedaj si pa predstavljaj firmo s 5-10 ljudi in da jo zapusti en delavec. In ne, ni vedno kriv delodajalec da delavec gre. Eno leto jebeš ježa.

Tako, da ne mi stalno po delodajalcih pljuvati. Javni sektor ima vpogled v naše TRR račune, vse vedo o nas, pa vloge rešujejo po 6 mesecev. Če bi povezali baze, bi bile lahko vloge rešene v nekaj dneh, ne pa v 6 mesecih.
najobj sporočil: 31.870
[#2720589] 29.06.18 17:34 · odgovor na: sopranos (#2720582)
Odgovori   +    2
[sopranos]
> [najobj]
> ... Vlada naj bi delala v korist Slovenije, je pa v tem primeru dejansko bolj pomagala hrvaškim delodajalcem in politikom, ta kratko bi potegnili tisti Hrvati, ki bi radi šli vsak dan čez mejo za nekaj evrov več, in slovenski delodajalci. ...
>
> ... OK, ampak če se Perotov rahlo zmedeni članek nanaša na tole www.ess.gov.si/delod...h_delavcev , potem res ne razumem, v čem je problem ... khmm, ali pa je Pero pozabil na trgovanje slovenskih "delodajalcev" z brezpravnimi delavci iz držav bivše Juge ali pa se s trgovanjem celo strinja ...
>
> P.S.: če slovenski delodajalec ne zmore pridobiti in potem enkrat na leto podaljšati delovnega dovoljenja za hrvaškega delavca, ki ga nujno potrebuje, naj zapre štacuno ...
No ti jaz lahko povem kako je pri nas izgledalo podaljšanje dovoljenja za bivanje in delo pred cca. 1 letom za državljana t.i. tretje države.

1 mesec pred potekom dovoljenja smo vložili vlogo za podaljšanje. Nato je trajalo 4 mesece, da so nam izdali dovoljenje. 3 mesece je bil delavec v nekakšnih vicah. Iz države ni smel, ker mu začasno dovoljenje v času tranjanja postopka velja samo v Sloveniji. Smo šli s firmo v Avstrijo, ta oseba ni mogla z nami. Vmes smo morali 3x!!! dopolniti vlogo z bančnimi izpiski in plačilno listo. Ker se je čakalo in čakalo.

Od teh 4 mesecev, smo 3 mesece čakali na Zavod za zaposlovanje. Ampak pazi sedaj foro. Včasih sta bila to ločena postopka. Se pravi najprej si pridobil dovoljenje za delo, nato pa ko si dobil to odobreno, si šel še v postopek za pridobitev dovoljenja za prebivanje. In je šlo bistveno hitreje. Zakaj? Ker si bil kot delodajalec stranka v postopku. Si lahko klical na Zavod za zaposlovanje in vprašal kaj je sedaj s tvojo vlogo. Da jo rešujejo že en mesec in da naj že odločijo o zadevi. In so potem nekako odločili. Sedaj ko je zadeva urejena enotno, pa se čaka 2x dlje. Ker sedaj če kličeš na Zavod za zaposlovanje, ti rečejo, da jih kot delodajalec ne smeš klicati, da to lahko naredi samo oseba, ki vodi postopek na upravni enoti. Seveda ta oseba na upravni enoti ni tako zainteresirana, da se zadeva reši čim prej. Ona naredi svoje delo. Pošlje vlogo na Zavod za zaposlovanje in čaka. Ko bo bo. In to kar je včasih trajalo okoli enega meseca, sedaj traja 2-4 mesece. In to samo za prvi del. Potem mora še upravna enota narediti svoje delo. Potem je treba izdelati kartico, jo vročiti tujcu itd.

Sedaj si pa predstavljaj, da si majhen delodajalec. In en delavec gre. Preden najdeš delavca in urediš papirje mine tudi 8 mesecev!!!! Potem rabi ta delavec še nekaj časa, da se privadi na delo v firmi. In preden je res poln učinek od njega, mine še nekaj mesecev. Če ti torej en delavec gre, rabiš torej 1 leto, da dobiš novega. Eno leto!!! Če ima firma 500 delavcev in jih 5 gre, preostalih 495 prevzame njihovo delo. Sedaj si pa predstavljaj firmo s 5-10 ljudi in da jo zapusti en delavec. In ne, ni vedno kriv delodajalec da delavec gre. Eno leto jebeš ježa.

Tako, da ne mi stalno po delodajalcih pljuvati. Javni sektor ima vpogled v naše TRR račune, vse vedo o nas, pa vloge rešujejo po 6 mesecev. Če bi povezali baze, bi bile lahko vloge rešene v nekaj dneh, ne pa v 6 mesecih.
... eh, saj ti verjamem, ampak "noro" trajanje postopka pravzaprav nima neke pretirane veze z delovnimi dovoljenji kot takimi, ampak ima vezo z delomrzneži na Zavodu za zaposlovanje, ki pa so predvsem za slovenske brezposelne z večinoma brezveznimi predpisi res sami sebi namen ...

P.S.: po radiu sem slišal, da je Frankl brezveze delal paniko, ker bodo Hrvati s 1. julijem pri nas lahko delali brez posebnih omejitev ... no, vsaj za mene pa je še vedno vprašanje, kako se bo to zlorabljalo v smislu "tegapasenidalopredvideti" trgovanja z brezpravnimi delavci po EU ...
sopranos sporočil: 11.404
[#2720595] 29.06.18 18:19 · odgovor na: najobj (#2720589)
Odgovori   +    7
Sam a veš kako je to v javnem sektorju? Človeka ne moreš prisiliti, da dela. Samo gladiš in prosiš lahko. In upaš, da bo vsaj del tega folka normalno delal. Tisti najbolj lenuharski ti hitro na bolniško spizdijo.

Meni se je enkrat zgodilo, da je bila ženska, ki je reševala vlogo najprej na dopustu. Nato pa še na bolniški. Šele na mojo izrecno vztrajanje in teženje so potem primer dodelili drugi osebi. Mesec in pol izgubljenega, ne da bi se za milimeter zadeva premaknila. Delo pa čaka.

Ti lahko povem tudi bizaren primer, ki se mi je zgodil, ki ti pove vse o načinu dela. V pisarni A sem moral nekaj urediti. In sem jim rekel, da papir X lahko pridobijo po uradni dolžnosti, na istem oddelku, v sosednji pisarni. Mi ženska reče ja res lahko tako naredimo, samo jaz moram potem napisati dopis, ga poslati tej drugi ženski v sosednjo pisarno. Potem mi mora ona odgovoriti in bo samo ta del trajal več kot en teden. In kaj sem naredil? Stopil sem v sosednjo pisarno B, zahteval kopijo tega dokumenta. Jo dobil v manj kot 1 minuti, jo dostavil s pisarno A in zadeva je bila rešena.

Jaz v dveh dneh prevedem dokumente pri sodnem tolmaču, jih požigosam pri dveh različnih konzulatih (slovenski dela samo 3x tedensko), vložim oz. dopolnim vlogo na Upravni enoti (kjer se čaka tudi do dve ure, da prideš na vrsto). Se ne da v krajšem času narediti. Ni fizične možnosti, da bi to naredil v enem dnevu, je ni. No potem pa moja vloga nekje čaka, da se jo nekdo dotakne dva ali tri mesece.

Vidim recimo kako Kosovarji pizdakajo in nadirajo uslužbenke na Upravni enoti. Jim kdaj celo grozijo. A zaposleni v pisarnah Zavoda za zaposlovanje v Ljubljani se delajo norca. Celo sranje so prevalili na upravne enote, konkretno na tiste najslabše plačane na okencih, medtem ko oni po polžje rešujejo vloge.
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2720600] 29.06.18 18:48 · odgovor na: sopranos (#2720595)
Odgovori   +    15
Zdaj razumem Mao Ce Tunga. Vse iz pisarn nagnati na polja. Plet in okopavat koruzo.
sopranos sporočil: 11.404
[#2720604] 29.06.18 19:00 · odgovor na: FIN-454644 (#2720600)
Odgovori   +    4
[FIN-454644]
Zdaj razumem Mao Ce Tunga. Vse iz pisarn nagnati na polja. Plet in okopavat koruzo.
Ja, ne vem, očitno sem jaz čuden, ker mislim, da bi v dobi interneta, oblakov, avtomatizacije, vseprisotnega nadzora za določene stvari potrebovali manj časa. Ali pa ko se stvari racionalizira in poenostavlja tako, da trajajo več časa.

A ne uvajamo sprememb zato, da se stvari izboljšajo?
FIN-454644 sporočil: 10.879
[#2720606] 29.06.18 19:34 · odgovor na: sopranos (#2720604)
Odgovori   +    4
Nic nisi cuden. Prav mislis. Jaz mislim, da bi Mao nagnal na polja take, kot jih ti opisujes in se nad njimi pritozujes.

Strani: 1