Strani: 1

anon-346438 sporočil: 17
[#2720333] 28.06.18 09:24
Odgovori   +    0
Kupovanje vikendov kjerkoli je za mene metanje denarja stran. Kupiš vikend in kaj potem? Hodiš na dopust na isti kraj, urejaš vikend, pospravljaš, nakupuješ, kuhaš in spet pospravljaš, plačuješ stroške, te vedno skrbi če je kaj narobe z nepremičnino, ko te ni tam... Kot bi bil doma, samo da zamenjaš zemljepisno lego. Jadransko morje? Kjer je primerno vreme za kopanje v morju cca. tri mesece v letu, pa še od tega je pol deževnih dni, če ne kar viharjev. Hvala, grem raje malo dalj v tujino, magari na Tajsko ali pa AI v Egipt, Tunizijo, Turčijo itd. Vreme stabilno, morje vedno toplo, ljudje prijazni, počitnice brez skrbi.
Gustl sporočil: 13.625
[#2720336] 28.06.18 09:41 · odgovor na: anon-346438 (#2720333)
Odgovori   +    5
[marincatinca]
Kupovanje vikendov kjerkoli je za mene metanje denarja stran.
Tako, ja. Za tebe. Za koga drugega pa ne. Vsak ima svoje preference in generalizirati po sebi je prekomerno samovsecno.
Kupiš vikend in kaj potem? Hodiš na dopust na isti kraj, urejaš vikend, pospravljaš, nakupuješ, kuhaš in spet pospravljaš, plačuješ stroške, te vedno skrbi če je kaj narobe z nepremičnino, ko te ni tam... Kot bi bil doma, samo da zamenjaš zemljepisno lego.
Da, nekaterim to ustreza, nekaterim ustreza "kot bi bil doma".
Jadransko morje? Kjer je primerno vreme za kopanje v morju cca. tri mesece v letu, pa še od tega je pol deževnih dni, če ne kar viharjev.
Zame recimo je jadransko primorje eno najlepših in prijetnih, se posebej ob upoštevanju time/performance.

Nekomu drugemu pac ne. Hvala bogu, ze tako je gneca, ne moremo vsi hoditi na isti konec.
Hvala, grem raje malo dalj v tujino, magari na Tajsko ali pa AI v Egipt, Tunizijo, Turčijo itd. Vreme stabilno, morje vedno toplo, ljudje prijazni, počitnice brez skrbi.
Tudi to je super, ni pa v isti kategoriji. Ne mores za vikend skocit v Turcijo. Ne mores iz Tunizije za en dan nazaj domov, ker imas nekaj za opravit.

Vikend na morju po mojem ni prava izbira za osebe, ki na to gledajo kot na "tistih 14 dni v letu".

Za to se vikenda res ne splaca imet.

Pa se en pogoj je po mojem zelo pomemben glede vikenda. Imas ga zato, ker ga lahko brez problema imas in vzdrzujes in ce te prime, se naslednji dan lahko tudi usedeš na letalo za Tajsko.

Ce tega ni, potem je vikend obveznost in ne luksuz in res "kurc pa tak dopust".
anon-346438 sporočil: 17
[#2720343] 28.06.18 10:16 · odgovor na: Gustl (#2720336)
Odgovori   +    1
Po čem sodiš da generaliziram? Ker imaš vikend na morju in braniš svojo "investicijo"? Karkoli kdo napiše, je to njegov pogled na zadevo, to je samo po sebi razumljivo.
Zdaj, glede skakanja na morje čez vikend... Za mene (poudarjam, da je to moje osebno mnenje, da ne bom spet česa obtožen) je boljša opcija dvodnevni polpenzion v hotelu. Izbereš katerikoli hotel v kateremkoli kraju, spet nimaš skrbi glede pospravljanja, kuhanja, izkoristiš hotelski bazen in savno, si ogledaš nov kraj... Za ceno, ki ga plačaš za vikend (mislim na vikend-bajto ali vikend-stanovanje), si lahko privoščiš dovolj počitnic v hotelih ali apartmajih in to kjerkoli in kadarkoli želiš.
Ste pa seveda tudi takšni, ki uživate vedno znova prihajati na isti konec, urejati nepremičnino, imeti vse za gospodinjstvo na dveh ali več krajih, kupiti velik SUV zato, da lahko vse tovoriš sem in tja vsak vikend... Teh užitkov sicer ne razumem, ampak ne razumem še marsikaj drugega.
Gustl sporočil: 13.625
[#2720348] 28.06.18 10:27 · odgovor na: anon-346438 (#2720343)
Odgovori   +    3
[marincatinca]
Po čem sodiš da generaliziram? Ker imaš vikend na morju in braniš svojo "investicijo"? Karkoli kdo napiše, je to njegov pogled na zadevo, to je samo po sebi razumljivo.
Saj ne pravim, da generaliziraš. Saj si napisal "po tvoje" in tako moramo vse to razumet. Vsak ima svoje preference.
Zdaj, glede skakanja na morje čez vikend... Za mene (poudarjam, da je to moje osebno mnenje, da ne bom spet česa obtožen) je boljša opcija dvodnevni polpenzion v hotelu. Izbereš katerikoli hotel v kateremkoli kraju, spet nimaš skrbi glede pospravljanja, kuhanja, izkoristiš hotelski bazen in savno, si ogledaš nov kraj... Za ceno, ki ga plačaš za vikend (mislim na vikend-bajto ali vikend-stanovanje), si lahko privoščiš dovolj počitnic v hotelih ali apartmajih in to kjerkoli in kadarkoli želiš.
Kot rečeno, če je v debati denar, potem je smiselnost vikenda vprašljiva. Vikend ni za to, da boš ceneje preživljal dopust, ampak da ga boš preživljal na tebi ljub način. Vikend je za ljudi, ki gredo poleg vikenda lahko kadarkoli še v polpenzion, če se jim tako zahoče. Temu se reče luksuz.

Res pa je tudi, da nekateri postanejo žrtev svojega vikenda, ker se pač precenijo.
Ste pa seveda tudi takšni, ki uživate vedno znova prihajati na isti konec, urejati nepremičnino, imeti vse za gospodinjstvo na dveh ali več krajih, kupiti velik SUV zato, da lahko vse tovoriš sem in tja vsak vikend... Teh užitkov sicer ne razumem, ampak ne razumem še marsikaj drugega.
Tako. Sto ljudi sto čudi.

Osebno ne zdržim niti en teden na istem koncu.
anon-346438 sporočil: 17
[#2720360] 28.06.18 11:05 · odgovor na: (#2720347)
Odgovori   +    0
Vikend ni investicija, ampak strošek oziroma breme. Gustl je pravilno zapisal, da je vikend luksuz. Enostavno povedano: investirati pomeni kupiti sredstvo, ki ti prinaša denar, vikend pa je breme, ki ti denar jemlje, enako kot bajta ali stanovanje v katerem stalno živiš. Če bi imel denar, s katerim bi lahko kupil vikend na morju (ali kje drugje), potem bi raje s tem denarjem kupil sredstvo, ki prinaša denar in s tako dobljenim denarjem šel na počitnice kamorkoli bi hotel.
Ko govoriš o šengenski meji, sem se pa spomnil še na zastoje na naših cestah in mejah. Hvala lepa za vikend na morju tudi zaradi zastojev in gneče na cestah. Sem se že nekajkrat cijazil tri ure od Portoroža do Ljubljane, pa sem izgubil precej živcev.
anon-49383 sporočil: 3.465
[#2720367] 28.06.18 11:24 · odgovor na: Gustl (#2720348)
Odgovori   +    2
Meni je priživljanje sobote in nedelje v stanovanju v Ljubljani muka (komu drugemu pa super). Tu vidim vlogo sekundarnih nepremičnin.
Gustl sporočil: 13.625
[#2720440] 28.06.18 14:54 · odgovor na: (#2720354)
Odgovori   +    1
[rename]
Jaz tud ne.... osebno bi imel avtodom, ampak šefica je dala veto in potem ...
Jaz ga bom pa imel :)

Samo zaenkrat se stanovanje iscem, tako da... Morda pa lahko v avtodomu zivim. :)

Strani: 1