Prikaz samo enega sporočila - znotraj teme...

anon-178149 sporočil: 4.311
[finigospod]
Repliciraš samo na moja dva stavka, na katera znaš vsaj približno pametno kaj povedati.
Fini gospod, nsjlepša hvala za vsaj delno pohvalo. Običajno me na medijih, kjer prevladujejo ljudje tvoje baža zmerjajo z idiotom, pasjejebce in kar je še takih izrazov. Odgovor na samo eno zadevo je pač samo zato, ker se mi vsako nebuloze pač ne da komentirat. Ti pa zamerim, da ne prebereš kritično priporočenga branja. Kaj hočemo, vernika se pač ne da prepričat z nobenim argumentom.

Še enkrat! Večinski volilni sistem nosi s sabo večjo odgovornost! In ker ljudje ponavadi z ničemer niso zadovoljni, tudi takšnega "absolutnega" zmagovalca najkasneje po dveh mandatih zamenjajo.
Ali si prepričan?. Dejstva namreč ne govorijo tako. (Erdogan, Orban,....) Tički hitro najdejo način, da so volitve po njihovih željah.

In kaj je s tem narobe? Če pa je "vera" da ima SDS najbolj celovit program in odgovore na vse izzive današnje družbe, nora, "vera" da bo to državo bolje vodil nekakšen obrobni lokalni politik brez programa, ki so ga naredili mediji, ali iste stranke, ki so nedavno še sedele skupaj v koaliciji, pa normalna, potem ti Bog pomagaj...
Na božjo pomoč se ne zanašam, velja namreč neizprosno dejstvio, Pomagaj si sam in Bog ti bo pomagal. O celovitosti programov pa prosim ne mi govorit. Izkazalo se je, da ima, oz. je imela, ena stranka v povprečju pravilen program, oziroma je v dveh mandatih ravnala povprečno pravilno, narobe je le to, da je vsakem posebej ravnala ravno nasprotno od potrebnega. Ko je bilo potrebno gašenje je dolivala bencin na ogenj, ko je bilo potrebno dolivati bencin na ogenj, je pa gasila. Sicer se je motiti človeško, toda moder mož se na napakah uči, pa prosim ne na meni. Na tebi lahko pa eksperimentira kolikor hoče. Saj si fin gospod in ne boš protestiral.

Neposredni odgovori na sporočilo št. 2720004

Strani: 1

anon-317028 sporočil: 30.415
[MarijanMacek]
> [finigospod]
>
>Še enkrat! Večinski volilni sistem nosi s sabo večjo odgovornost! In ker ljudje ponavadi z ničemer niso zadovoljni, tudi takšnega "absolutnega" zmagovalca najkasneje po dveh mandatih zamenjajo.

Ali si prepričan?. Dejstva namreč ne govorijo tako. (Erdogan, Orban,....) Tički hitro najdejo način, da so volitve po njihovih željah.
Kaj imamo danes? Po volitvah so izplavali na površje politični mačoti z željo po samopromociji, ki je vsaj pri Šarcu sama sebi namen. Levo, desno, sredinsko levo, sredinsko desno...Ne glede na volilni sistem v Sloveniji ni trajno vzpostavljeno ravnovesje in medsebojni nadzor med zakonodajno, izvršilno in sodno vejo oblasti, pravzaprav sodišča, ki bi morala biti varovalno – imunski sistem družbe in nadzirati oblast ter javni sektor delujejo slabo, če še dodamo medije (razen Financ), ki so zlizani s politiko, nadzora formalnega ali neformalnega nad političnimi mačoti v bistvu ni.
anon-322213 sporočil: 2.025
Ker sem fini gospod, od mene ne boš deležen zmerljivk, čeprav se ne strinjam s tabo očitno v marsičem. Jaz en polni mandat Janševe prve vlade in delni drugi seveda vidim povsem drugače kot ti. V prvem mandatu vidim najvišjo gospodarsko rast v Sloveniji do takrat, najnižjo brezposelnost, višanje plač in pokojnin, prvič presežek v proračunu in obilo parcialnih ugodnosti npr. ukinitev plačevanja vrtca za drugega otroka, univerzalni otroški dodatek... Še premalo je bilo privatizacije npr. Telekoma, ki bi ga takrat lahko prodali za 400 eur po delnici, še danes je "samo" cca 90, eur... Ampak spet sva pri volilnem sistemu. To se ni zgodilo zaradi nasprotovanja SLS in DESUS, ki sta bila takrat koalicijska partnerja. V času krize v delnem drugem mandatu pa je bil sprejet ZUJF, ki je bil tudi za kasnejše vlade osnova za ureditev javnih financ. čeprav so mu kot opozicija nasprotovali, kasneje kot vlada pa ga niso nič spreminjali, ker je dajal dobre in potrebne učinke. Me pa še vedno zanima tvoje mnenje o tem, zakaj meniš, da bo uspešen predsednik vlade,lokalni politik brez programa, ki želi okoli sebe stranke, ki jih druži parola NE GREMO Z JANŠO! Pa madona, saj to je edina točka njihovega programa. Saj bi vsem vam kar privoščil takšno vlado, če ne bi bila škodljiva za Slovenijo. To bi bilo smeha. Ampak, ker sem domoljub si takšnega mazohizma ne želim.

Strani: 1